Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az ilyen emberek...

Szerintetek az ilyen emberek nevezhetők kereszténynek? Vagy ők a keresztények? Tényleg a keresztény vallás része lenne, hogy abberáltoznak, gyűlölnek és elítélünk másokat?

Figyelt kérdés

Linkelhetnék még más kérdéseket is, meg persze általában a durvábbakat törlik.


Ti mit gondoltok erről? Szerintem ez pont, hogy ellentétes a keresztény alapelvekkel.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__homoszexualitas_..


2018. aug. 15. 19:50
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
9%

"keresztény szó gyűjtő fogalom"

Hogy mi van?


A keresztény szó, azt jelenti, hogy Krisztust követő, utánzó. S ez nem egy gyűjtőnév. elég szomorú, hogy olyanokra is alkalmazzák, akik egyáltalán nem élnek keresztény életet, semmilyen módon nem követik, vagy utánozzák Krisztust.

2018. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
36%

#10

Csak annyira "véleményráerőszakolás", amennyire a kérdésed. Úgy emlékszem, hogy a kérdésed is abból indult ki, hogy neked bizonyos szavak nem tetszettek. Láthatóan vannak olyan keresztények, akiknek pedig a melegházasság szó nem tetszik. Persze mondhatod rá, hogy az "aberrált" szó erősen pejoratív volt (szerintem is az), de lehet mást ugyan olyan rosszul érint a házasság intézményének ledegradálása.


Nem tudom, hogy a középkornak ehhez mi köze (inkább úgy teszek, mintha nem is láttam volna a sötét jelzőt, mert lényegében csak a buta tudatlan emberek szavajárása ez ebben az általad vélt értelemben). De a házasság mindig egy férfi és nő intézményesített, szentesített kapcsolatát jelentette. Ez nem volt másként a középkorba, se az ókorba, még a homoszexualitást sokkal jobban elfogadó ókori görögöknél sem. Engem például nem zavar egyáltalán, ha a melegek együtt élnek, de miért kell ezt az együttélést házasságnak hívni? Ezt kicsit provokációnak érzem. A házasság értelmezése, mint egy férfi és egy nő kapcsolata pedig nem keresztény kuriózum, mint rámutattam. Miért nem lehet ezt a fogalmat meghagyni annak, ami és ami volt a kezdetektől. Miért nem jó az élettársi kapcsolat? Akár megegyező jogkörökkel, mint a házasság, engem az se zavar.


#11

Igen, az a helyzet, hogy gyűjtőfogalom. Látod még szociológiai értelemben te is nevezheted magad kereszténynek, pedig hitednek semmi köze a kereszténységhez.

2018. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

De, egyes görög városállamokban több száz évvel megelözve Jézus születését létezett a melegházasság intézménye.


A sötét középkor egyszerüen arra vonatkozott, hogy napjainkban már nem égetnek mâgján eretnekek meg elvileg vallásszabadág van. Csak gyakorlatilag nem.

2018. aug. 15. 22:19
 14/32 anonim ***** válasza:

"De, egyes görög városállamokban több száz évvel megelözve Jézus születését létezett a melegházasság intézménye."

Igen, ezt kitalálták néhány éve, csak forrásokkal nem sikerült bizonyítani mindeddig. Addig jutottak a "bizonyításban", hogy azért nincsenek rá források, mert a csúnya keresztények eltűntették ezeket a késő középkortól kezdődően.

Ami forrás pedig fentmaradt, az mind azt mondja, hogy az ógörög poliszoknál is a házasság egy férfi és egy nő kapcsolatát jelentette. Bármilyen hihetetlen. Ettől függetlenül voltak persze meleg kapcsolatok, egész bizarr formái is (fiatal fiúk és öregemberek pl.), de ezek nem voltak intézményesített házasságok.


A másik állításodba most nem szállok bele, olvass több történelmet, különösen a középkorról, mert láthatóan nagy ismerethiányban szenvedsz.

2018. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Egy erkölcsös keresztény nem részegedik le. Biblia ellenes, és keresztény ellenes, mint ahogy melegnek lenni.

Amikor alkesz voltam szerencsémre olyan emberekkel hozott össze Isten akarata, akik nem rekesztettek ki azért, mert másnapos voltam.

Ezután ti mondjátok nekem, akik keresztényként nevelkedtetek fel, hogy legyek kirekesztő avval szemben, aki meleg?

Mondják-e neked az alkoholisták, hogy igyál? Igen.

Mondják-e neked a melegek, hogy légy meleg? Nem .

Ki a rosszabb?

Legyél olyan keresztény, mint azok, akik segítettek kihúzni engem a bajból, nem pedig akiktől menekülni kell a bajom miatt.

2018. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

12

"te is nevezheted magad kereszténynek, pedig hitednek semmi köze a kereszténységhez."


Valóban?,Mert Te nagyon tudod... Hát gondolj amit akarsz....

2018. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Szerintem a keresztényeknek nem önmagában a melegházassággal van a bajuk (miért érdekelné őket, hogy polgári esküvőn ki köt házasásságot, és ki nem?)


A gond ott van, hogy ha a melegek egyházi keretek között akarják szentesíteni azt. Itt már érthető az ellenkezés.


A melegek sem gondolhatják komolyan, hogy majd az ő kívánságuk miatt a 2000 éves apostoli szenthagyományt fel fogják rúgni csak azért, mert ők egyházi házasságot akarnak. A polgári házasság bizonyos országokban a rendelkezésükre áll, tessék azt.

2018. aug. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Korábbi válaszolónak: talán te olvass több történelmet.

Nyilván kisarkítás, amit írtam, de az inkvizíció, "eretnekek" kivégzése, vallási háborúk stb mind-mind sürün tarkítják a kétezer éves keresztény történelmet.


#17


Tévedés.


A melegházasság nem azt jelenti, hogy akkor mostantól kötelezi az állam az egyházakat arra, hogy adjanak össze meleg párokat.

Ez nincs így sehol a világon.


A melegházasság engedélyezése a polgári házasságot jelentené.

Az alapvetöen igaz, hogy más országokban ez engedélyezett. Nálunk viszont nem fogadják el, mint házasságot.

(Egyébként hozzáteszem külföldön számos keresztény egyház is engedélyezi a melegek házasságát, legközelebb hozzánk Németország legnagyobb egyháza biztosít erre lehetöséget.)


Ha valaki attól fél, hogyha államilag bevezetik a melegházasságot, akkor majd mellettük fognak melegek összeházasodni, akkor FELESLEGES.

A nelegek csak polgári házasságban, az állam által nem másodrendüként szeretnének élni.

2018. aug. 16. 01:17
 19/32 A kérdező kommentje:

*melegek


***mellettük alatt a templomot értem


Az egyházi esküvö az egyház hatásköre, szabadon eldönthetik, hogy ezt nem engedik meg.

De a polgári esküvö NEM.

2018. aug. 16. 01:41
 20/32 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit, hogy #17 kérdése jogos, erre én is keresném a választ.


"miért érdekelné őket, hogy polgári esküvőn ki köt házasásságot, és ki nem?"

2018. aug. 16. 01:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!