Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor Jézus visszatér és...

Amikor Jézus visszatér és tanításai ellentétesek lesznek az emberek meggyőződéseivel (akár téves tanításokat is kaphattunk), újra bíróság elé állítjuk?

Figyelt kérdés

Pl: azt tanítja, hogy egy másik vallásnak, vagy felekezetnek a tanításai az igazak, vagy azok állnak közelebb az igazsághoz.


Mi van, ha politikusként jelenik meg és sokan éreznek majd ellenszenvet eszméi miatt. El tudnátok fogadni pl: Merkelt, Orbánt, Putyint, mint Jézus?



2018. szept. 17. 08:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Jézus hatalommal fog visszatérni, és nem fogják tudni bíróság elé állítani, mert ő fog ítélkezni.
2018. szept. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam, vagy írtam, hogy nem lenne rá képes. De ez ellentétben van azzal, amit a Biblia többi részeként írtam.

(János 14:19) 19 Egy kis idő még, és a világ nem lát engem többé, de ti látni fogtok,. . .

Ha Jézus ezt kijelentette, akkor mit gondolsz, melyik az igaz? Hogy fizikailag mindenki meglátja, vagy az értelemmel fogja mindenki "látni" felfogni, hogy itt van?

S kiknek mondta Jézus ezeket? Kik fogják csak látni?

A követői, a tanítványai. Hát... ezen érdemes elgondolkodni...

2018. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

Minek térne vissza?

Csak mert a Bibliát bújók azt hiszik?

Hiszen még a kereszténységen belül sincs egyetértés.Éljétek már az életeteket és ne arról ábrándozzatok ami majd egyszer lesz szerintetek

2018. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

#12

Fel nem tudom fogni, hogy ebbe miként tudod a 2. visszajövetelt belemagyarázni:

"Még egy kis idő, és a világ többé már nem lát engem. De ti láttok engem, mert én élek, és ti is élni fogtok. Azon a napon megtudjátok majd, hogy én Atyámban vagyok, ti pedig énbennem, és én tibennetek."


Itt Jézus azon ígéretéről beszél, hogy az Egyházzal marad a világ végezetéig.


Továbbra is inkább hiszek a Szentírásnak, az őrtorony okoskodása helyett. A Szentírás pedig világosan tanítja, hogy Jézus úgy jön el újra, ahogy elment: "úgy jön el ismét, ahogy az égbe felmenni láttátok."

Tehát ahogy látták, mivel elég részletesen leírja, hogy miként emelkedett a magasba, gondolom nem csak elképzelték, hanem valóban, saját szemükkel látták. A Jelenések könyve pedig leírja, hogy mindenki látni fogja, még az ellenségei is, nem csak sajátjai. Minden szem látja majd, ki is emeli az Írás, hogy szemmel láthatóan történik, még az érzékszervet is megnevezi.


Ennél egyértelműbb már tényleg nem lehet a kinyilatkoztatás. Mintha Isten azt mondaná, hogy az ég kék, te meg erősködnél, hogy bizony az piros, csak mi úgy látjuk, majd próbálnád elemezni, hogy Isten bár kéket mondott, de pirosra gondolt alatta.

2018. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Jézus nem mondta, hogy az egyházzal marad. Hanem hogy "veletek vagyok", vagy is a követőivel, akik teljesítik szándékait, és a tanítása szerint élnek.


S ez a Bibliában van leírva, az Őrtorony folyóirat, mindössze idézi.

2018. szept. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliában a szemet nem csak fizikális érzékszervként említi. Vegyük azt amit a Farizeusoknak mondott. Azt mondta, hogy vakok.

De nyilván Te is belátod, hogy nem szószerint értette, hanem szellemileg, mivel nem fogták fel, nem látták, hogy Ő az.

Vagy amikor azt mondja, hogy a Te szemed sötét. Ez mit jelent? hogy az illető vak? Nem! Jézus azért beszélt szemléltetésekben, hogy csak azok értsék meg, akiknek tiszta a "szívük szeme". Ezzel ki szürte azokat, akik nem értették meg a mondani valóját, és nem is akarták megérteni. Ellenben, ahogy a Tanítványai is tették, kérték, volna hogy magyarázza meg a szemléltetést.

Vagy is alázatosan tanítható váltak volna, mint egy kis gyermek.


Persze Ta tudod, tedd amit jónak látsz.

2018. szept. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

"Fel nem tudom fogni, hogy ebbe miként tudod a 2. visszajövetelt belemagyarázni:"


Pedig a Bibiliában érthető, mit jelent. A második eljövetele, nem fizikai szemek meglátásával lesz látható.

Azért nem érted így, mert Fizikai látással hozod párhuzamba a megjelenését. A szent írás, Jézus visszatértét, a jelenések könyve alapján is az jelzi, hogy levetette Sátánt a földre, az égben lakozók, így megszabadultak a nem oda veló személyektől.


Te, nem láthattad, illetve az emberek nem látták ezt az eseményt, viszont a következményeit érezzük:

(Jelenések 12:11, 12) . . .. 12 Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”


Jézusnak nem kell fizikálisan itt lenni, hogy vezesse a Isten választottjait, ahogy soha nem is kellett lejönnie más időben sem. Az angyaloknak nem kell emberré változniuk, hogy ítéletet hajtsanak végre, ahogy a Bibliában egyetlen ilyen beszámoló sincs.

Egy angyal 185.000 embert ölt meg Az Asszíriaiak táborában. Ezt nem látták fizikálisan, de a halottak látványa magáért beszélt.


Persze Te tudod....

2018. szept. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Rendben, azért én inkább maradok annál, amit a Szentírás ír, hogy úgy fog visszatérni, ahogy elment; alászállva az égből, látható formában.
2018. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
57%

Vidiripi


"A második eljövetele, nem fizikai szemek meglátásával lesz látható."


Miért nem? Jézus visszatérésével nem csak a Jelenések könyve foglalkozik!

Máté 24:3

Több kérdés is olvasható ebben a részben. Tovább olvasva pedig maga Jézus kezdi el sorolni a jeleket!

És érdekes módon ezt olvashatod: Máté 24:23 Ha valaki akkor azt mondja nektek: íme, itt a Krisztus vagy amott, ne higgyétek! 24 Mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, még a választottakat is.

- Szerinted ez a rész még is mire utal? Talán arra hogy majd láthatatlan hamis krisztusok fognak támadni és elhitetni az embereket?

De nézzük tovább!

Máté 24:26 Azért ha azt mondják majd nektek: Íme, a pusztában van, ne menjetek ki! Íme, a belső szobákban, ne higgyétek!

Ha láthatatlan akkor minek is kellene a pusztába menni? Mire is kell figyelni és miért is nem kell hinni az ilyen beszédnek?

Íme a válasz!

Máté 24:30 És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen, és sír a föld minden nemzetsége, amikor meglátják az Emberfiát eljönni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.

Honnan is kell várni az Emberfiát? Az ég felől!

Viszont a kérdés az hogy ha mindez láthatatlanul történik akkor hogyan lehetséges az hogy a Föld minden nemzetsége sír?


1János 2:28 Most hát, kisgyermekeim, maradjatok egységben vele, hogy amikor ő megjelenik*, bátran beszélhessünk,+ és a jelenlétekor ne húzódjunk el tőle szégyenünkben.

Ezt az idézetet az ÚVF-ból vettem!

Egyazon mondaton belül azt írja hogy "megjelenik" és azt is írja hogy "jelenlétekor"!

Hogyan is kell ezeket érteni?


És még midig van: 1Thesszalonika 4:16 mivel maga az Úr fog leszállni az égből parancsszóval..." (ÚVF)

Hm...leszállni az égből? De miért ha úgy is láthatatlan?

Lukács 17:24

2018. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!