Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 10 parancsolat kiadása után,...

10 parancsolat kiadása után, miért vonta vissza Isten ezeket a törvényeket?

Figyelt kérdés

Pusztai vándorlás elején megkapott törvények a vándorlás végén törölve lettek. Parancsba lett adva a Kánaáni népek kiirtása, csecsmőket is, aranyat el lehet lopni tőlük, feleségeiket szexrabszolgaként megtarthatja a kiválasztott nép!


Ugye mindig az utolsó kinyilatkoztatás érvényes, ez felülírja az előzőt!



2018. jún. 23. 23:16
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
34%

Egyik elméletem szerint Isten gonosz, csak azért teremtette a szeretetet, hogy jobban tudjon kínozni bennünket. Ám az elszabdult és el kezdte beragyogni a világot, amin már nem volt hatalam Istennek.


Másik elméletem szerint:

Isten célja addig provokálni az embereket, amíg azok fel nem lázadnak ellene.

Valójában Lucifer és a többiek pont a lázadásuk miatt kerültek a mennyországba.

Ők voltak azok, akik rájöttek arra, hogy a rang semmit nem jelent.

Isten azt akarja, hogy fellázadjunk a kegyetlenségei ellen és belássuk, hogy az életével tartozik nekünk.


Na melyik jobb?

Csak azért nem hiteles, mert nem írták le?

2018. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
0%

@16


Sátán, e világ Istene, de nem abban az értelemben Isten ahogy Jehova.

Maga Jézus is utalt rá, hogy ennek a világnak Ő az irányítója.

Nem azért kapta a hatalmat, mert Isten oda löki az embereket neki, hanem mert Sátán állítása alapján, eltud mindenkit fordítani Istentől. Hogy bizonyítást nyerjen ez az állítás, engedélyt adott, hogy a Földön vessen be dolgokat, bizonyos korlátok mellett. Isten mindent azért nem enged meg neki.

Jehova leíratta a szavában, mire kell számítania azoknak, akik Sátán világában, keresztény életet szeretnének élni. Ezzel felkészítette őket arra, hogy tartsanak ki, hogy megdöntsék Sátán állítását.

Ahogy Jézus is visszautasította Sátán ajánlatait, a követőinek is ezt kell tenni.

2018. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:

Lucifer, lassan Sátánon is túl teszel.

Sátán soha nem kérdőjelezte meg Istent, és a Teremtői jóságát.

2018. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
77%

"Hogy bizonyítást nyerjen ez az állítás, engedélyt adott, hogy a Földön vessen be dolgokat, bizonyos korlátok mellett."


Értem, szóval a jóságos és szerető Isten ideküldi a gyermekeit a Sátán kezei közé (hiszen tudja, hogy ez a Sátán játszótere, ő maga engedte meg ezt neki, tehát ez a mindenható Isten akarata), hogy tudatlanságban leélve az életüket (sokan még csak azzal sem lehetnek tisztában, hogy próbatételnek vetik alá őket, és ez nem az ő hibájuk!) végül megmérettessenek és jó eséllyel az örök kárhozatra vettessenek.


Ezek után nem tudom melyik a jobb, a "szerető" Atya, aki veszélynek teszi ki a gyermekeit, vagy az, aki ez ellen a "szerető" Atya ellen lázad...?


Igazságos e, hogy egyesek 80 éven keresztül ki vannak téve ennek a próbatételnek, míg mások egyáltalán nem (pl fiatalon meghalnak) és ugyanúgy a mennyországba kerülnek?


"Jehova leíratta a szavában, mire kell számítania azoknak, akik Sátán világában, keresztény életet szeretnének élni."


És honnan tudod, hogy az igaz vallást követed? Ez a tudás nem az emberrel születik (ha a szabályok ismeretével születnénk, akkor rögtön igazságosabb lenne a "próbatétel"), a környezete befolyásolja. Ha kannibál törzsben élted le az életed, bizony nem fogsz túlzottan foglalkozni a tízparancsolat betartásával.


Sajnálom, de Jehova, a Te Istened egy fikarcnyival sem jobb a Sátánnál, ha így bánik a gyermekeivel!


Olyan ez mintha a saját gyermeked rábíznád egy pedofilra, hogy kiderüljön, elég talpraesett-e a gyerek, hogy elszökjön a pedofil karmaiból. Ennél még mi emberek is jobbak vagyunk!

2018. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
73%

#23 Én egyetlen embert sem öltem meg.

Ezt a pöcegödröt sem én teremtettem, ahol egymást kell megenni az élethez.

2018. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A nép hiteője ***** válasza:

A békés iszlám valós arcáról:


[link]

2018. jún. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
Nem is erről beszéltem Luci. valami nagyon mást beszélsz, mint amit írtam.
2018. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:

Nem a gyermekeit küldte ide, hanem Sátán lett a mennyből ki zavarva, és csak rövid ideig a Föld környékén tud tombolni.

Sajnos, hogy nem érted ezeket az eseményeket, hiszen felületes ismereted van, mint ahogy a mennyországba sem megy mindenki, mert Isten a Földön fog rendet tenni. Eredeti szándéka a földön boldog emberi társadalom létrehozása, és nem a mennyországba való vándorlás.


Egy keresztény tudja, hogy miért vannak ezek, és nem fél szembe állni az ellenséggel, ahogy Jézus sem, hogy megszentelje Isten nevét, amit Sátán befeketített, és bebizonyítani, hogy nem fog hátat fordítani Istennek bármi legyen is.

2018. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
53%

Én sokkal jobb Isten lennék, mint Jehova.

És szerintem ezzel sokan így vannak.

2018. jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
79%

"Sajnos, hogy nem érted ezeket az eseményeket, hiszen felületes ismereted van"


Nagyon tévedsz kedves barátom, miután hónapokon keresztül hetente pontosan 1 órát beszélgettem a hittársaiddal, tökéletesen képbe kerültem azzal, hogy szerintetek a Földön lesz a feltámadás.


Csak egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy hogyan hihettek ekkora szamárságban. Ha meghalsz, a tested alkotó anyagok visszakerülnek a körforgásba, a tested egy nagy massza része lesz, amiből aztán előbb vagy utóbb új emberek lesznek. Egyszerűen nincs annyi anyag, amennyi ember várakozik/várakozhat a feltámadásra. Nagyon egyszerűnek kell lenned ahhoz, hogy ezt elhidd, de ezen meg sem lepődöm, a vallás károsultak nagy része igen egyszerű ember, a maradék meg megtapasztalt valami olyasmit, amit félremagyaráz/félreért és ez a megtapasztalás adja a (tév)hite alapjait.


"Sátán lett a mennyből ki zavarva, és csak rövid ideig a Föld környékén tud tombolni"


Nem változtat semmit a tényeken. Azok a lelkek(Isten gyermekei), akik ezen a "rövid" időn belül (bármennyit is jelentsen ez) élnek, azok bizony veszélynek vannak kitéve! És ha tudod, hogy a játszótér az ovi mellett, amit az ovisoknak építettek, tele van mérges kígyókkal, nem viszed oda a gyerekeket, még akkor sem, ha a játszótér már a kígyók előtt ott volt!


"Egy keresztény tudja, hogy miért vannak ezek"


És ha az illető nem keresztény, akkor így járt? Vagy ha nem is hallott a vallásról, csak azt látta, hogy a szomszéd "ölve jó"?


Az rendben van, hogy manapság már szabadon mászkálhattok az utcán és bolondíthatjátok a népet a sületlenségeitekkel (én még szívesen meg is hallgatom), de pár száz éve még nem terjedhetett ennyire az információ és bizony akkor is éltek emberek. Akkor nekik nem volt szerencséjük?


Nem látod, hogy mennyire értelmetlen zagyvaságban hiszel?!

2018. jún. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!