Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásosak! Miért pont...

Kedves vallásosak! Miért pont abban az Istenben, vallásban hisztek, amiben hisztek?

Figyelt kérdés

Ateistaként úgy gondolom, hogy az lenne az igazságos, ha hinni tudnék, ha alaposan megismerném a vallásokat és kiválasztanám azt, ami hibátlan.

Mondjuk az amazonasi bennszülött, aki hírét sem hallotta semmilyen közismert természetfelettinek, de azért elég értelmes, szerintem a tudományos álláspontot választaná, már ha érzelmileg nem lenne befolyásolva, mondjuk egy szépséges nagy mellű misszionárius nőtől.

/megjegyzem a bátyám teljesen ateista volt, de a felesége kedvéért belement az egyházi macerákba és néha már magam sem vagyok biztos benne, hogy évtizedek alatt nem lett e valamilyen szinten hívő?/

Most komolyan, miért pont keresztények vagytok és miért pont abban a felekezetben?

Részemről nem a szokásos cáfolgatás miatt kérdezem, csak érdekel, illetve már az is, hogy egyáltalán feltette e valaki magának eddig ezt a kérdést?



2018. máj. 24. 10:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%

Csak nézz szét a világban! Tapasztalati tény, hogy a legtöbb vallásos az adott kultúra vallását veszi fel, amelyben felnő.

Viszont megkérdezni felesleges, mert egy hívő ezt úgysem ismerné be. Mivel ő már beleszületett a saját hitébe, hisz benne hogy az az igazság, ezért automatikusan elhiteti magáal azt is, hogy erre úgyis rájött volna akkor is, ha máshol nő fel. Csak hát a tapasztalati tények ezt gyorsan cáfolják.

Van ugyan némi kivétel, de a számuk elég elenyésző, szóval nem ez a jellemző.

2018. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
61%
Én ugyan nem vagyok keresztény de tapasztalatom szerint a legtöbb keresztény beleszületik. Más vallásokat szinte alig ismerik.
2018. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
54%

Elsőnek részben igaza van. Amibe beleszületik valaki, általában olyan vallású marad, vagy annak vallja magát, még akkor is ha nem érdekli vagy nem is akarta soha megismerni azt. Követ néhány hagyományt, van amit meg teljesen elhagy. Olyan is van, hogy az egészet megtagadja valamiért. Egy valláson belül is egészen különbözően gondolkoznak bizonyos kérdésekben. Pont úgy, ahogy vallástól függetlenül is léteznek mindenféle emberek. Más az értékrendjük, a véleményük, a környezetükhöz való viszonyuk, az elveik. Ott is vannak szabálykövető, irányítható, önállóságra képtelen emberek, szerintem nem igaz, hogy ez a valládos emberekre jellemzőbb lenne. Csak nézd meg mennyi külőnböző felekezet tartozik egy valláshoz, ehhez az kellett, hogy nagyon szembe menjenek mindazzal amibe beleszülettek. Én talán nem mondhatom magam valláshoz tartozó embernek, nem is volt mibe beleszületnem. Úgy értem egy elnevezésbe, nem tudsz beleszületni. Szokásokba igen, de azokról igen hamar el tudod dönteni mennyire illeszkedik a saját világképedhez. Szóval szerintem ilyen értelemben nem tud magához kötözni egy vallás. A körülmények, azok igen.

A másik meg hogy szerintem tényleg mindegy milyen vallások alakultak ki. Így időben nézve eléggé alkalmazkodónak látom a mindenkori ember befogadási képességeihez. A többistenhitet, a pogányságot, mind-mind az akkori emberek életéhez igazodónak gondolom. A lényeg, az átadandó tartalom, hogy állhat valami fölöttünk, hogy létezhet az anyagi világon túl is valami, hogy valamiféle összeköttetésben vagyunk egymással és a világgal, hogy a gondolat eszméket szül, hogy minden egyes tettünk és érzésünk az egyén legkisebb szintjéből kihat a teljes rendszerre, én ezt minden korban és vallásban egyformának látom. Mindegy melyikbe születik valaki, ha ezeket képesek valamilyen formában átadni neki.

2018. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
33%

Mert megvizsgáltam a "vallásokat", és a jelenlegi állapotok és a történelem igazolja, hogy Ki az élet forrása.

Ez alapján, kutatást végeztem, és a világegyetem szuverén teremtőjét, és Urát, Jehova Istent tartom annak ami.

Ennek megfelelően, mindig is volt Jehovának választott népe, akiket vezetett minden téren.


Nem ebbe születtem, az emberi hagyományok alapján, reformátusnak kereszteltek.


Elmondhatom, hogy a több mint 8. millió testvérem közül, igen sokan keleti vallásokba születtek, még is megismerték Atyáink Istenét, és mellette foglaltak állást.

2018. máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
46%
Mert a Buddhizmus nem jött be!
2018. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

"Nem ebbe születtem, az emberi hagyományok alapján, reformátusnak kereszteltek."


Nagyszerű! Miért nem maradtál református? Mi volt az, ami miatt változtattál, emlékszel rá?


"Elmondhatom, hogy a több mint 8. millió testvérem közül, igen sokan keleti vallásokba születtek, még is megismerték Atyáink Istenét, és mellette foglaltak állást."


Ezt nem vonom kétségbe, de érdekelne, hogy te személyesen tudsz e valamit azokról a más vallásokról, vagy a fenti érvelés értelmében már nem is érdekelnek? Hiszen mégis összehasonlíthatatlanul többen maradtak meg a saját hitükben, mint akik váltottak, talán így mégis van bennük valami?

2018. máj. 24. 12:23
 7/33 A kérdező kommentje:

"Mert a Buddhizmus nem jött be!"


Ok, egy lepasszolva, de a többi nem is érdekel?

2018. máj. 24. 12:24
 8/33 anonim ***** válasza:
65%

Vidiripi


"Ateistaként úgy gondolom, hogy az lenne az igazságos, ha hinni tudnék, ha alaposan megismerném a vallásokat és kiválasztanám azt, ami hibátlan."


Kérlek ha találkozol egy teljesen tökéletes emberrel aki hibátlan akkor azonnal szólj nekem is. Mert meg akarom őt ismerni!


"Mondjuk az amazonasi bennszülött, aki hírét sem hallotta semmilyen közismert természetfelettinek, de azért elég értelmes, szerintem a tudományos álláspontot választaná, már ha érzelmileg nem lenne befolyásolva, mondjuk egy szépséges nagy mellű misszionárius nőtől."


A nagymellű szépséges misszionárius nőt cáfolnám. Sekélyes egy elgondolás. És teljes információhiányon alapul az elképzelés!

https://www.youtube.com/watch?v=6BqbZyqtJFA


"megjegyzem a bátyám teljesen ateista volt, de a felesége kedvéért belement az egyházi macerákba és néha már magam sem vagyok biztos benne, hogy évtizedek alatt nem lett e valamilyen szinten hívő?"


És mi a baj azzal ha hívő lett? Amúgy meg milyen egyházi macerákról van szó?


"Most komolyan, miért pont keresztények vagytok és miért pont abban a felekezetben?"


Mert sem a keleti misztikum nem fogott meg sem az iszlám. S azért az a felekezet mert az előző nem jött be. Még akkor sem ha voltak a tagjai között szimpatikus emberek.


"Részemről nem a szokásos cáfolgatás miatt kérdezem, csak érdekel, illetve már az is, hogy egyáltalán feltette e valaki magának eddig ezt a kérdést?"


Nem te vagy az első aki hasonló kérdést feltett! Nem pont magamnak tettem fel a kérdést. De egyébként jó kérdésnek tartom! Na nem mintha ez számítana valamit :)

2018. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
73%

Egy Isten van.

Inkább úgy lenne jó a kérdés, hogy miért a keresztény Istenképet hiszem, miért nem mondjuk a zsidót vagy a muszlimot.

A muszlim, a zsidó, de írhatnék más vallást is, nem más Istenben hisz, hanem másképp látja őt. De ugyanez a természeti vallásoknál, ahol pl. Isten = a természettel.

2018. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tévedés az, hogy azért követjük azt a vallást, amit követünk, mert beleszülettünk, és nem igaz, hogy nem ismerünk meg más vallásokat, és nem keressük, kutatjuk az igazságot. Nyilván, vannak ilyenek is, de ők inkább hagyományból, szokásból követik azt, amit követnek, nem mély hittel.

Szerintem ez egy jó cikk a témában:

[link]



Én római katolikus családban nőttem fel, de nem azért vagyok katolikus, mert hagyományból követem, vagy mert a szüleimtől ezt tanultam. Nekem nagyon meg kellett kűzdemem a kérdéseimmel, én eltávolodtam a katolicizmustól, nagyon sok katolikus hittétellel nem értettem egyet, a bonyolult dogmákat is érthetetlennek tartottam, protestáns akartam lenni. De igazából rájöttem, hogy a Biblia is a katolikus hitet támasztja alá, és az őskeresztények is abban hittek, amiben a katolikusok is hisznek, az apostoli atyák írásai is a katolikus hittételeket támasztják alá. Az viszont nem volt kérdés szamomra, hogy keresztény akarok-e lenni. És nem, nem azért, mert keresztény kultúrában nőttem fel, vagy mert ebbe neveltek bele, és nem is ismerem a többi vallást. Megvizsgáltam azokat is, de számomra a keresztény hit a leglogikusabb. Minden vallás arról szól, hogy kedvére kell tenni az adott istennek vagy istenségeknek, áldozatot mutatni be, vagy épp a muszlimok napi 5-ször imádkoznak, mert úgy hiszik, akkor lesznek kedvesek Isten szemében. Ezzel szemben a kereszténységben a Fiúisten áldozta fel magát értünk. Meg hát a kereszténység hitelességét sokminden támasztja alá, érdeklődőknek az alábbi könyveket javaslom:

[link]

[link]

2018. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!