Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mik a kereszténység pozitív...

Mik a kereszténység pozitív hatásai?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést az előző első kommentje ihlette.


Nos, lássuk. Hajrá, kedves hívek!


Tehát?


2018. dec. 14. 20:15
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%

A Kopernikusz által felfedezett heliocentrikus világkép pont nem jó példa Alex.

Az egyház ugyan eleinte elfogadta de aztán ahogy jobban elterjedt,támadták ezt a nézetet.

2018. dec. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
74%

"Hajrá, kedves hívek!"

Az sajnos nem vagyok, de hátha tudok jó választ adni...


-Talán az első vallás ami globális identitást adott az embereknek. (Tehát hogy nem csak a saját népedért tartozol felelősséggel hanem minden emberért.)


-A szeretet, a megbocsátás, és a mértékletesség van a középpontban.


-Nézd meg pl. Gera Zoltán életét. Egy szipus kamaszt kihozott a sz@rból, és egy viszonylag sikeres sportember lett belőle. Meg rengeteg hasonló sztori van.


-A klasszikus nagy művészeti alkotások jó részét inspirálta (pl. Bachot hogy egyet mondjak). Jó-jó biztos lenne helyette más, de a történelemben nincsen "ha".


-Keresztyén alapok kellettek ahhoz hogy kifejlődjön a demokrácia, humanizmus, kapitalizmus, alapvető emberi jogok, stb., akkor is ha ma már Isten nélkül is megvannak ezek a dolgok. (Pl. az amerikai függetlenségi nyilatkozat azzal érvel hogy Istentől származik az élethez, szabadsághoz, és boldogsághoz való jog.) Ennek az az előnye hogy ma az így működő országokban kevesebb ember hal meg túltápláltságban mint éhezésben, kevesebb hal meg erőszak által mint balesetben, stb.


-A hívők szerint persze a fő előnye a lelki üdvösség.

2018. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Ahhoz, hogy erkölcsösek legyünk, nem kell vallás, ezt Dawkins már bizonyította az Isteni téveszmében.


Gera meg honnan tudod, hogy pont a vallás hatására lett sikeres? Mi lett volna, ha mondjuk elolvas egy személyiségfejlesztő könyvet, nem ugyanazt a hatást érte volna el? Amúgy ő meg a hitgyüliben hallelujázik, szóval egy buta, tudománytagadó, naiv ember lehet. Ez a focista nyilatkozataiból is látszott, sosem tudta egy magabiztos csapatkapitány látszatát mégcsak távolról sem kelteni.

2018. dec. 15. 10:01
 34/48 anonim ***** válasza:
59%
Dante is írt sok mindent az Isteni Színjátékban, azért ezeket nem feltétlen kell készpénznek venni és feltétlen elhinni.
2018. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
81%

#33 kérdező


Mint mondtam nem vagyok hívő ezért nem állítom hogy kizárólat a keresztyénség által lehetsz erkölcsös meg azt se hogy Gera életét kizárólat a keresztyén vallás változtathatta volna meg. Nem tudom hogy ennyire nehezen felfogható dolgokat írtam-e vagy rosszul fogalmaztam meg hogy mit akartam mondani...

2018. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Amíg csak felületes tudással rendelkezel a kereszténység valódi tanításáról, történelméről, addig nem kellene ilyen komoly vitákba bonyolódnod!

2018. dec. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Alex Fly ***** válasza:
100%

Lusta vagyok mindenre válaszolni...

De a kereszténységnek köszönhetjük Kopernikusz kanonokot, Keplertb az egyház támogatta Galileit, Tychot, mélyen hívő volt Newton, Pascal...

Ja és hogy a heliocentrikus világképet mennyire ellenezték, az tisztán látszik abból,hogy Magyarországon elsőként a kalocsai jezsuita egyetemen oktatták azt...

2018. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

"Amíg csak felületes tudással rendelkezel a kereszténység valódi tanításáról, történelméről, addig nem kellene ilyen komoly vitákba bonyolódnod!"


Bocs, de sokkal többet tudok a kereszténységről, mint az átlag hívő.

2018. dec. 15. 18:23
 39/48 A kérdező kommentje:

Alex Fly:


Newtont pl. nem kötötte meg egy keresztény szekta sem, hanem eredeti nyelven olvasta a Szentírást és tanulmányozta az egyházatyák írásait is.


A mai elszektásodott hívek viszont nem tudnak sem héberül, sem görögül, plusz valamelyik szekta befolyása alatt vannak, és hírből sem hallottak az Atyakról és az ókereszteny iróktól. Szent Ignáctó, Tertullianustól, Szent Ágostontól stb... egy sort sem tudnak idézni.


Newtont, Pascalt meg a többieket ne hasonlítad a keresztény szektához.

2018. dec. 15. 18:28
 40/48 anonim ***** válasza:
34%
Galileit aztán az egyház el is itélte, ezt elfelejtetted mondani.
2018. dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!