Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ítélik el a keresztények...

Miért ítélik el a keresztények a melegeket?

Figyelt kérdés
Hiszen ők is emberek, akiket Isten a saját képére teremtett. Ha Isten valóban jóságos, akkor miért adna bárkinek olyan vágyakat, amik eredendően, minden körülmények között rosszak?
2014. máj. 11. 02:40
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
42%
A Biblia is elítéli. Ezeket a vágyakat nem Isten adta, mert Isten csak jót alkot. Ami rossz, az az Ördögtől származik.
2014. máj. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Ez tiszta és világos. Viszont akkor pusztán a Biblia határozza meg, hogy mi a jó és a rossz? Ha senkinek sem árt vele, akkor az miért rossz? És mi van azzal, hogy "ne ítélj, hogy ne ítéltess"?
2014. máj. 11. 02:55
 3/45 anonim ***** válasza:
29%
Azokat mindenki utálja, elítéli.
2014. máj. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
70%

Azért vannak különbségek.

Azt készséggel elismerem, hogy a férfiak egymást között sokkal jobban megérthetik egymást, a férfias viselkedéssel igazából a többi férfitársunknak akarunk imponálni, egy rugóra jár az agyunk és férfi meg férfi között barátság és szeretet is szövődhet. Katonabajtársaimért tűzbe mentem volna, pedig még háború sem volt, ami igazi, életre, halálra szóló összetartozást fejlesztett volna ki közöttünk.

Klinikai értelemben ez a fajta szex semmivel sem rosszabb, mint a hagyományos, engem mégsem vonz, sőt kifejezetten taszít.

Nyilvánosan sz ilyen érzelmek kimutatását helytelenítem, de ezzel a heteroszexuális szokásokkal is nagyjából így vagyok, mert nem tartozik a többi emberre, akiket az ilyesmi zavarba hozhat és illetlenségnek tartom ezt tenni másokkal. Lehet, hogy ez idejét múlt felfogás, de mindenesetre létezik és ezt figyelembe kellene venni mindenkinek.

Ha azonban nem provokálnak vele, engem nem túlságosan érdekel, magánügynek tartom és nem utálom a melegeket. Volt ilyen munkatársam, intelligens, jó humorú és tapintatos ember volt, engem cseppet sem érdekelt, hogy a saját neméhez vonzódik, mert engem békén hagyott, teljesen jól megvoltunk, még kedveltem is, mert vágott az esze, mint a borotva, mindig jókedvű volt, ápoltan és elegáns ruhákban jelent meg. Annyira férfias megjelenése volt, hogy először kételkedtem benne, hogy valóban meleg, de aztán saját maga is megerősítette.

Nagyjából mindez a nőkre is igaz, bár a szélsőségeket, a harcost feminizmust, ami már a férfigyűlöletet súrolja, azt kifejezetten utálom, de magával a leszbikussággal sincs problémám, ha nekik jó, akkor engem nem zavar és a teljes női egyenjogúsággal is egyetértek, bár személy szerint a csendes, kedves és szelíd nőket jobban kedvelem, mint a harcias amazonokat, de ez kifejezetten az én dolgom. (Azt sem bánom, ha dundi egy kicsit, ha kellemesen gömbölyű és van mit fogni rajta.)

:)

Természetesen a fiatalkorúak megrontását határozottan ellenzem és helyeslem, hogy a törvény szigorúan bünteti ezt és nem érdekel, hogy a melegek esetén az ilyen ifjú és hamvas legénykék jobban tárgyai a szexuális vágyaknak.

Megjegyzem, ez esetben is hasonló a gondolkodásom a hetero, vagy "normális" szexuális kapcsolatokban is, vagyis egyetértek, mindenképpen helyes egy életkort megszabni, ami alatt erre éretlennek minősül egy fiatal, még akkor is, ha esetleg biológiailag talán már más a helyzet. (liliomtiprás)

Végezetül elmondom, hogy ateista vagyok, kifejezetten nőbarát, de rendkívül embertelennek és elmaradottnak tekintem a Biblia által hirdetett keresztény nézeteket és csodálom a svéd lutheránus egyházat, hogy ezeken felül tudott emelkedni és hajlandó melegeket is esketni, elfogadva őket minden tekintetben.

Ez a nagyfokú liberalizmus mélységes humánumról árulkodik és nagyfokú toleranciáról, amit egy szeretetet hirdető vallásnak követnie kellene és elismerem, hogy én is tanulhatok belőle, de a többi keresztény vallás különösen.

2014. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
76%

Bocsánat, 4-es vagyok.

Annyit hozzátennék az előbbi szózatomhoz, ami így utólag olvasva elég harciasnak néz ki, hogy valójában ez a kérdés engem alig érdekel és hozzáfűzném a varázsszót, amit sajnos kihagytam, hogy " szerintem"

2014. máj. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
17%

Egyes, az ördögöt magát is Isten alkotta, ahogy a bűnöket is, az is csupa jótett volt, igaz? És ne a szabad akarattal magyarázd, mert az nem elég... a Bibliában csak jó van szerinted, kérdezném: olvastad te valaha is a Bibliát?


Elnézést, hogy eltértem a tárgytól... az egy dolog, hogy hisz valaki, ő dolga. Na de hogy ennyire a tények ellen beszéljen, az már sok.

2014. máj. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem ítélem el őket, betegségnek tartom. Azt a propagandát ítélem el, ami manapság körülöttük folyik, de nem az embert. Van azért különbség a kettő között.
2014. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
59%

A kereszténység férfiközpontú, mint minden vallás arra való, hogy lekorlátozza az embereket.

Én mióta az eszemet tudom leszbikus vagyok, boldog életem van. Az meg, hogy egyesek nem képesek saját véleményt alkotni, nincs véleményük csak visszaböfögik amit a szájukba adnak, azon csak nevetni tudok.

A vallás azoknak való akik nem képesek értelemet találni az életüknek, nincs személyiségük, egyéniségük. Készen kapnak minden szabályt, megmondják nekik mi jó és mi nem.

Jó lehet így élni.

2014. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
42%

"A Biblia is elítéli. Ezeket a vágyakat nem Isten adta, mert Isten csak jót alkot. Ami rossz, az az Ördögtől származik."


És ezt a híres ördögöt ki alkotta,nem Isten?

A jó és a rossz relatív fogalmak.Istennek jó volt ártatlan csecsemőket és állatokat elpusztítani.De rossz neki a homoszexualitás,rossz a szombati munka,rossz az emberélet elvétele(kivéve,ha meg van indokolva,mert akkor jó)rossz a paráznaság,de ezt is meg lehet oldani testi nyomort hozó átokkal kifejezetten nők részére,mert ez már igen bölcs,és jó döntés.Furcsa dolgok ugye?


"Ez tiszta és világos. Viszont akkor pusztán a Biblia határozza meg, hogy mi a jó és a rossz? Ha senkinek sem árt vele, akkor az miért rossz? És mi van azzal, hogy "ne ítélj, hogy ne ítéltess"?"


Kérdező,a Biblia több különböző ember életfelfogását tartalmazza.Ezért is vannak benne ellentmondások.Mint írtam a jó és a rossz viszonyított fogalmak.Krisztus arról beszélt,ne ítélkezzünk.Más,önmagát prófétának valló meg egyfolytában csak ítélkezik.

2014. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
32%
Isten nem teremtett Ördögöt. Angyalokat teremtett, akiknek szabad akaratot adott. És valamelyik úgy döntött hogy rossz lesz. Így került a másik oldalra. Vallástól függetlenül is a homokozás gusztustalan, felfordul a gyomrom ha két hapsi smacizik, csak a homók erőltetik hogy ez valami guszta dolog.
2014. máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!