Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha ma valaki ugyanazt cseleked...

Ha ma valaki ugyanazt cselekedné, mint Ábrahám Izsákkal, mit gondolnátok róla?

Figyelt kérdés
Természetesen isten parancsára.

2018. nov. 27. 22:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Ez bonyolult dolog. Nyilván nem úgy történt szó szerint ahogy a Bibliában szerepel, hanem annak mondanivalója a lényeg, vagyis az, hogy Ábrahám képes lett volna az életének legdrágább kincsét, a (sokára meglett) egyetlen fiát is feláldozni, vagyis hogy számára Isten előbbvaló volt minden földi dolognál, még ilyen fontos dolognál is, mint egy saját gyermek.
2018. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%

1


Mellébeszélés ezerrel. :D



Kérdező!


Ma elmeháborodottnak nyilvánítanák.

2018. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

A keresztények is kérik Istent, hogy áldozza fel a fiát, de ők nem állnak meg...


Egyébként a történet lényege annyi, hogy Isten nem kér emberi áldozatokat és Ábrahám bízott Isten tervében.

Én persze nemet mondtam volna neki, mert nem vagyok pszichopata, hogy egy másik családdal kárpótoljon.

Lehet, hogy Isten a szíve mélyen azt várta, hogy Ábrahám majd ellenkezni fog.


Minde, akkor sikerült megállítanom a bolondot, még jó hogy bevette, hogy én vagyok Isten:


Mózes első könyve - A teremtésről » 22. fejezet

"11 Akkor kiálta néki az Úrnak Angyala az égből, és monda: Ábrahám! Ábrahám! Ő pedig felele: Ímhol vagyok.

12 És monda: Ne nyujtsd ki a te kezedet a gyermekre, és ne bántsd őt: mert most már tudom, hogy istenfélő vagy, és nem kedvezél a te fiadnak, a te egyetlenegyednek én érettem."

2018. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%

[link]

Másodiknál a pont. Hivatkozhat az ember bármelyik istenre, természetesen elmeháborodottként fogják kezelni.

2018. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy a 17. fejezetben ami előbb van én úgy látom, hogy Isten már megígérte Ábrahámnak, hogy szövetséget köt a fiával és nagy nép lesz. Valószínűleg Ábrahám hitt ebben.
2018. nov. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk nem tudom, hogyan néznék apám szemébe, ha élve fel akarna darabolni és felgyújtani, mert hangokat hallott. De ezeknek a történeteknek nem ez a lényege. Gondolom.
2018. nov. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%
Ha megjellene Isten, hogy valakit küldj a mennyországba, akkor az végül is nemes cselekedet is lehet. A buktató viszont gyakran ott van, hogy sok elmebetegnek megjelenik. Honnan tudjuk, hogy mi valsóságos és mi álom?
2018. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
39%

most az a vicces helyzet állt elő: tkp. az összes hozzászólónak igaza van. Miért?

Gyorsan alakul az ember, az ősrobbant-evolúcionált ember, még pár év és egy Ady verset sem fog megérteni - aki megérti bezárják börtönbe, vagy diliházba.


Ma még vannak olyan őslények, akik értik:

[link]

2018. nov. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
52%

"12 És monda: Ne nyujtsd ki a te kezedet a gyermekre, és ne bántsd őt: mert most már tudom, hogy istenfélő vagy, és nem kedvezél a te fiadnak, a te egyetlenegyednek én érettem."


Vagyis eddig nem tudta, hogy istenfélő, tehát nem ő mindenható, hanem egy nála is nagyobb isten, akinek nem kellenek az ilyen próbatételek.

2018. nov. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

Ez egyértelműen jelzi, hogy az emberiség áldozott az isteneknek, emberáldozattal is, amely a zsidók számára is természetes volt, hiszen meg sem lepődik Ábrahám a szörnyű kérésen.

A görögök mítoszaiban is van emberáldozat és tudjuk, egy időben végezték is ezeket a szertartásokat, de a Baal kultuszból is ismert a gyermekek feláldozása, amely emberáldozat a legtöbb ókori vallásban szerepet kap.

A korai zsidók is valószínűleg követték ezt a szokást, ez jelenítődik meg a Bibliában, csak itt már az Isten nem fogadja végül el az áldozatot, csak kéri.

2018. nov. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!