Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem segít az...

Isten miért nem segít az embereken? Minek hozta egyáltalán létre őket ha egyáltalán nem törődik vele? Nem kérek szent beszédet mert nem vagyok rá kíváncsi, csak egy értelmes választ szeretnék.

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 22:44
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Nem tudom, hogy ezt az állításodat mire alapozod, én például naponta tapasztalom az Isten segítségét az életemben, és vagyunk még jó páran így ezzel. Ha Isten nem törődne velünk már rég nem élne ember a Földön... De szívesen meghallgatom a te érveidet is, mert érdekel, hogy hogyan jutottál erre a - véleményem szerint alapvetően téves - következtetésre.


Üdv. Péter

2013. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Én elfogadom ha elmagyarázod, hogy mégis miben segít Isten ráadásul minden nap ? :O
2013. máj. 6. 22:54
 3/57 anonim ***** válasza:
18%

Hittel kérdd, és segít! Istent káromlod, és úgy kéred, bár lehet, hogy akkor is segít, de hit nélkül nem lehet Istenhez közeledni. Az ide vonatkozó helyeket a Bibliából nem idézem, mert azt kérted, hogy a szent beszédet nem kéred.


Az arany is tűzön megy keresztül, az ember sem jut semmilyen magaslatokra, ha nem alulról megy felfelé. Szerinted melyik gyereked lesz "tökösebb", amelyiknek mindent megadsz, és minden az ölébe hullik, és minden szavára ugrasz, vagy az, amelyiknek küzdenie kell? Melyiket szereted jobban? Melyik gyerekedet szereted jobban, amelyiknek te adsz pofont, hogy tanuljon, vagy azt, akinek mindent megengedsz, hogy még beléd is rúgna a nagy arca miatt, és szapul téged, hogy milyen rossz szülő vagy?


Minek szülöd a gyerekedet, ha lekeversz neki egy pofont, és szidod, és kiabálsz vele, hogy tanuljon meg dolgokat és tudja a helyét?

2013. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim válasza:
48%
Egyszerű...mert nem létezik...ennyi -.- És nekem senki ne hozza fel a Bibliát bizonyítékként mert ennyi erővel akár én is lazán írhatok most egy halom hülyeséget aztán ki tudja pár száz év múlva abban fognak hinni...az evolúcióra van bizonyíték én ebben hiszek!!!
2013. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozva Péterhez magam is naponta érzem a Támogatását.


Egy valamit azért tudj.

Ha nem a bibliában leírt útmutató szerint éled az életedet, akkor nem tud mit megáldani, ezért esetleg nem sikerülnek dolgok.

Másrészt Jézus soha nem mondta, hogy a követőinek, Hawai DJ napfény lesz az életük.

Sőt pontosan azért mert szeretnének úgy élni, ezért sok sérelem éri majd őket, mint ahogy Őt is.


Sátán világában még is mit gondolsz, hogyan lehetne egy kereszténynek fenékig Tejföl az élete?

Nem bántásként írtam, csak elmondtam miért tűnik úgy mint ha nem törődne velünk.

Lehet, hogy mást akarsz mint amit Ő kér.


Katy Weaver

2013. máj. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
29%
Mert nem létezik isten. Az egész bibliás történetet is csak azért tömik annyira az emberek fejébe mert az alapműveltség része, és az is csak egy kitaláció, lehet hogy Jézus élt és létezett mert az igaz de köze sincs istenhez, csak ő is egy ember volt mint a többi és a születésének története is csak egy legenda. Az a baj hogy sokan csak a hitre támaszkodnak, most nem azt mondom hogy légy ateista meg ne higgyél istenben, mert mindenkinek szíve joga hogy miben hisz, csak néha gondolkozzatok is egy kicsit hogy ez nem az álomvilág hanem a valóság, ahol magadnak kell megtenned mindent amit akarsz, és itt csak akkor lesznek jó dolgok ha teszel is érte.
2013. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok!


A válaszom egyszerű: abban, hogy jobb emberré váljak! Mert az emberi természetem minden nap minden percében arra ösztönöz, hogy a magam önző emberi kívánságait helyezzem előtérbe, Isten pedig abban, hogy a mások javát keressem mindenben, mert ez az igazi boldog és teljes élet egyetlen titka. És működik! Ha az élet apró döntéseit nem a jó Isten segítségével hoznám meg, közel sem lenne ilyen boldog és kiegyensúlyozott életem. Ennyire egyszerű!


Üdv. Péter

2013. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán akarok állást foglalni, de ez ide kívánkozik :D


[link]

2013. máj. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
51%
Egyrészt a vitakérdés az oka. Sátán megrágalmazta Istent, hogy nincs joga uralkodni, és az embereknek nincs szüksége az emberekre, és félnek Istentől, másrészt meg meg ad az embernek mindent, és ezért szolgálják őt. Ha ott elpusztítja sátánt, akkor azzal azt gondolhatták volna az angyalok, hogy igaza volt sátánnak, hogy nincs szabad akarat, mert ahogy egy másik vélemény előjön halállal végződik. Ehelyett azt tette, hogy adott időt sátánnak, hogy bebizonyítsa, hogy minden ember gyarló, és eltéríthető Istentől ha nincs Isten keze, vagy áldása az embereken. És a bibliában a mózesi törvény egy felkészítés volt az embereknek Jézus eljövetelére, ami eltörölte a törvényt, és a lelkiismeretre, és az alapelvekre rakta át a hangsúlyt. Ez azért van így, mert Isten ezzel bebizonyítja még-inkább Sátánnak, hogy most nem úgy segít az embereknek ahogy tudna segíteni, és még is hatalom, siker és pénz nélkül is vannak akik szolgálják Istent. Ezért hagyja, hogy a világ abban a helyzetben legyen amiben van. És az emberek többsége nem is hiszi Isten létezését, vagy teljesen máshogy él, mint ahogy a bibliai alapelvek megszabják, ami azt jelenti, hogy aki nem úgy él ahogy Isten elvárja, az sátánnak ad igazat, és hogy észrevehető a világ kifordult önmagából és Istentelen lett, így az egész világ a gonosz hatalmában van. Nincs közép út, de Isten nemsokára lezárja ezt a világrendszer, és mindent újjá tesz, és vissza állítja azt az életet, amire az embereket eredetileg szánta.
2013. máj. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
48%
Na ez a gondolat egy kicsit kusza lett néhol, siettem, de remélem érthető
2013. máj. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!