Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért tartja bizonytalan...

Isten miért tartja bizonytalanságban az emberiséget? Teremt egy világot, erre egy mitologikus történetre hivatkozva eltűnik. Miért?

Figyelt kérdés
2018. nov. 30. 16:51
1 2 3 4
 1/35 anna.love ***** válasza:
0%

Te normàlis vagy?

Most bocs...de szerintem beteg vagy.

Ilyesmiken gondolkodsz????

Hogy isten??? Milyen mitològiàra hivatkozik?

Meghalt....keresztrefeszìtettèk..ès vège lett az èletènek...

2018. nov. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
32%

Az első válaszoló igazán jártas lehet a keresztény vallásban.


Amúgy meg a kérdésre nem tudok normális választ adni, nem vagyok hívő, nem hiszem, hogy létezik, vagy ha mégis, akkor ő a legnagyobb troll a világon, ez tuti.

2018. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
41%
Kellett valami magyarázat, hogy miért nem látjuk őt soha, éshát évezredekkel ezelőtt ezt a sztorit tudták nyújtani az írók. A másik ilyen magyarázat, hogy nem láthatod őt élve, mert meghalsz tőle. Képzeld el, ha ezek nem lennének már hívők se lennének, mert nem értenék, hogy miért nem láthatják őt, de így viszont kerek a történet részükről.
2018. nov. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
23%

Soha nem tartotta bizonytalanságban, és most sem teszi.

Azonban ahhoz, hogy kiszűrje az arra méltatlan embereket, mindig is "extrém" dolgokat tett, vagy mondott az emberek életében, illetve a választottaival.


Akik ettől eltértek, azok sajnos kiesetek a pixisből. Csak felkellene fogni, megérteni, és alkalmazni a kéréseit.

Vegyük a Héber időket, amikor még az Izraeliták voltak a álasztottjai.

Emberi szemszögből nézve, ahogy az Izraelitákat vezette a Vörös-Tengerhez, logikátlannak, és időpazarlásnak tünik. Azonban, Onnan jobban átlátta, a Földön zajló eseményeket, így az Izraeliták, ez alatt az időszak alatt, nem keveredett más népek háborúiba, vagy kellemetlen helyzetekbe. Isten figyelembe vette a 3. milliós elegy nép(mert voltak Egyiptomiak is akik csatlakoztak) körülményeit, az emberek korát, és egészségügyi helyzetét is. Valamint azt is, hogy bizonyítsa, mennyire elmaradnak a "más Istenek" az Ő létezésétől, és hatalmától.

Látszólag csapdába kerültek, a Vörös-Tenger, és az Egyiptomiak közé.

S ha hihetetlennek is tartod ezeket, mivel Ő az élet létrehozója, hatalma van a Természeti erők felett is.


Többször bebizonyította, hogy nincs lehetetlennek tűnő megoldhatatlan feladat számára. Hiába voltak az Egyiptomiak a védtelen néppel szemben teljes Harci felszereléssel, ezek az eszközök velük együtt semmisültek meg.

De a Többi ilyen beszámoló is ezt bizonyította. Ezért aztán Isten népének, nincs más feladata, nem kell harcolni, meg lázadni, sztrájkolni az emberi kormányzatok ellen, stb, mert Jehova, minden időben ura a helyzetnek, ahogy a történelem során mindig is bizonyította, és a Fia is bemutatta Atyja hatalmát.

Isten népélnek egyetlen feladata van, Krisztus királyi törvényeinek betartása, illetve a kiadaott feladat végzése. A Többi az Ő dolga.

Ezt pedig több ezer évvel előtte leíratta, most pedig a szemünk előtt zajlanak.

2018. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anna.love ***** válasza:
41%

Kettes ..első vàlaszadò vagyok.

Tudom miről beszèl...

Csak nem normàlis...

Nem hiszem hogy igaz az egèsz ùgy ahogy àllìtjàk...

Több mint a fele..mese habbal

Kàr ezen ràgòdni...felesleges..èrtelmetlen...sosem kaphatsz rà vàlaszt.

Ez olyan mint a melyik volt előbb

A tyùk vagy a tojàs???

Nem tudjuk..ès sosem fogjuk megtudni

2018. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

anna love:


Az elejen azt hittem, csak trollkodsz, de látom komoly az ügy. Az istenkérdés sok filozófus, tudós fantátiájat megmozgatta már és foglalkozott vele. Általában a műveletlen, fundamentaliata-ateista emberek azok, akik így viszonyulnak ehhez a kérdéshez, mint te. Nem irigyellek. Rossz lehet ilyen szörnyen ostobának lenni, mint amilyen Te vagy.

2018. nov. 30. 17:29
 7/35 anonim ***** válasza:
15%
Kettes vagyok :D Én sem hiszek benne, mese habbal igen,igen de istent nem feszítették keresztre, csak a fiát
2018. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Az ősi hit szerint Isten halt meg a kereszten, mivel Krisztus is Isten volt.
2018. nov. 30. 17:34
 9/35 anonim ***** válasza:
79%
akkor megyek és elásom magam mert már megint hülyeséget írtam, sad :( köszi az informésönt
2018. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
64%

"Emberi szemszögből nézve, ahogy az Izraelitákat vezette a Vörös-Tengerhez, logikátlannak, és időpazarlásnak tünik. Azonban, Onnan jobban átlátta, a Földön zajló eseményeket, így az Izraeliták, ez alatt az időszak alatt, nem keveredett más népek háborúiba, vagy kellemetlen helyzetekbe."

És csak úgy simán megmenteni nem tudta volna őket a háborúktól, ahelyett, hogy negyven évig keringeti őket a sivatagban? Egy ókori városállam lándzsadobáló hadseregével szemben már nem lett volna elég erős?


"Valamint azt is, hogy bizonyítsa, mennyire elmaradnak a "más Istenek" az Ő létezésétől, és hatalmától."

Ja... Ámon-Ré hívei a Közel-Kelet legnagyobb birodalmát építették fel, amíg az övéi kószáltak a sivatagban :D


"Többször bebizonyította, hogy nincs lehetetlennek tűnő megoldhatatlan feladat számára."

Kivéve, ha lándzsával dobálják.

2018. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!