Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek elkerülhető, vagy...

Szerintetek elkerülhető, vagy lesz fajok háborúja, vagy háború az Iszlám és az egyetemes kereszténység között?

Figyelt kérdés

Sokan vannak a bevándorlók, de még többen igyekeznek Európába jutni.

Azokról az afrikai helyekről, ahol a legrosszabb az életszínvonal még majd csak ezután várható a tömegek megindulása.

Én voltam kint nyugaton többször is, magyar viszonylatban jól kerestem, de érezhetően az ottani társadalom legalján volt a helyem, de elviseltem, mert soha nem akartam ott véglegesen letelepedni, hanem mindig is itthonra koncentráltam, csupán pénzért mentem ki, meg egy kicsit szétnézni.

Azok viszont akik teljesen odaorientálódnak, hamar észreveszik majd a helyzetüket és ha nem is most, hanem majd később, akár a következő nemzedék, súlyos konfliktusként fogja majd megélni azt a pozíciót, ahová majd kerül.

Társadalmi, vallási különbségek lehetetlenné tehetik a jövőben a toleranciát.

Mit gondoltok, meddig fajulhat ez?



2018. ápr. 7. 17:01
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy egy idő után lezárják a határokat majd, de későn, túl sok lesz már a bevándorló.

Az integrálódás hiánya, vagy annak alacsony szintje növelni fogja az elégedetlenek számát, ami retorziót szül egy határ után, ami még több ellenségeskedéshez vezet és felpörögnek az események.

A mostani kedvező elbírálás, a hatalmas összegekbe kerülő támogatás csökkenni fog, mert értelmetlenné válik.

A Az Iszlám országai kiállnak a hittestvéreik mellett és ki tudja meddig mehet ez el?

Nagyon érdekes videó a jelenről és a jövőről, bátor, szókimondó, de félelmetes is egyben. ehhez mit szóltok? Mennyire reális, vagy mennyire nem?

https://www.youtube.com/watch?v=aewtybmQPIE

2018. ápr. 7. 17:13
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

Sok muszlim és sok keresztény egy országba zárva gyakran vezetett polgárháborúhoz, lásd Bosznia, Libanon, Ciprus, Nigéria. Szerintem ez reális opció. És a muszlimok fognak győzni, mert fanatikusok, képesek öngyilkos akciókra. Lásd ma: (arra tippelek, hogy ez is muszlim volt.)


[link]

2018. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%

Isten a szavában mindent leíratott. Azért hogy felkészült legyél.

S bármi is lesz, el kerülni nem lehet.

2018. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A bármit, vagy ami majd lesz, azt tényleg nem lehet elkerülni, de én most a konfrontációról beszélek.

Nem riogatni akarok, mert szívesen hallanám, hogy nem lehetséges, vagy a modern humanista világban ez elképzelhetetlen, szóval van ennek realitása?

A régebbi események nem túl megnyugtatóak.

2018. ápr. 7. 19:04
 6/23 belapus ***** válasza:
93%

Fajok háborúja régebb óta van, mint amióta létezik az emberiség.

Az egyik legutóbbi, nevezetes példája, amikor a fővadászunk lelőtt egy rénszarvast.

Úgyhogy a fajok háborúja nem elkerülhető.

A vallási, társadalmi különbségek valóban vezethetnek - és a múltban már nem egyszer vezettek is - háborúhoz.Ez a jövőben is előfordulhat.

Amíg lesznek olyan emberek, akik a saját pozíciójukat, létüket, vallási meggyőződésüket úgy próbálják megóvni, hogy gyűlöletet keltenek - okkal vagy ok nélkül - a máshogyan gondolkozók, élők, hívők ellen, lesznek konfliktusok is.

2018. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Egy másik kérdésben írtam ezt le, de mivel idetartozik ezért bemásolom:


„Akkor válaszolok. De akkor kérlek ne töröljétek ki.


Igyekszem röviden, csak a lényeget leírni.


Először is, hogy megértsük a dolgokat meg kell néznünk, hogy mit ír elő a zsidóknak a szentkönyvük.


„Ama népek istenei közül, a kik körülöttetek vannak, közel hozzád vagy távol tőled, a földnek egyik végétől a másik végéig: Ne engedj néki, és ne hallgass reá, ne nézz reá szánalommal, ne kíméld és ne rejtegesd őt; Hanem megölvén megöljed őt” (Mózes V 13:7-9)


„És megöltek mindent, ami csak volt a városban, a férfitól az asszonyig, a gyermektől az öregig, sőt az ökörig, juhig és a szamárt is kardélre hányták” (Józsue 6:21)


A zsidóknak elő van írva, hogy irtsanak ki mindnekit, aki nem Yahvét követi.

Ennek fényében érthetjük meg, hogy a zsidóknak a célja kiirtani a gójokat (nem-zsidókat), vagy ha nem sikerül kiirtani, akkor csak szimplán „zsidomítják” az adott vallást.


Ennek elérésében kulcsszerepű, hogy összeugrasszák a keresztényeket és muszlimokat egymással.


Ezt úgy tudják elérni, hogy az iszlám vallásban és a kereszténységben egyaránt a saját embereiket teszik szószólókká, hogy azok azokat a propagandákat terjesszék, melyeket ők akarnak.


A keresztény világban azt a stratégiát használják, hogy az általuk létrehozott keresztény szektákat támogatják és az ő ideológiájukat terjesztik mindenfelé. A kereszténységre hivatkoznak, ezzel sok keresztény ráharap a horogra. De valójában ez csak álca, a valódi céljuk az embereket a muszlimok elleni elvakult gyűlöletre való programozás


A ló másik oldala viszont az iszlám világon belül van. Itt meg az csinálják, hogy szintén a saját embereiket és azok ideológiáját támogatják. Jelen esetben a zsidó gyökerekkel rendelkező [1] szaúdi dinasztiát támgatják és fegyverzik fel (a zsidó irányítású USA milliárdokkal támogatja és óriási fegyverüzleteket köt velük). Maga a kripto-zsidó szaúdi dinasztiát a nyugati (brit) gyarmatosítók tették hatalomra 1926-ban. És ezek a kripto-zsidó szaúdiak a szélsőséges vahabita ideológiájukat mindenfelé terjesztik.

Az iszlámra hivatkoznak, ezzel sok muszlimnak szimpatikusnak tűnhetnek. De ez csak álca a valódi céljuk a keresztények elleni gyűlölet erősítése.


Mint látod itt két fél áll, mely közül az egyik a kereszténységre hivatkozva uszít a muszlimok ellen és a másik, mely az iszlámra hivatkozva uszít a keresztények ellen. Mindkettőt zsidók pénzelnek és mindkettő mögött zsidók állnak.


======


Hogyan kapcsolódik ez ide?


A szálat folytatom tovább.


A zsidóknak tehát a céljuk (ahogyan azt a zsidó-Biblia is írja [2] ), hogy a dzsentilek (gójok) kiirtsák egymást, vagyis kizárólag az ő pártjaikra kell, hogy csak szavazzanak.


De hogyha ez nagyon nyilvánvaló lenne, akkor az emberek fellázadnának és ugrik a terv.

Ezért kitalálnak mindenféle illúziókat, hogy az emberekkel elhitessék, hogy van választásuk. A látszólagos szembenállást és a hamis választás illúziójának tecnkikáját alkalmazzák.

Vagyis azt a benyomást keltik a dzsentilekben, hogy több dolog közül választhatnak, de valójában, mindegyik lehetőség, csak az ő céljaikat szolgálja.


Mondok példákat:

Az USA-ban más több mint másfél évzázada kétpártrendszeres diktatúra van. Látszólag van két lehetőség, de valójában csak ugyanannak a csoportnak az érdekeit szolgálja mindkét csoport (miután a valóban más érdelel szolgálókat meggyilkoltatták - lásd William Morgan [3] ).


Más országokban is hasonlókáppen volt, legfeljebb a két oldalt tovább bontották további pártokra.


De lássuk, hogyan működik ez a gyakorlatban:


Demokraták (liberálisok):

- Miért tűnnek jónak? Miért szimpatikusak? Mivel etetik be az embereket?

-->Mert nyitottak, kevésbé gyűlölködőek, muszlimbarátok, ellenzik az USA-nak más országokat való lerombolását, környezetbarátok, ellenzik a cionista-Izrael terrorállamát.

- Miért szolgálnak mégis zsidó érdekeket?

-->Mert keresztényellenesek, a hagyományos kultúra és társadalom elpusztításán fáradoznak, a nemzeteket összekevervén igyekeznek megsemmisíteni azokat, nemzetgyűlölők és erőteljesen propagálják a homokos lobbit (melynek a dzsentilek körében való elterjedése a zsidók érdeke [4] )

Őket támogatják olyan zsidó milliárdosok mint pl Soros György és társai.


Republikánusok (konzervatívok):

- Miért tűnnek jónak? Miért szimpatikusak? Mivel etetik be az embereket?

-->Fontosnak tartják a haza és a nemzet érdekeit, kereszténybarátok, a hagyományos társadalmi berendezkedést támogatják. Nem akarnak multikulturalizmust.

- Miért szolgálnak mégis zsidó érdekeket?

-->Mert muszlimellenesek, a kereszténység cionista-párti verzióját gyakorolják, zsidó felsőbbrendűséget hirdetnek, a multinacionális cégek érdekeit nézik.

Őket támogatják olyan zsidó milliárdosok mint Rockefeller, Rothschild, Sheldon Adelson stb. [5]


Többnyire ez jellemző a két oldalra, melyek országonként, lehet hogy kisebb-nagyobb mértékben eltérhetnek, attól függően, hogy épp mik ott az érdekek.

Tehát az ember nem tud jó pártra szavazni. Pont ez a cél.


ÉS ITT JÖN KÉPBE MAGYARORSZÁG.

Ugyanis itt másként alakultak a dolgok.


Aránytalanság jött létre. Vagyis volt az SZDSZ-es oldal, mely mögött egyértelműem zsidók álltak. A liberális zsidók és a konzervatív-cionisták, vagyis a Hit Gyülekezete is mind itt voltak. Emlékezzünk csak arra, hogy az SZDSZ egyaránt volt szélsőliberális és szélsőcionista is egyszerre. Mint mondtam a zsidó-itányítású hitgyüli is őket támogatta.

A másik oldalon viszont ott volt a Jobbik, mely egyaránt volt keresztény- és muszlimbarát is egyszerre, vagyis duplán szembement a zsidók érdekeivel.


A zsidók rájöttek, hogy ez így nem jó.


Ezért ki kellett találni egy tervet, hogy a még megmaradt zsidó érdekeket nem szolgáló pártokat zsidomítsák, vagyis átalakítsák muszlimgyűlölőkké.


A tervet 2011-ben indították el, amikor a B'nai B'rith szabadkőműves páholy (ebbe csak zsidók léphetnek be) egyik tagja Anders Behring Breivik [6] a keresztény-cionizmusra hivatkozva lemészárolt 77 palesztin-párti norvég fiatalt. [7][8]


A. B. Breivik a 2083 című könyvében kifejti, hogy Európában minden egyes kereszténybarát és konzervatív pártot át kell alakítani Izrael-barát és muszlimgyűlölő párttá. [9][10][11]


Egy évre rá a Hit Gyülekezete az SZDSZ-t otthagyván átállt a Fidesz oldalára és megkezdte tevékenységét.

Erre jött jól a '15-ös migránsválság, hogy a keresztény-konzervatívokat a muszlimok elleni gyűlöletre és Izrael-imádatra programozzák. Az olyan muszlimellenes cionista oldalak mind az ATV, Hetek, Vigyázó.blog, Periszkóp mind Hit Gyülekezete tulajdonban vannak. A dzsihádfigyelőt is egy Zsélyi Benjámin nevű cionista Hit Gyülekezetéhez közel álló zsidó szerkeszti. [12]


Így tudták elérni, alig két év alatt hogy immáron Magyarországon is a zsidóknak megfelelő (cionista-muszlimgyűlölő) legyen a keresztény-konzervatív oldal.


Sajnos a tendenciát követve további cionizmus, Izrael-pártiság és muszlimgyűlölet várható a Jobbik és Fidesz részéről.



Hivatkozások:


[1] [link]

[2] Kiv 32:26, Bírák 18:27, Jer 50:21 stb.

[3] [link]

[4] [link]

[5] [link]

[6] [link]

[7] [link]

[8] [link]

[9] [link]

[10] [link]

Magyar nyelven sajnos nem találtam sehol máshol :(

De ha zavar a kuruc, akkor itt van az eredeti cikk:

[link]

[11] [link]

[12] [link]

2018. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kormánynak nagy szerepe van abban, hogy hová fajul a dolog. A menekülteket/bevándorlókat meg kell próbálni beilleszteni a társadalomba. Én jelenleg is Angliában élek és rengeteg példa van arra, hogyan tudnak más kultúrák együtt élni. Sajnos a bonozés is nagy, de ennek inkább a rendőrség 0 hatalma és hozzáállása miatt. A múlt hónapban a városomban vertek halálra egy 18 éves arab lányt fényes nappal. Nem közölték a tettesek nevét, csak annyit mondtak, hogy rasszista indok állt a támadás mögött. A rendőrség csak akkor kezdett foglalkozni az üggyel miután a média felkapta a hírt. Egyébként senki nem lett letartóztatva. Virágzik a drogüzlet és prostitúció, emberek tűnnek el és a rend őrei csak elfordítják a fejüket. Még ennek ellenére is azt látom, hogy sokan be tudnak illeszkedni. A magyaroknak befogadóbbnak kéne lenniük. Mostanában sok történet került a napvilágra ahol sima turistáknak szólnak be vagy már tettlegességig fajul a dolog, mert sokan így akarják "megvédeni" a kultúrát.
2018. ápr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Rendkívül megdöbbentő és meglepő dolgokat írsz, de van egy olyan érzésem, hogy így csoportosítva kissé tendenciózusnak látszik első látásra.

Én szeretem egyszerűbbnek látni a világot és csak kevéssé ismerem az Iszlámot, és az sem világos számomra, hogy a mai zsidók miképpen értelmezik az ősrégi Tórájukat.

Vannak jelek, hogy egy az egyben, mert sok olyan ősi szokást megtartanak, amikre már nem lenne szükség, például a mediterrán, trópusi éghajlathoz alkalmazkodó étkezési szokásaikat továbbra is betartják, de másokat meg nem, például a ruhák anyagára szolgáló előírást, vagy a havibajos nőkhöz való viszonyulást, és megkövezést sem sokat csinálnak manapság.

Mindez csak az Ószövetségből dereng nekem, mert a Tórát nem ismerem, de állítólag erősen hasonlít a kettő azokon a helyeken, ahol fedik egymást. pl. Mózes könyvében.


Olyan gondolatok is felmerülnek bennem, hogy egyrészt a nyitott társadalom gondolata, (amit szintén csak egyes részleteiben ismerek sajnos) egy olyan humánus emberi jogrendszer, ami talán ma még utópisztikus, de fontos lehet az emberiség tovább élésében.

Ami Soros urat illeti, én nem hinném, hogy olyan nagy formátumú gondolkodó lenne, hogy egymaga kigondolna egy hatalmas és átfogó világmegváltó, világátrendező tervet, és azt majd a saját egyetemein beadja, elhiteti művelt, tanult, diplomás emberekkel, tanárokkal, hanem fordítva gondolom, hogy éppen egy tudományosan képzett közösség gondolatai lehetnek, amihez megnyerték az üzletembert, akinek kétségtelenül vannak jótékonysági hajlamai, a módszereit figyelembe véve.

Mi lehet a pozitívum a 'Soros tervben'?


S. Hawking szerint az emberiségnek alig van már több, mint egy évszázada hátra. Mások is hasonlóan gondolják, hogy a Föld már nem lesz sokáig lakható, élhető.

A legnagyobb problémát a túlnépesedés jelenti és ez fokozza fel a kisebb jelentőségű gondokat megoldhatatlanná.

Minél többen vagyunk, annál jobban fogynak az erőforrások, az energiahordozók, annál jobban szennyezzük a környezetet és minden tevékenységünk negatív hatásait felerősítik, pusztán a méretük megnövelése által.

Az érthetőnek tűnik, hogy globális problémákat, folyamatokat csak összefogással, globális kormánnyal, egységes vezetéssel lehetne csak megoldani. Nem szívesen mondom ki, de lehetséges, hogy a nemzeti kormányok a kihívás fényében anakronisztikussá váltak.

Már a világ sorsa a tét és ha a Föld veszélybe kerül, akkor mi sem, vagy azok sem úszhatják meg, akik megpróbálnak elzárkózni tőle.


Feldereng egy mostaninál sokkal nagyobb létszámú bolygó képe, ahol külön élnek más kultúrájú, vallású emberek és egy kiélezett helyzetben felerősödnek az ellentétek, vagyis az is riasztónak látszik, a súlyos szembenállás lehetősége merül fenn. Puskaporos hordó ez is, az is.

A keveredés járhat olyan pozitívummal, hogy megismerjük egymást, megszületik egy tolerancia, de lehetséges az is, hogy éppen a közelség, a keveredés lesz a forrása a konfliktusoknak, mert kiéleződnek az ellentétek és így hamarabb, vagy erősebben robban ki a feszültség.


Mivel nem vagyok már fiatal, ellenzem a migrációt, legalább addig ne jöjjenek ide, amíg én élek, de azzal tisztában vagyok, hogy a világ népei előbb, utóbb mindenképpen összekeverednek, ha eléggé előremegyünk az időben, de persze csak akkor, ha nem ér véget a civilizáció és nem pusztulunk ki előbb.


Tényleg nem tudom, mi lenne a legfontosabb, mi az ami jó, talán a két mai véglet közötti kompromisszum, hogy be kell fogadni más népeket, de nem kontrollálatlanul és nem ennyire mindent megengedően, hanem lassabban és körültekintően, megtanítani a befogadottakkal, hogy tiszteljék törvényeinket, szokásainkat és gondoskodjunk arról, hogy csak azok maradjanak, akik képesen akceptálni az elvárásokat. Ez mindig működött, hazánk kevertsége is így alakult ki, ahol különböző népek egy olvasztótégelyben magyarrá váltak.

2018. ápr. 8. 02:12
 10/23 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan azt nem látják, hogy az eltérő kultúra sem annyira eltérő már. Pont most nézek egy BBC programot ahol egy brit férfi utazott el Egyiptomba, hogy az egyik múzeumról beszéljen. Egy kendőt viselő egyiptomi nő vezette körbe, a labor résznél férfi és női munkások tisztogatják a maradványokat. De a múlt héten az Emirátusban jártak ahol szintén egy nő vezette körbe a férfit az újonnan épülő múzeumban. Egyébként a nő volt a felelős a munkálatokért. A keresztények közt is rengeteg olyan van aki nincs összhangban a bibliai tanításokkal. Youtube-on követek egy lányt aki arab és vallásos muszlim. A böjttel, ruhákkal, kultúrával kapcsolatban készít videókat és már évek óta nem hord kendőt. Az osztályommal múltkor sörgyárat látogattunk és a 6 muszlim közül csak 2 mondta azt, hogy nem tud jönni a vallása miatt. A tanárunktól tanultuk meg, hogy mi a "halal viszki" (halal=muszlimok számára szabad). Azóta mondogatja amióta egy hagyományos muszlim esküvőn úgy leitaták mint sehol máshol. Jelenleg Londonnak a polgármestere egy muszlim férfi. Voltam segíteni egy általános iskolában és a kicsik közt nem volt különbség viselkedésben a muszlim és nem muszlim kisgyerekek közt. Idáig ahol csak laktam, sosem volt probléma a muszlim szomszédokkal, spanyolokkal és magyarokkal annál inkább. Én is elég rossz körülmények közt kezdtem, megjártam sok mindent és most jutottam el odáig, hogy brit viszonylatban is átlagos színvonalon tudok élni. Laktam/tanultam/dolgoztam együtt sokféle emberrel és sok muszlimmal. A nagyon puris és tanulatlan muszlimokat nem szeretem, de nem rosszabbak mint az ugyan olyan putris tanulatlan magyarok. Értelmes és kedves magyarokkal is találkoztam, ahogyan ugyanilyen muszlimokkal is.
2018. ápr. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!