Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nagyon nehéz lett volna...

Nagyon nehéz lett volna Istennek rögtön a végítélet utáni állapotokkal kezdeni a teremtést?

Figyelt kérdés
Isten útjai kifürkészhetetlenek, rendicsek, de azért gondolkodni szabad?

2018. jún. 13. 10:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 anonim ***** válasza:
48%
Milyen a végitélet utáni állapot?
2018. jún. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 A kérdező kommentje:
Isten tudja.
2018. jún. 13. 10:53
 3/115 anonim ***** válasza:
55%
A keresztény Istennek eléggé, mert valahogy meg kellett magyarázni hogy egy jó Isten miért teremtett mindenféle rosszat ebbe a világba. Így hát jobb híján maradt az ígérgetés, hogy hát igen, most minden rossz, mert Isten ilyennek alkotta, és még hagyja is hogy minden rossz legyen, de majd egyszer valamikor minden szép és jó lesz...
2018. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
68%
Ha te nem tudod, honnan veszed hogy nem úgy kezdte?
2018. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 anonim ***** válasza:
6%

"Nagyon nehéz lett volna Istennek rögtön a végítélet utáni állapotokkal kezdeni a teremtést?"

Ez kb. olyan, mintha egy gyereket sosem küldtél volna iskolába, majd 18 évesen adsz neki kitűnő érettségiről papírt. A lényeg a tanulás. És kb. még kismillió olyan indok támasztja ezt alá, amit sok millió ember elfogadott az Istentől, egyetértésben.


"Isten útjai kifürkészhetetlenek, rendicsek, de azért gondolkodni szabad?"

Szabad, így akár meg is próbálhatod:) Mi hívők már tudjuk ennek miértjeit. Bár bizonyos szellemi összefüggésekre a Szentlélek nélkül nem fogsz soha rájönni. Olyan mélységben vannak ezek a dolgok, hogy a kérdésben kiírt kérdésed alapján "fényévmilliárdokra" vagy az igazságtól és annak megértésétől, elsajátításáról:( De van egy jó hírem: Isten mindenkinek készséggel ad bölcsességet, ha tiszta szívvel kérik Tőle.

Nem bántani akarlak titeket, de a ateista-materialista-liberális gondolkodású ember kb. önmaga agyát "kasztrálja":( Ennek eszköze pl. egy Dawkins könyv. Szellemi öngyilkosság

2018. jún. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 anonim ***** válasza:
17%

"meg kellett magyarázni hogy egy jó Isten miért teremtett mindenféle rosszat ebbe a világba"

Nem kell, ezt csak te találod ki:) A bűn, a rossz továbbra is Isten hiánya, csak nem érted, ezért mész mellé. Kismilliárdszor elmagyaráztuk már, legutóbb tegnap.

Lsd: sötétség a fény hiánya...

Rossz dolog a szellemi kasztráltság

2018. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 anonim ***** válasza:
87%

"Nem kell, ezt csak te találod ki:) A bűn, a rossz továbbra is Isten hiánya, csak nem érted, ezért mész mellé."


Ez elég béna duma. Azt hiszed hogy Isten teremtett mindent, és a világ összes szabályát is ő alkotta, nem? Ebből elég nyilvánvaló hogy bármi ami létezik, az azért létezik mert Isten ilyennek alkotta.

Ha programozóként létrehozok egy új világot, abban nem fog létezni semmiféle rossz, ha én nem teremtem meg benne annak a lehetőségét. Vagy ha annak ellenére történik valami rossz az általam teremtett világban, hogy én nem akartam rosszat teremteni, akkor pedig egy irtó pocsék teremtő vagyok.

Legközelebb gondolkodj, mielőtt írsz!

2018. jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 anonim ***** válasza:

Isten mindenható, azt tesz, amit akar. Tehát teremthette volna eleve az embert is megváltottnak, és nem kellene szivatnia.


De sokkal inkább elhazudja, hogy egy bukott angyal van olyan erős, mint ő, aki az egyetlen mindenható lény és azzal "harcol", és az embernek tanulnia kell és hódolni.



Amúgy kérdezem, hogy Káin és Ábel kiket vett feleségül?

2018. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 A kérdező kommentje:

Jó volt az első válasz, amely visszakérdezett, mert valóban, mi lesz a végítélet után?


Lesz néhány lélek a túlvilágon, nem túl sok, mert keveseknek sikerül majd átmenni a keskeny ösvényen. Istennek ennyi kell, minek ehhez a Biblia, a kereszténység, a hétmilliárd ember, a sok bűn, gonoszság?

Ki tudja mióta és meddig vacakol még vele, mikor semmi szükség nem lenne mindarra, amit a Biblia hosszú, hosszú oldalakon tárgyal, nem kellene az özönvíz sem, vagy a szodomai tűzeső, semmi, de semmi, még Jézus kereszthalála sem, meg az azóta eltelt vérzivataros szenvedés, nyomor és tobzódás a bűnben ami ki tudja meddig fog még tartani?

Megteremthette volna rögtön azt a néhány lelket, zutty bele a túlvilágba, kihagyva minden macerát.

Minek vannak azok, akik soha nem jutnak át az ösvényen?

Minek az ösvény?

Minek a végítélet?

Ha ezen felül, mármint a lelkeken felül élő emberekre is szüksége van, amint azt mondjuk a Jehova Tanúi képzelik, akkor azokat is simán megteremthette volna egyből olyanra és olyan számban, ahogy az a végítélet után lesz majd.


Van valami értelme a keresztény vallásnak?

2018. jún. 13. 12:42
 10/115 anonim ***** válasza:
82%

"De sokkal inkább elhazudja, hogy egy bukott angyal van olyan erős, mint ő, aki az egyetlen mindenható lény és azzal "harcol", és az embernek tanulnia kell és hódolni."


Nem, ez sajnos még rosszabb. A kereszténység nem győzi hangsúlyozni, hogy a Sátán egy mekkora kis senki a mindenható Istenhez képest, aki egy csettintéssel végleg elintézhetné. Csak épp nem teszi, mert... hát... mert ő egy annyira jóságos Isten, hogy a szeretett gyermekei sok ezer évnyi szenvedése sem ér neki annyit, minthogy egyet csettintsen, és meg is oldja végre amit elszúrt...


Mintha direkt bezárnék egy pedofil erőszaktevőt egy óvodába, majd elvárnám hogy mindenki imádjon, mert megígérem hogy egyszer majd legyőzöm azt a gonoszt! Ja, hogy addig megrontja az összes gyermeket? Hát, neki is szabad akarata van, tehetek én róla hogy én engedtem meg neki hogy rosszat tegyen vele? Vagy tehetek én róla hogy én zártam össze a gyerekekkel? Ugyan már, én jó vagyok!

2018. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!