Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lesz valaki Apáca?

Miért lesz valaki Apáca?

Figyelt kérdés

Csak Isteni elhivatottság lenne ?

Vagy csalódott az életben ?

Vagy csalódott az emberekben,csalódott a férfiakban ?

Vagy bűnösnek érzi magát és így akar vezekelni ?

Mi áll a háttérben ?



2018. aug. 24. 12:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
#9, ez nem jelenti azt, hogy szerintünk a házasság rossz lenne, vagy ilyesmi. A házasság és a szerzetesség egyformán szép állapot, és mindkettőre szükség van. :)
2018. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

8


Királyok I. könyve 18.+19 részek


Ajánlom szíves figyelmedbe.


Igy jár mindenki aki Isten ellen harcolóvá válik.Függetlenül attól, hogy hány ezoterikus papot vesz maga mellé.


Ezoterikus papok=Jesabel papjai.


Illés meg egyes egyedül, de Isten vele volt.

2018. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
2%

11 Ismerned kéne Istent, és tudnod kell, hogy elsőként Isten férfi párti, az egész Biblia töménytelenül rámutat.


A nőket akkor használ Isten, ha a férjük erős keresztény és vele együtt szolgálnak.


Az Isteni jogrend is erről tanuskodik:


Isten-férj-feleség-gyerekek


A szolgálatban is ugyan ez van. Kivéve, ha a férj világi, de rendszerint akkor Isten a család fejének nevezi ki a nőt, és ha megtér a férfi, akkor fordul meg a helyes irányba a menetirány.


Szóvál jöhetsz nekem oktalan butaságokkal, csak felesleges.

2018. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Innét letöltheted ezt a remek írást: [link]
2018. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 51%-os!


A Királyok első könyvét olvastam, bár nem igazán értem, miben kapcsolódik ez ide, nálunk nincsenek ezoterikus papok.


"Ismerned kéne Istent, és tudnod kell, hogy elsőként Isten férfi párti, az egész Biblia töménytelenül rámutat."


Az ilyen hímsoviniszta szektásoktól ments meg Uram minket. :(


Isten teremtette a férfit és a nőt, Isten mindkettőt egyaránt a maga képmására, egyenlőnek teremtette. Isten előtt ugyanolyan kedves a férfi és a nő is.


"A nőket akkor használ Isten, ha a férjük erős keresztény és vele együtt szolgálnak."

Hát Debóra, Eszter, és Szűz Mária nem ezt mondanák. :)


Debórának a férjét épp hogy csak megemlíti a Szentírás, Debóra egyedül, a férje nélkül került hatalomra. Eszter konkrétan egy pogányhoz ment hozzá, Máriát pedig úgy választotta ki az Úr, hogy nem is volt férjnél.


Isten igenis választ nőket is, előtte nem csak másodrangúak a nők. Nézd meg például Teréz anya életét. Lefogadom, hogy ez a "másodrendű" nő ezerszer többet tett a világunkért, mint akármelyik nagy megagyülekezetet pásztoroló nagy keresztény férfi.

2018. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

15 Sajnos már magaddal kapcsolatban odáig juttattál, hogy már el sem olvasom. Mert a sok zagyvaságod, és elferdített írásod annyira démonikus, hogy egyetlen percet az időmből nem pazarlok rá.


Ahogy meglátom a százalákodat, már ugrani fogok tovább rajtad. Úgy hogy megkérnélek, hogy ehhez tartsd magad velem kapcsolatban. Hosszú ideje írkálsz, a mai nap volt az első, hogy reagáltam, és az utolsó is.


Kívánom neked, hogy adjon Isten olyat az életedbe, hogy meg tudj valóságosan térni a hamis prófétai beszédből és abból amibe jelenleg élsz.


Minden jót.

2018. aug. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%

"De azt nem mondta,hogy a saját életed add mások szolgálatára."

De, mondott ilyesmit...

"Mert aki meg akarja menteni életét, elveszíti. Aki elveszíti értem és az evangéliumért, az megmenti életét." (Mk 8,35)

Egyébként egy Egyház tanítása szerint a szerzetesség és a házasság nagyon is hasonló. Nekünk embereknek az a célunk, hogy szeretetben szolgáljunk. Ezt a tanítást kaptuk Krisztustól. A házasság nem kisebb lemondás, mint a szerzetesség. A szentségi házasság ugyanis az, hogy ha egy férfi és egy nő végérvényesen és visszavonhatatlanul egymásnak adják az életüket. Innentől kezdve kölcsönösen egymást szolgálva. A szerzetesi fogadalom is egy végérvényes döntés, szintén a szolgálatra.


51%-os, és az idézett I. korinhusi levéllel mi van, hogy ennyire figyelmen kívül hagyjátok..? Arra valahogy eddig még nem sikerült reagálni.

2018. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a sok zagyvaságod, és elferdített írásod annyira démonikus, hogy egyetlen percet az időmből nem pazarlok rá."


Igen, tudod én csak egy démonikus nő vagyok, és nyilvánvaloan Jezabel szelleme van bennem... -.-

2018. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a sok zagyvaságod, és elferdített írásod annyira démonikus, hogy egyetlen percet az időmből nem pazarlok rá."

Nem nekem címezted ezt a felebaráti szeretettől csak úgy áradó mondatot, de jó látni belőle, hogy a farizeusi gondolkodás egy örök probléma. Jézusra is mondták, hogy "ördöge van", meg hogy Belzebub szolgája. Miért mondanának ma mást Krisztus Egyházára és az Egyház tanítására?

2018. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
72%

#19

Ha még csak farizeusi probléma lenne, de csórikám egy okkult bizniszszekta tagja, agyát már teljesen átmosták. A farizeusok agya legalább nem volt átmosva. Legközelebb imakommandót hív majd össze ellened.

2018. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!