Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem pusztítja el...

Isten miért nem pusztítja el a sátánt?

Figyelt kérdés

A vallás egyik legnagyobb logikátlansága ez a kettősség. Egy mindenható lény miért is engedné h létezzen egy ilyen alak? Nincs semmi értelme, ha ő tényleg végtelenül jó és mindenható akkor megtehetné.

Ha esetleg valaki azt mondaná h így teszteli az embert, annak sincs semmi értelme. Minek? Ha teremtett az adott paraméterekkel akkor tudnia kell h mire vagyunk képesek és mire nem. Szóval a kérdés adott kedves hívők nektek mi a teóriátok erre?


2018. dec. 11. 20:20
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálja elpusztítani a gonosszá lett kedvencét.
2018. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #9! Légyszíves, ha annyira szakértő vagy, áruld már el, hogy an lett az emberiség?

Mert ha csak egy emberpárból, az kőkemény vérfertőzés... Persze, tudjuk, Lillith Nód földjén élt, mint első nő, de végtére az akkor is csak 2 törzs, ergó belterjesség...

2018. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
24%

#8

Látom nem csak a logikának, de az észnek is híján vagy sajnos...


December 25-nek lehet nincs sok köze Jézus születésének pontos dátumához, de az északi téli ünnephez még annyi sem. Hogy is lenne? A kereszténység Júdeából származik, szerinted 2000 éve hol találkoztak ezekkel az északi népekkel? Még ha a római szaturnália ünnepet mondtad volna, az se lett volna teljesen pontos, de legalább nem lett volna olyan oktalan botorság.


"A templomokat is a régi pogány szentélyek helyére emelték h odacsalogassák az embereket."

Nálad teljesen kimaradt a történelem gimis tanulmányaid során? Az első templomok katakombákban voltak, majd később szentek sírjai fölé emelték őket. Pár római és görög szentélyt tényleg átalakítottak (közel se mindet), de közel sem ez volt a jellemző.


"A húsvét a Közel-Keletről származik, és azért nyúl ill tojás a szimbóluma, mert Istár termékenységi istennő tavaszi ünnepe"

Valóban onnan származik, mert tudva levő, hogy a zsidók ott éltek. Ehhez az igen elmés megállapításhoz gratulálok, díjat azért lehet nem kapsz érte.

De ki kell ábrándítsalak, a húsvét szimbóluma a kereszt és a bárány, a tojás és a nyúl modern kori szimbólumok, amiknek túl sok közük nincs a húsvéthoz. Esetleg annyi, hogy nyulat ehettek régen a 40 napos böjt alatt is.


"Ebből lett az Easter angol szó."

Most ezzel mit kéne kezdeni? A magyar húsvét szót hogy vezeted vissza a tojásra és a nyúlra, vagy az orgiáidra? Egyébként a kereszténység nyelve a latin és görög. Latin nyelven paschalis, ami a pászkára utal, görögül πάσχα ami szintén pászkát jelent. Ha ismernéd a görög betűket (mr. easterről ilyet nem feltételezek), akkor könnyen látnád te is.


"Ezek tények"

Haha...


"Miért nem válaszolsz arra, amiket leírtam?"

Válaszoltam, szerintem minden ember, akinek IQ-ja nagyobb, mint a lábmérete, megérti. Javaslom, hogy olvasd el párszor, szerintem neked is sikerülni fog.


"Légyszíves, ha annyira szakértő vagy, áruld már el, hogy an lett az emberiség?"

Látom nem csak a töri, de a földrajz és biosz is kimaradt nálad :( Sajnos ekkora hiányosságokat én már nem tudok pótolni esetedbe, járd újra a gimit és égesd el gyatra bizonyítványodat, már ha van.

Vagy keress rá neten, hogy alakult ki a homo sapiens (ez is latin, nem kínai :) ).

2018. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
52%
Látom, két hitgyüli közt gyúrni jársz :D Szerintem több iskolám van mint neked, de ez jelen esetben nem releváns. Aniket írtál, azok részigazságok.
2018. dec. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

khm off: tanuljatok már meg egymást tisztelve vitázni.

köszi.

2018. dec. 11. 22:10
 16/56 anonim ***** válasza:
52%
Ő kezdett el személyeskedni, Te sem hagynád magad szerintem.
2018. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagyok hitgyülis és ha csak nincs Phd végzettséged, akkor aligha van több iskolád, mint nekem.

Valóban, lehet "részigazságokat" írtam, mivel teljesen kifejteni mindezen felhozott témákat itt hely és idő hiányában nem lehet. De ezek a "részigazságok" is rávilágítanak a te hazugságaidra és tudatlanságodra. Lehet megnéztél pár oldalt, amin hetet-havat összehordtak "ateista vallású" emberek, de szerintem érdemes lett volna jobban utána járnod mindennek, mielőtt magadat égeted ezekkel.

2018. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként, hogy a kérdésre közvetlenebb módon is válaszoljak: az összes vallás alapja a jó és a rossz örök harca. Valahol "kell" is ez, hiszen így van meg az egyensúly. Rossz nélkül nincs jó sem, hiszen nincs mihez mérni. Ráadásul nagyon jó marketing szöveg, hisz' könnyebb befolyásolni az embereket, ha eléred, hogy féljenek valamitől. Gondolj csak a Vatikán húzásaira, amikor bűnbocsánatot ígértek jó pénzért, meg megváltást... A Sátánt, mint olyat ne egy piros, villásfarkú szörnyként képzeld el, hanem szellemi/lelki szinten. Nem feltétlen fizikai lény, sőt... Ha ismersz más, nem Ábrahámi vallásokat is, akkor könnyebb elképzelni a mivoltát.
2018. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
0%

"Ő kezdett el személyeskedni, Te sem hagynád magad szerintem."

Talán olvasd vissza #6-os hozzászólásodat... Szerintem igyekeztem elég kulturált stílusban válaszolni a kedves kérdező kérdésére, amit vagy elfogad, vagy nem. De az olyan alpári stílusú hozzászólásokra előfordul, hogy én is más hangnemben válaszolok, mint úgy általában elvárható lenne.

Tudod van egy jó magyar közmondás, hogy "amilyen az adjon Isten..."


"Gondolj csak a Vatikán húzásaira, amikor bűnbocsánatot ígértek jó pénzért, meg megváltást"

Már tényleg kezd unalmas lenni, hogy téged folyton ki kell igazítani hiányos vagy szándékoltan félrevezető történelmi ismereteid miatt, de... A búcsúcédula továbbra sem bűnbocsátó cédula volt. Tudom csak néhány betű a különbség a két szó között, de ez a néhány betű teljesen eltérő jelent ad neki. Erre is van egy jó magyar közmondás, inkább nem idézem :)


De nyugi, ezzel fel is adtam. Nem mindenkire éri meg időt pazarolni.

2018. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
32%

PhD-m még nincs, az tény, de diplomáim (2) vannak. Hazugságot nem írtam, de ha úgy véled, tévedek, kérlek konkretizáld, mikor és hol tettem. Abban maximálisan igazad van - és meg is követlek -, hogy itt idő/hely szűkében valóban nem lehet megfelelően kifejteni mindent. Ellenben a személyeskedést valljuk be, nem én kezdtem.

Más: Ami az északi népek és a kereszténység kapcsolatát illeti, már a 4. században volt kontakt köztük, sőt, az iszlám még hamarabb üzletelt az északi népekkel. El kell, hogy keserítselek, nem a Google-ből szedtem össze ezeket :) Ha kevésbé lennél elfogult, könnyen láthatnád, hogy rengeteg ambivalens dolog van a Bibliában, olyan logikai ellentmondások, amiket nem lehet kimagyarázni. Már maga a léte is bűn. (NEM,nem a Biblia léte, hanem a sok átírás, amit a Vatikán rendelt el a korai időkben /apokrifációs folyamatok/, holott elvileg ember hozzá nem adhat, el belőle nem vehet...) Nálam máritt bukott a történet, mindig úgy írták át, hogy nekik kedvezzen. Erre mindent.lehet mondani, csak azt nem, hogy Istentől eredő, pláne nem Szent...

2018. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!