Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy értelmes, jólelkű ember...

Egy értelmes, jólelkű ember vallással vagy vallás nélkül boldogabb?

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 22:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Ha értelmes, akkor vallás nélkül. Annak hogy jó lelkű-e valaki, semmi köze ahhoz hogy vallásos-e.
2018. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Ha értelmes és jólelkű, így is, úgy is el tud lenni, nem fogja magát értelmetlen vallási dogmákba kötözni, no meg másokat sem akar megölni vagy lelkileg megnyomorítani vallási kérdések miatt...


Ez kicsit olyan, mint hogy minden államforma jó, ha az emberek kiválóak s mind rossz, ha olyanok, amilyenek általában.


De azért egyéni tényezők is vannak. Én nem tudom, jólelkű vagyok-e, de nem akarok másnak rosszat s értelmes is vagyok. S kifejezetten inkompatibilis a vallásokkal, szeretem a saját világképemet építgetni vagy hagyni nagyon félbe, infóhiány okán. Nekem jobb vallás nélkül, bár kérdés, mit nevezünk vallásnak. Amiben nem hiszek, abban nem hiszek és nem követem, az nyilvánvaló.

2018. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Általában vallás nélküli.
2018. aug. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
En vallas nelkul is tokeletesen megvagyok, egyaltalan nem hianyzik az eletembol a vallas. De ez ugye en vagyok, nem te, lehet, hogy te vallassal jobvan erezned magad, az is lehet hogy nem. Ezt en nem tudom eldonteni, mivel nem ismerlek :)
2018. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Ezt nem lehet tudni, ehhez nagyméretű mintán végzett kutatások kellenek.
2018. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%

Egy értelmes jólelkű ember lehet vallással és vallás nélkül is boldog.

Azt írod, hogy jólelkű, tégy jót másokkal és magadnak is örömet szerzel. Ezt tanítja a vallás, de teheted vallás nélkül is. Egyébként ha már elismered, hogy van lelke az embernek, mi másként lehetne jólelkű, akkor ott már szükségszerűen megjelenik a hit. Az Istenbe vetett hit pedig kiteljesíti ezt az emberi boldogságot.

2018. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
A vallás béklyó. Béklyó nélkül jobb.
2018. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindegy. Csak nehéz eldönteni ki mit ért vallás alatt. Mert valamilyen erkölcsi, etikai rendet felállít magának az ember külső rendszertől függetlenül is. Azt nem tudom milyen lehet nem hinni. Eddig akárkit ismertem, valamilyen eszme mindenki előtt ott volt, egy hivatástudat, vagy elköteleződés valami iránt, valami ami belülről volt számára iránymutatás. Ha a rituálékat leszámítjuk, ezek megfelelnek egyfajta vallásnak, akkor is ha egyszemélyes.
2018. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom, hogy ez igazából fontos-e. A boldogság az életben mindig átmeneti. Például droggal is elő lehet idézni. Szóval akár vallással, akár vallás nélkül boldogabb az ember, attól az élete még lehet tartalmatlan. Mondjuk ez utóbbi vallással kevésbé valószínű, mivel a vallásnak az a funkciója, hogy tartlamat adjon. Jó, ha boldog az ember, de ha nem boldog, az sem jelenti, hogy értelmetlenül szenved.
2018. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
12%

Jézus, valamint Isten szavának az írói, azt mondták, hogy a Bölcs ember, Isten szerinti élet stílusban éli az életét.

Isten bölcsessége, nagyobb az emberek bölcsességének. Ezért Isten azt tartja értelmesnek és bölcsnek, aki mindenben figyelembe veszi Isten irányítását.

2018. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!