Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért ítélik el...

SIDLER22 kérdése:

Jehova Tanúi miért ítélik el a melegeket és a transzszexuálisokat?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy a Biblia szerint nem szabad, de mégis mennyire etikus dolog valakit ezért kiutálni? A hétvégén voltam vendégségben Jehova Tanúknál és kerek-perec megmondták, hogy "az nem jó ha meleg mert azzal csak másoknak okoz gondot" (mégis kinek?) meg "hát azért nem nagyon kéne elfogadni, hogy ilyen". Úgy éreztem magam mintha a náci Németországban beszélnének a zsidókról. Mindenkinek csak a gondot okozzák meg nem kéne elfogadni őket...


Gondolom azért az interszexuálisokat nem szidjátok le. Arról senki nem tehet ha mind a két nem tulajdonságaival születik.


Ja és néztem egyébként az oldalatokon ilyen Marcis CGI kisfilmeket. Főleg a Férfi és Nő című film lehet érdekes ebben a témában. Megemlíti a kislány, hogy a tanító néni mit mondott meg hogy két anyja van az osztálytársának. Erre az anyja elkezd arról beszélni, hogy mi a jó és rossz, meg hogy isten a férfit és a nőt egymásnak teremtette. Ez kicsit tématerelés én úgy érzem. Arról persze nem esik szó (hát egy gyerekfilmben nyilván nem, de feltételezem még a felsőbb korosztálynak szánt kiadványokban sem), hogy ilyen igen is van. Biztos csak poénból érzi magát rosszul a kisgyerekünk a bőrében. A kisfiam biztos megint hülyéskedik és azért nézi a fiúkat. Még kéne nevelni!


De mégis mit mondotok, ha becsöngettek egy meleg vagy transznemű emberhez? Változz meg? Vagy gyorsan leléptek? Egyszerűen nem tudom felfogni!



2018. jún. 18. 11:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ez a hivatalos álláspont, ami egyezik a Biblia álláspontjával is.

2018. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%

"Kiutálni"


Isten szava alapján, még az ellenséget is szeretni kell, és jót tenni vele, hogy a jóval győzzük meg, nem a rosszal

Azzal, hogy a Testvérek felhívják valakinek a figyelmét Isten szavára, amely mérvadó a keresztény élethez, nem kiutálás, vagy megszidás, hanem tájékoztatás, hogy mi alapján kell élni valakinek az életét, ha keresztény, az az Krisztus követőjeként szeretne élni.


Isten a szaván keresztül fegyelmez mindenkit, és aki ezt elfogadja, arról azt írja, hogy Fiaként fog bánni azzal.

(Héberek 12:7, 8) 7 Fegyelmezés végett tűrtök kitartással. Mint fiakkal, úgy bánik veletek az Isten. Mert melyik fiú az, akit nem fegyelmez az apja? 8 Ha pedig nélkülözitek a fegyelmezést, amelynek mindenki részese lett, akkor bizony törvénytelen gyermekek vagytok, és nem fiak.

(Héberek 12:11) 11 Igaz, egyetlen fegyelmezés sem látszik pillanatnyilag örvendetesnek, hanem elszomorítónak; ámde utólag békés gyümölcsöt, azaz igazságosságot terem azoknak, akik általa megedződtek.


"mit mondotok, ha becsöngettek egy meleg vagy transznemű emberhez? Változz meg? "


Ez attól is függ, hogy maga a személy, hogyan áll Istenhez, a szavához, és mennyire készséges elfogadni a leírtakat. Ellenben vitát nyitni felesleges, mert

1, Isten szabad akaratot adott az embereknek, hogy döntsenek, hogyan szeretnének élni?

2, A Biblia nem vita tárgya, mert azt Isten betartásra íratta le. Nem azért hogy emberek ezen "veszekedjenek".


Mit mondok: Megkérdezem, hogy szeretne -e változtatni az életén, hogy Isten előtt elfogadható életű legyen. Ha igen, akkor a Biblia lapjain keresztül, megmutatom, hogyan lehet ezt megvalósítani.

Ha nem, akkor, nem szeretne segítséget, tehát tisztelettel, elköszönök.

2018. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
7%

>2


Felhívom tisztelt figyelmedet, hogy a "korlátolt" Tanúk mellett, orvosi szaktekintélynek, jó hírnévnek örvendő emberek nagy csoportja csatlakozott a "korlátolt" Tanúk nézetéhez ezen a téren, ami által, sikeres műtéteket végeznek, a világon mindenütt.

Ennél fogva ezek az orvosok, szaktekintélyek, szintén "korlátolt" gondolkodás mellett döntöttek.

És nem bocsátották el a munkájukból.

2018. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ez számomra még mindig elég ítéletes. Ez olyan mintha valakit arra kérnénk, hogy ne legyen az aki valójában és akkor majd jöhet a paradicsomba.
2018. jún. 18. 14:22
 5/25 anonim ***** válasza:
17%

#4

Azért, mert nem veszed figyelembe, hogy a Teremtő szabta meg, hogy hogyan éljünk. Ő ismeri az ember természetét, nem kérne olyat, amit nem tudunk teljesíteni.

2018. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%
Az 1. hozzászólásban érintett cikk, amit volt szíves valaki lepontozni, többek közt foglalkozik azzal, hogy a keresztények nem homofóbok, nem utálják a melegeket. Csak a homoszexuális tetteket a többi paráznasággal együtt. És azzal is, hogy az első században voltak olyanok, akik miután megtértek, felhagytak a homoszexuális tettekkel és Isten megbocsájtott nekik.
2018. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%
Én valahogyan pont leszarom azt, hogy mit gondol rólam egy kétezer éves könyv és annak az agymosott követői. Felőlem akár fejre is állhatnak, akkor sem lesz releváns a véleményük. Puszi a pocitokra. :*
2018. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező, Nem Én kérem, hanem Jehova.

S ahogy valaki előttem leírta, nem kér lehetetlent.

Mint ahogy a Biblia is írja, ahogy említették, hogy az első században is voltak különböző helytelenségekkel élők, de Krisztusért megváltoztak, és felhagytak a helytelenség gyakorlásával.


(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.


Pál felsorolta, hogy némelyek milyen életet éltek azelőtt, majd így folytatja:

(1Korintusz 6:11) 11 Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.


Isten szellemének segítségével, leküzdötték az akadályokat, nem törődtek bele, hogy "ilyen vagyok így fogadjon el". Mert tudták, hogy Istennél nincs lehetetlen, és Ő tudja, hogyan lehet ezeket leküzdeni.

A kellő segítséget is megadja, csak alkalmazni kell a tanácsokat,.


Ha valaki így érvel, hogy " ilyen vagyok, így születtem" az magát csapja be, mert a Pál által írt vers eleje pont arra céloz, hogy kik nem örökölhetik Isten országát.

Isten nem ment fel senkit, hanem áldozatot kell hozni, ahogy Jézus is áldozatot hozott értünk. Aki keresztény, az megtagadja magát, és úgy követi Krisztust, hogy "hordozza a terhet" a tökéletlenséget, de nem keres kifogásokat, annak gyakorlására.

Így tölti be Krisztus törvényét.

2018. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%

Na már most. Ha Isten létezik és a saját képére teremtette az embert, valamint ő teremt minden létezőt, akkor ő teremtette/teremti a melegeket is. Nincs igazam?

Ebből kifolyólag, szerintem a homofóbia az elítélendő, nem a homoszexualitás. Nem tudom felfogni, hogy a sok hívő (ha Jehova, ha valamilyen más vallású), akik mind osztoznak Isten szeretetén és hirdetik, hogy "Szeresd felebarátodat, úgy mint saját magad", hogy képesek egy másik embertársukat elítélni annak szexuális beállítottsága alapján. Erre biztosan nem Isten bátorítja vagy tanítja őket, vagy ha igen, akkor valami hatalmas hiba van a Mátrixban és ez egy hatalmas ellentmondás.


Kedves Kérdező! Hogy a kérdéshez is írjak valamit. :D

Ez már bennem is felvetődött, de itt számomra értelmezhető, értelmes válasz nem született. Általában ha hívőknek hasonló kaliberű kérdést teszek fel, megkezdődik a terelés, mert nem képesek érdemben válaszolni. Remélem egyszer mi is választ kaphatunk a kérdésünkre!

2018. jún. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A transzneműségnél hol a "tett" emberek? Ül a 3 éves transznemű gyerek a szőnyeg közepén, néz ki magából, már a meglátásai, gondolkodásmódja, pszichológiai képességei is teljesen mások... és még csak meg se mozdította a kisujját sem.
2018. jún. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!