Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert "nagyobb unnep a husvet...

Miert "nagyobb unnep a husvet mint a karacsony?

Figyelt kérdés
Milyen morbid mar, a Megvalto halalat komolyabban unneplik a keresztenyek, mint a szuleteset.
2018. dec. 16. 18:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
A feltámadást ünneplik, hogy győzött a halál és a világot nyomorgató bűn felett.
2018. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
49%
*persze a neoprotestáns szekták lehet, hogy tényleg a halálát ünneplik, mert már nem kerülnek a pokolba, ha bűnt követnek el.
2018. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a karácsony nagyobb ünnep, ami azt illeti.
2018. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%

Ki tájékoztatott félre, hogy Jézus halálát ünneplik Húsvétkor?

A feltámadás ünnepe hogyan lehet a halálé, még akkor is, ha a feltámadás követelménye a meghalás?

2018. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

A húsvét Jézus feltámadásának ünnepe, ez jelenti azt, hogy meg vagyunk váltva, mert Jézus győzött a halál fölött.

Ennek persze előfeltétele a nagypéntek, ami Jézus halálára emlékezik, illetve a karácsony, ami pedig a születésére.

2018. dec. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
És azt, hogy mi nagyobb, miként döntötted el? A saját elképzelésed, vagy mérted valahogy? Utóbbi esetben hogyan?
2018. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes egyébként ez a halálhoz fűződő viszony (vagy inkább iszony), illetve hogy mi morbid és mi nem. Régen sokkal inkább az emberi élet részét képezte, sokkal természetesebb volt. Természetesen most is ugyan úgy az emberi élet részét képezi, attól nem fog megváltozni, ha sokan struccként viselkednek. Szörnyű, hogy sok szülő például el sem viszi az unokát a nagyszülő temetésére, álnok módon azt mondva, hogy védi őt. Mitől? Az élettől, attól hogy elbúcsúzzon szeretett nagyszülőtől? Sőt olykor hasonló (ál)kifogást emelve felnőttek se mennek el.


Ami kimondottan a kérdést illeti. Húsvét Krisztus halálon aratott győzelmének az ünnepe. Ráadásul halálával váltott meg minket és nem születésével. Természetesen Isten megtestesülése is nagyon fontos, de egy keresztény ember számára sokkal fontosabb a megváltás és az üdvösség reménye.

2018. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos, most nem jött össze a provokatív trollkérdés. Minimális olvasási tudással utána lehetett volna olvasni, hogy húsvétkor nem Jézus halálát ünnepeljük (az nagypénteken volt), hanem a feltámadását, amivel legyőzte a halált.

Ahogy már írták...

2018. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Hát egyáltalán nem morbid.

Jézus határozottan a haláláról való megemlékezésre adott parancsot. Szerintem is ez a lényeg, s nem az hogy Én mit gondolok.

Sajnos nem vagy tisztában Isten gondolkodásával, sem elvárásaival. ha olvasod Isten szavát, akkor megfigyelheted, mi az amit erről gondol.

A megváltó halála oldja fel az emberek bűneit, nem a születése. Még jó hogy meg kellett születnie, de ha nem halt volna meg, akkor neked is meg nekem is annyi lenne.


Különben a születésnapot, mindig is bálványimádásnak tartotta Isten népe, ezeket csak a "pogány" népek tartották.

Isten óva intette a népét hogy azok szokásait eltanulják, vagy utánozzák.

2018. dec. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 KZitus ***** válasza:
0%

dubitus

"Ki tájékoztatott félre, hogy Jézus halálát ünneplik Húsvétkor?" - nem tudom erre a kérdésedre a választ. De azt igen, hogy a Biblia MINDIG igazat mond, és NEM tájékoztat félre!

1Korintusz 11:23-26

"Mert azt adtam tovább nektek, amit az Úr tanított nekem, hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, amelyen elárulták, vett egy kenyeret, és miután hálát adott, megtörte, és ezt mondta: „Ez jelképezi a testemet, amely értetek van. Ezentúl ezt tegyétek, hogy megemlékezzetek rólam.” Ugyanígy tett a pohárral is, miután megvacsoráztak, és ezt mondta: „Ez a pohár jelképezi a véremen alapuló új szövetséget. Ezentúl ezt tegyétek, valahányszor isztok ebből a pohárból, hogy megemlékezzetek rólam.” Mert valahányszor eszitek ezt a kenyeret és isztok ebből a pohárból, az Úr halálát hirdetitek, míg ő el nem jön."

2018. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!