Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ehhez mit szólnak a kedves hívők?

Ehhez mit szólnak a kedves hívők?

Figyelt kérdés
[link]

2018. jún. 26. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Én túl sokat nem tudok hozzá szólni, mert túl kevés a tény és túl sok a feltételezés, kitaláció. Mivel láthatóan hatalmas problémáról van szó, ezért a cikk elfogult hangneme nem alkalmas arra, hogy objektív véleményt alkossak.

Reméljük mihamarabb kiderül a teljes igazság, az áldozatok megbékélnek és az elkövetők pedig megkapják büntetésüket.

2018. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%

(2Péter 3:10) . . .és a föld meg a benne levő munkák feltárulnak.

Azt, hogy a Biblia, Isten szava nem hazudik.

S feltárulnak azok a gyalázatos események, amiket Isten nevében, vagy magukat Kereszténynek nevezett emberek követtek el.

Jehova hatalmas büntetést fog rájuk mérni, amikor megszünteti a vallásokat.

2018. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, hogy a cikk szerzője foglalkozott-e komolyabban a spanyol polgárháborúval vagy a Franco-diktatúrával. Érdemes azt látni, hogy 1936 előtt milyen egyházüldözés volt, így persze, hogy az egyház üdvözölte akkor a hatalmat átvevő Francot, aki beszüntette a papok legyilkolását. A cikk nem tudom, hogy mely időszakról ír, évszámokat ugyanis nem igazán tüntet fel.Franco 1939-1975 között volt Spanyolország Caudillo-ja. Ez nem olyan kevés idő, hogy egy mondattal elintézzük. Jó lenne tudni, hogy a cikk pontosan ezen belül "hol jár". A korszakra vonatkozó levéltári dokumentumok nagy része még titkosítva van. Tehát a szerző is csak néhány "szemtanú" véleményére alapozhat. Körülbelül ennyire "tudományos" megalapozottságú ez az írás. Én hitelesebb, írott forrásokra alapozott munkát olvasnék el inkább ebben a témában (is).
2018. jún. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%

És mit szólnak ehhez a kedves nem hívők?

Ha az ügyben segédkezők keresztények lettek volna akkor biztosan nem történt volna meg ez a szörnyű eset. Mióta Istent módszeresen kizárjuk az életünkből Sátán egyre könnyebben szedi áldozatait, egyre könnyebben okoz szenvedést, dönti nyomorba az életeket. Az Isten nélkül élő ember embertelen ember lesz.

2018. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
#4 Szerintem elég embertelen dolog látatlanban, ismeretlenül is "leembertelenezni" embertársaidat, nem gondolod?
2018. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos régen is, és most is sok hívő tévúton jár, amikor fontosabbnak tartja a saját igazságát a felebaráti szeretetnél.
2018. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
# 4 Ebben az egészben papok és apácák vettek részt. Ezért is nem vontak még felelősségre senkit sem.
2018. jún. 27. 13:32
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Mint ahogy írtam: Ha az ügyben segédkezők keresztények lettek volna akkor biztosan nem történt volna meg ez a szörnyű eset. Egyértelmű, hogy a papok és apácák nem voltak keresztények. A pap nem egyenlő egy kereszténnyel, egy apáca nem egyenlő egy kereszténnyel.

A kereszténység a Biblia Istenének való engedelmességet és jóirányba való élet változást jelent.(nagyon röviden)

2018. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

#7

Honnan tudod, hogy kik vettek benne részt? Egy 85 éves spanyol nőgyógyász állítottak bíróság elé csak. Illetve egy idős apácát vádoltak néhányan, aki tagadta bűnösségét és mostanra már meghalt.

Ennyi erővel a te szüleid vettek benne részt vagy a 444.hu szerkesztői. Nagyjából ennyi a valóságalapja a cikknek is. Közöl néhány tényt és körít mellé egy kitalált történetet.

Persze lehet úgy volt, ahogy a cikk írói költötték a mesét hozzá, nincs kizárva. Viszont minden bizonyíték nélkül ilyen súlyos váddal ismeretlen embereket illetni elég csúnya rágalmazás. Még inkább ócska hangulatkeltés. Sajnos a 444.hu is a 888.hu színvonalán van.

2018. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Most volt a hír a híradóban, az RTL klubon láttam, úgy tűnik, tényleg igaz.

Először balosok gyermekeit vették el, de aztán túl jó üzletnek bizonyult és ezek szerint a papok és az apácák sem mentesek az anyagi hívségektől, meg ugye a pénz hatalom egyúttal.

Megdöbbentő.

Ez mondjuk nem szerepelt a tízparancsolatban.

2018. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!