Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mindentudó Isten tudja...

Tgt kérdése:

A mindentudó Isten tudja előre, mi fog történni?

Figyelt kérdés
Vagy néha ő is meglepődik?

2018. okt. 22. 13:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%
Jaj de bírom mikor össze-vissza találnak ki mindenféle random magyarázatot a hívek, csak hogy ne kelljen beismernijük, hogy ellentmondás van a vallásukban. Egyszer mondanak valamit, aztán egy másik kérdésre is mondanak valamit, de az hidegen hagyja őket, hogy a két válaszuk amúgy üti egymást. Minden felvetést megmagyaráznak valahogy, csak a következetesség hiányzik belőlük. Nem tudom mire jó ez a "homokbadugomafejem" taktika. Nem lenne jobb elismerni, hogy jah, tök ellentmondásos az egész vallás?
2018. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
9%

"Jaj de bírom mikor össze-vissza találnak ki mindenféle random magyarázatot a hívek, csak hogy ne kelljen beismernijük, hogy ellentmondás van a vallásukban. Egyszer mondanak valamit, aztán egy másik kérdésre is mondanak valamit, de az hidegen hagyja őket, hogy a két válaszuk amúgy üti egymást. Minden felvetést megmagyaráznak valahogy, csak a következetesség hiányzik belőlük. Nem tudom mire jó ez a "homokbadugomafejem" taktika. Nem lenne jobb elismerni, hogy jah, tök ellentmondásos az egész vallás?"



Itt az evolucionistákra gondolsz? Mert akkor igazad van. Az evo valóban ellentmondásos, már többen megcáfolták, érdemes lenne ébredni!

2018. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
8%

Valaki talált ellentmondást a Bibliában?


Belinkelné? De elöbb gondolja át, hogy az-e, mert...sokan akartak lyukat furrni a Bibliában, de eddig senkinek se sikerült...


Ja múltkor random megnéztem egy válogatást...és kiválasztottam 1-et...


Abba is hagytam útána mert nem volt ellentmondás...csak aki felületesen tanulmányoz és nem a Szent Lélek vezetésével olvas azt sajnos a sátán könnyen meg tudja téveszteni!

2018. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

Személy szerint az egyes ember döntését a döntés megszületésének pillanatában tudja meg, azaz úgy ezredmásodperccel azelőtt, hogy az illetőben tudatosulna. Azt tudja, hogy mi történhet, mik lehetnek a következmények.

Nagy tendenciákat ismer, tudja, hogy hogyan fog alakulni a történelem.

2018. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Ádám és Éva sétálnak a paradicsomban, amikor egy előrelátott t rex megeszi őket.
2018. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

"Személy szerint az egyes ember döntését a döntés megszületésének pillanatában tudja meg, azaz úgy ezredmásodperccel azelőtt, hogy az illetőben tudatosulna. Azt tudja, hogy mi történhet, mik lehetnek a következmények.

Nagy tendenciákat ismer, tudja, hogy hogyan fog alakulni a történelem."


Hűha, de jó neked, hallod!

Olyan közeli kapcsolatban vagy Istennel, hogy ezeket mind ilyen részletesen elmesélte neked?

Különben honnan tudnád ilyen pontosan, hogy mit tud és mit lát előre?

2018. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"Ja múltkor random megnéztem egy válogatást...és kiválasztottam 1-et..."


Abban a válogatásban 439 ellentmondás volt felsorolva. Kiválasztottál egyet. Tettél egy meglehetősen bugyuta próbálkozást a feloldásra, de legyen igazad. Most elfogadtam, hogy a felsorolt 439 ellentmondásból nem valódi az egyik. Te pedig a válogatás 0.228 %-a alapján eldöntötted, hogy baromság mind a 439. Dabzs-dabzs. Neked aztán tényleg sziklaszilárd alapokon nyugszik a hited.

2018. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
10%

"Abban a válogatásban 439 ellentmondás volt felsorolva. Kiválasztottál egyet. Tettél egy meglehetősen bugyuta próbálkozást a feloldásra, de legyen igazad. Most elfogadtam, hogy a felsorolt 439 ellentmondásból nem valódi az egyik. Te pedig a válogatás 0.228 %-a alapján eldöntötted, hogy baromság mind a 439. Dabzs-dabzs. Neked aztán tényleg sziklaszilárd alapokon nyugszik a hited."


439ből 1et kiválasztva ami nem ellentmondás elég rossz a te álláspontod alapján, mert akkor a többi se ellentmondás, mert hogy pont azt az 1et válasszam ki hát 0 az esély!


Ha lenne ellentmondás, és lyukat furrtál bolna a Bibliába már nem lennének hivők!

2018. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"439ből 1et kiválasztva ami nem ellentmondás elég rossz a te álláspontod alapján, mert akkor a többi se ellentmondás, mert hogy pont azt az 1et válasszam ki hát 0 az esély!"


Ahaa! Szóval ha valaki nyer a lottón, akkor az összes szám nyerő, mert 0 az esélye, hogy pont nyerő számot játsszon meg! Király ez a hívő matek!

2018. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

"439ből 1et kiválasztva ami nem ellentmondás elég rossz a te álláspontod alapján, mert akkor a többi se ellentmondás, mert hogy pont azt az 1et válasszam ki hát 0 az esély!"


Nem te voltál az, akiről matekóra előtt az osztálytársak a matek leckét másolták, ugye?

2018. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!