Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy állítás szerint, sok...

Egy állítás szerint, sok elismert Biblia tudós megemlíti, a zsidók bálvány imádásnak tartották a születésnapot! Tudtok ilyen elismert Biblia tudósokat mondani?

Figyelt kérdés
Név szerint. Illetve az is érdekelne hogy írnak erről mely tanulmányaikban!
2018. okt. 30. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ezt a jehovások találták ki, természetesen nincsenek ilyen szakértők. Legfeljebb álszakértők, akik a bálvány fogalmával sincsenek tisztában.
2018. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt a "jehovások találták ki"


Valóban? Akkor hogyan lehet, hogy a forrás anyag is adva van. Utána lehet járni.

August Neander egyháztörténész (Allgemeine Geschichte der christlichen Religion und Kirche. 1842, 1. köt. 518. o.).

Órigenész The Catholic Encyclopedia. 1913, X. köt. 709. o.).

M’Clintock és Strong Cyclopædiája (1882, I. köt. 817. o.)

(The History of the Christian Religion and Church, During the Three First Centuries. [New York, 1848]

(The Imperial Bible-Dictionary. [London, 1874] Patrick Fairbairn szerkesztésében, I. köt., 225. o.).


(Prédikátor 7:1) 7 Jobb a jó hírnév a jó olajnál, és a halál napja a születés napjánál.


(Schwäbische Zeitung [a Zeit und Welt című magazin melléklete] 1981. április 3/4, 4. o.).

A kereszténység egészen a negyedik századig elutasította a születésnap megünneplését mint pogány szokást”

Ennek az ünnepnek lényeges része, hogy felköszöntik az embert, és sok boldogságot kívánnak neki . . . Eredetileg a szokás a mágiában gyökerezett . . . A születésnapi köszöntőknek hatalmuk van, jót vagy rosszat eredményeznek, mivel ezen a napon az embernek szorosabb kapcsolata van a szellemvilággal” (The Lore of Birthdays. [New York, 1952] Ralph és Adelin Linton, 8, 18—20. o.).

2018. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

"Utána lehet járni."

Sajnos nem lehet, többször próbáltam már. Ha nagy nehezen sikerült is egy-egy ismertebb művet elérnem, abban sem találtam a hivatkozott oldalon, de a környékén sem.

De a kérdésben az szerepel, hogy elismert bibliatudós, a felsoroltak közül egyedül Origenész az elismert.

2018. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

A "pogány szokás" és a "bálványimádás" az NAGYON nem ugyanaz!

A születésnap maga nem lehet bálványimádás.

2018. okt. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"születésnap nem bálvány imádás"


De bizony, az ünnepelt személyének felmagasztalása.

Nem véletlen írja a Biblia, hogy a halál napja jobb a születés napjánál. ert amikor valaki megszületik, még nem tudni milyen ember lesz belőle.

amikor meghal, akkor már lehet tudni, vagy mondani, mennyire élt Isteni önátadásban az élete során.


S ahogy mindig, csak most is azt mondhatom, hogy nem kötelező elfogadni. Nem értem, miért érdekel téged, hogy Én nem akarok ünnepelni? Miért bánt téged?

Te csak ünnepelj, s ha megengeded, Én kimaradok ebből.

:)

2018. okt. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

"az ünnepelt személyének felmagasztalása."

Az MÉG MINDIG nem bálványimádás!

Nézz már utána, hogy mi a bálvány!

2018. okt. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

"Nem értem, miért érdekel téged, hogy Én nem akarok ünnepelni?"

Nem kell mártírkodni, senkit nem izgat hogy nem ünnepelsz. Ha nem akarsz, ne tedd, ilyen egyszerű.

De hogy ezt ilyen ocsmány hazugságokkal tálalod, hogy ennek bármi köze lenne a bálványimádáshoz, meg a Bibliával próbálod megideologizálni, miközben csak egy Őrtornyos előírás, ez irritáló...

2018. okt. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem véletlen írja a Biblia, hogy a halál napja jobb a születés napjánál."


Ebben igazad van, mert a halál napja a jó emberek mennyei születésének a napja, amikor üdvözülnek és Isten országába jutnak. De ti még ezt is tagadjátok és kapálóztok ellene kézzel lábbal. Egyébként pont ezért ünneplik a szenteknek, mártíroknak, vértanúknak a haláluk napját.

2018. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Valóban? Akkor hogyan lehet, hogy a forrás anyag is adva van. Utána lehet járni."


Én is kérdezem, valóban, létezik a forrás anyag? Ki kellett írnom egy másik kérdést hiába érdeklődtem a forrásanyag iránt! Pedig kétszer is kértem hogy add meg ezt az információt!

Na de nagy nehezen eljött ez a pillanat is!

Csak azt nem értem miért kell állandóan ennyit körülményeskedni!


"A kereszténység egészen a negyedik századig elutasította a születésnap megünneplését mint pogány szokást”"


Hogy mi is a probléma! Ahogyan azt te magad is elismered két konkrét esetben is említést tesz a Biblia születésnapról!

És mindezek ellenére a Biblia sehol sem tanít a születésnapról, értelemszerűen így nem is tiltja azt!

És ezek tények! Mint ahogyan az is tény hogy amikor meg is van említve a születésnap akkor sincs semmilyen formában minősítve a Biblia által!

Így felmerül a kérdés hogy amiről ír a Biblia és mégsem kerül minősítés alá azt miért is minősítik Isten helyett?

Viszont amit minősít a Biblia és ezek szintén tények. A részegeskedés a tivornyázás stb. 1Péter4:3

- Bálványimádás!

Mi is a bálványimádás? Bálványimádás, bálványozás (gör-lat. idololatria): teremtmény istenként való tisztelete.

Tények! Én egyetlen olyan szülinapi alkalmon sem vettem részt ahol az emberek istenként tisztelték volna az ünnepeltet! Gratuláltak neki esetleg kezet fogtak vele illetve a rokon megölelték.

De ugyan ezek a megnyilvánulások vannak egy házasságkötés alkalmával vagy a házassági évforduló megtartásánál is. De ballagás esetén is.

Egy ballagás alkalmával is van ünnepelt és ajándékot is kap sőt még összejövetel is van rendezve ebből az alkalomból. Van étel még torta is szokott lenni, sőt ital is volt, alkohol. Akkor azok a Jehova tanúi akik ballagási ebédet rendeznek a gyereküknek azok bálvány imádók? (megjegyzem a ballagási ebéden attól függetlenül hogy volt alkohol, senki nem volt részeg, még azok a Jehova tanúi sem akik ittak alkoholt és azok sem akik nem Jehova tanúi de a család tagjai illetve közeli barátok)

- Abban az esetben ha esetleg még is csak annyit inna valaki hogy lerészegedik akkor az kinek a felelőssége? (természetesen felnőtt emberről esetében)


"De bizony, az ünnepelt személyének felmagasztalása."


Mi a különbség egy szülinapos és egy elballagó személy illetve egy házaspár esetében? Mindhárom esetben ünnepelteknek számítanak!


"Nem véletlen írja a Biblia, hogy a halál napja jobb a születés napjánál."


Ez nem tartozik ide. Az nem kérdés hogy melyik a jobb. A kérdés az, hogy a szülinap miért bálványimádás?

Hogyan van bálványozva az ünnepelt?


"...mint pogány szokást"


Egy picit visszatérnék a pogány szokás kifejezéshez!

Azt pl. tudtad hogy a jegygyűrű viselési is pogány szokás és Egyiptomból ered? Onnét vették át a Rómaiak. Így ezt a szokást bizony el kellene hagyni mert pogány szokás az. Vagy amennyiben ragaszkodnak hozzá akkor azt úgy kellene hordani mint a zsidóknál szokás a mutatóujjon. Aki a 4. ujján és bal kezén hordja az egy pogány szokást követ!

Maga az a szó hogy "pogány" nincs is benne a bibliai kéziratokban. Helyette az szerepel hogy "népek" vagy "nemzetek"! A magyar Biblia fordításokban használják azt a szót hogy pogány! Amely szó latin eredetű szó "paganus" melynek jelentése:vidéki, falusi

S mindezeket tudva, kijelenthető hogy nagyon nem mindegy hogy mit nevezünk pogány eredetűnek és mit bálványimádásnak!


"S ahogy mindig, csak most is azt mondhatom, hogy nem kötelező elfogadni."


Ez nem igaz egy Jehova tanúja esetében! Neki kötelező elfogadnia! Így pontos és teljes a kép.


"Nem értem, miért érdekel téged, hogy Én nem akarok ünnepelni? Miért bánt téged? Te csak ünnepelj, s ha megengeded, Én kimaradok ebből."


Újabb problémát generálsz és teljesen feleslegesen! Kérlek részletezd hogy honnét veszed azt hogy érdekel az hogy te nem akarsz ünnepelni! Miért lenne bántó az ha te nem akarsz ünnepelni? Miért ne maradhatnál ki belőle?

Hiszen nincs semmiféle bibliai oka hogy neked kötelező lenne ünnepelni. Mint ahogyan annak sincs bibliai oka hogy miért ne lehetne ünnepelni. Hiszen nem ölnek minden egyes szülinapon embereket. Megjegyzem egyik esetben sem ajándék volt az ünnepelt számára a haláleset!

2018. okt. 31. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!