Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi lesz Istennek a sorsa,...

Mi lesz Istennek a sorsa, milyen lesz a jövője?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a manapság úgy gondolják, hogy a világegyetem egyszer el fog sötétedni és meg fog fagyni teljesen...

Isten mit fog utána csinálni?


2018. júl. 4. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Semmit sem kell csinálnia, Isten nincs ehhez a világhoz kötve. Képzeld el úgy, mintha Isten egy teljesen másik "dimenzióban" létezne, természetes úgy, hogy léte áthatja ezt a fizikai világot is.

Ha pedig Isten teremtette a világot, akkor tudatában volt a világ sorsával, nem lesz számára újdonság.

2018. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy a világegyetem ismert részére vonatkoznak csak az elméleteink, vagyis jóval nagyobb dologról van itt szó mint amit mi látunk belőle. Szerintem ahogy keletkezett a világegyetem és majd ahogy megszűnik az nem egyedülálló és egyszeri történet, feltételezésem szerint ez egy örök körforgás világok születnek és eltűnnek és jönnek új kezdetek és végek. Istennel és Isten nélkül is így képzelem.
2018. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Bibliából kiindulva, "eljön az új Királyság" ahol Isten fog uralkodni. Az, hogy mikor, nem tudható, a hogyan, az elég vitatott, (jelenések könyvébe rengeteg mindent bele lehet magyarázni) és milyen lesz, kérdésre pedig sok-sok elmélet van.
2018. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog ilyen történni. Jehova teremtette a világegyetemet a törvényeivel, így ura ezeknek.

Sem fagyás, sem sötétedés nem lesz.

2018. júl. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
93%

#4:

Te ezt komolyan gondoltad?

2018. júl. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%

"Arra gondolok, hogy a manapság úgy gondolják, hogy a világegyetem egyszer el fog sötétedni és meg fog fagyni teljesen.."

Igen, de azt is illik tudni, hogy a materialista tudomány nem számol Istennel. Mivel a világegyetem nincs magára hagyva, felügyel rá egy intelligencia (Isten), így a rendelkezésre álló tudással (információ) bármikor csökkenteni tudja az entrópiát, sőt, fel is függesztheti, illetve visszafordíthat, megjavíthat dolgokat.


"Isten mit fog utána csinálni?"

Megmondom ezt is. Nem fog a világegyetem a hőhalál állapotába kerülni, Isten előbb fogja megszüntetni ezt a beszennyezett fizikai világot, és újat teremt, amiben már nem lesz bűn és csak a Krisztusban megszenteltek kapnak új testet. A többiek sajnos a nemlétet választották

2018. júl. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan gondolom, hiszen ezt ígérte, és Ő nem hazudik.
2018. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

#6:

Ezzel csak egy probléma van. Isten nem létezik.


#7:

Te melyik szektának vagy a tagja?

2018. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szekta tag, bár szektának neveznek sok minden vallást, ami nem véletlen.

Az első keresztényeket, Jézus tanítványait is szektának nevezték.

Én a Biblia Istenét, Jehovát képviselem, aki Krisztus messiási királyságának alapítója.

2018. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
84%

#7:

Oké... én pedig a gondolkozó embereket képviselem a tudomány nevében. Tudod, azok az emberek, akik nem egy már meglévő vallás világnézetét veszik magukra és követik vakon, hanem kialakítják a saját nézeteiket a világról. És tesznek azért, hogy ezen nézeteiket alátámasszák fizikai bizonyításokkal. Néha kipróbálhatnád milyen kilépni a sötétségből.

2018. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!