Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység melyik vallásb...

A kereszténység melyik vallásból vette át a sátánt?

Figyelt kérdés
Egyszer olvastam, hogy először talán a perzsáknál jelent meg az ördög szimbóluma, de nem vagyok biztos, segítenétek? :)

2015. dec. 22. 16:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
:)
2015. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg a zoroasztrianizmusból.
2015. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kb minden egyes vallásban van egy vagy több "gonosz". Aztán hogy hogyan hívják, az tök mindegy.
2015. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kellett átvenni, már adva volt. Jézus Krisztus, a sátán legyőzője az, aki keresztény ebben az egész sztoriban.

(keresztény = görögül "krisztianoi" = szó szerint "krisztusi")

2015. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Az ördöglábak ugyebár kecskelábak. A görög Pán egészen hasonló a keresztények ördögéhez, nem csak kecskelábú, de szarvai is vannak. Ráadásul a viselkedése sem keresztényi, kicsapongó, utazókat ijesztgető alak. Bizonyára nagy hatása volt a sátánképre.
2015. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
A zsidó vallásból hozta. Mert már a zsidók rájöttek, hogy nem lehet mindenért Istent vagy a királyt hibáztatni.
2015. dec. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Roland G. ***** válasza:
5-össel értek egyet.A patás-szarvas ördögképnek semmi köze a Bibliához.
2015. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

egyikből sem, a zsidókról feltételezték egyesek, hogy talán babylonból jöhetett a dolog, de azóta kiderült, hogy már sokkal korábban megvolt ,igaz a babyloni fogság után többet foglalkoztak vele, legalábbis több az ezzel kapcsolatos írásos emlék, de ami fontos, hogy előtte is megvolt ,talán mindig is a része volt a judaizmusnak, a kereszténység keletkezésekor pedig már nyilván adott volt.


én vallástörténész vagyok egyébként, 2012-ben végeztem, a tudomány akkori állása még biztosan ez volt, és ha csak ki nem derült, hogy minden forrásunk hamis akkor a mai napig is ez

2015. dec. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A zsidó vallásból.
2015. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal a zoroasztrianizmusban konkrétabban nincs olyan ,hogy "I-ten" és "Sátán" ,hanem jó szellem (=szentszellem) és rossz szellem van náluk. (perzsa nevüket nem tudom)
2015. dec. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!