Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert "nagyobb unnep a husvet...

Miert "nagyobb unnep a husvet mint a karacsony?

Figyelt kérdés
Milyen morbid mar, a Megvalto halalat komolyabban unneplik a keresztenyek, mint a szuleteset.
2018. dec. 16. 18:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
91%

Ez nézőpont kérdése. Szerintem meg 10 forint is sok egy olyan káros szektára, mint a hitgyüli, nem hogy havi 20k+ gondolom akkor így már egálban vagyunk.

Ha annyira maguktól, örömmel és jószívvel adják, akkor miért kell annyit prédikálni a tized mellett? Időnként belenézek a vidámvasárnapba, szóval tudom. A 700-as klubban is többször előjön ez a téma.

2018. dec. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
6%

Ha valaki például meggyógyult ima hatására egy gyógyíthatatlan betegségből egy keresztény gyülekezetben, az ő és a családja számára hasznos lesz az a gyülekezet, és esetleg fogja is anyagilag támogatni. Mi közöd hozzá?

Valaki kábítószer függőségből szabadul meg egy keresztény gyülekezetben, és tesz egy ígéretet önszántából Istennek, hogy a fizetése 10 vagy 20%-át egész életében oda fogja adni a gyülekezetnek. Még akkor is folytatja ezt, amikor a havi fizetése több-tízmillió Forint lesz. Ehhez mi közöd?


Az adakozás témát én befejezem itt, mert nem ez a kérdés, és a hozzászólásaid is csak a tájékozatlanságodat és a vaskos előítéleteidet mutatják.

2018. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
84%
Értem és akkor miért is olyan hatalmas probléma, ha valaki 2 ezer forintért misét mondat? Mert ugye az egész ebből indult ki, én csak erre kontráztam.
2018. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
8%

Ha hazugságon alapul a mise, akkor függetlenül az összeg nagyságától az szélhámosság kategória. Luther már 500 éve leleplezte a sok szélhámosságot. A búcsúcédula szélhámosság, a purgatóriumból szabadító mise szintén.


Persze mindenki azt hisz, amit akar! Boldog Karácsonyt és Boldog Új Évet!

2018. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
83%

"Ha valaki például meggyógyult ima hatására egy gyógyíthatatlan betegségből egy keresztény gyülekezetben, az ő és a családja számára hasznos lesz az a gyülekezet, és esetleg fogja is anyagilag támogatni. Mi közöd hozzá?"

Nem hozzám szólt a kérdés, de ugyanilyen vehemenciával kérdezhetném én is, hogy ugyan mi közöd van ahhoz, hogy ha valaki meg úgy gondolja, hogy szentmisét mondat 2000 forintért egy elhunyt vagy akár élő családtagja számára? (mert ugyebár szentmisét élőkért is lehet kérni) Kinek árt ezzel? Mi közöd hozzá, hogy hova adakozik? Ez ugyanis ugyanolyan adomány.

A teljes búcsú, amiről itt szó esett a halottak napjával kapcsolatban, meg teljesen pénzfüggetlen. Hadonásztok a búcsúcédulákkal, mert más nem jut eszetekbe, de a hátterének már nem néztek utána, hogy mi is volt ezzel a pontos cél (a penitenciának egy formájáról van szó, amivel az alamizsna adakozásnak és a szegénygondozásnak a folyamatát egyszerűsítették le). Arról nem is beszélve, hogy a félreértések miatt a trienti zsinat óta (tehát úgy cirka 450 év óta) nincs is búcsúcédula. A búcsú feltétele az ima és a jócselekedetek.

2018. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Ha hazugságon alapul a mise, akkor függetlenül az összeg nagyságától az szélhámosság kategória...."

Te arról vagy meggyőződve, hogy a mise alapul hazugságon, én arról, hogy a hitgyüli alapul hazugságon és átverésen. Ez már csak ilyen.


"A búcsúcédula szélhámosság"

Tegnap próbáltam venni ilyen cédulát, azt mondták, hogy már elfogyott. De hátha te tudod, hogy hol kapható és segítesz nekem :)


Ez egyébként nagyobb szélhámosság:

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


Egyébként neked is Boldog Karácsonyt.

2018. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
6%

Említettem, hogy a búcsúcédula és a "purgatóriumból" "szabadító" mise szélhámosság, mert hazugságon alapul.

Az elsőt már beszüntették, Luther 500 éve lebuktatta vele a szélhámos római katolikus vallást, persze, hogy nem folytatják a szélhámosságot változatlanul. A beszüntetés nem teszi jóvá és igazzá a múltban gyakorolt szélhámosságot.

A "purgatóriumból" "szabadító" mise (mese?) szintén szélhámosság, hazugság, függetlenül attól, hogy ma gyakorolják-e vagy nem.


Még egy szélhámosság a római vallás XX-XI századi gyakorlatából:


[link]


"

Több mint 3600 gyermeket bántalmaztak szexuálisan katolikus papok Németországban 1946 és 2014 között – jelentette a Der Spiegel és a Die Zeit című német lap egy független, kiszivárogtatott jelentésre hivatkozva szerdán.


A jelentés szerint csaknem 70 év alatt 1670 pap 3677 gyermeket bántalmazott. Az áldozatok többsége fiú, több mint felük még nem töltötte be a 13. életévét, amikor bántalmazták.


A vizsgálat rávilágít arra is, hogy a feltételezett elkövetők mindössze 38 százaléka ellen emeltek vádat, legtöbbjük ellen azonban csak kisebb fegyelmi eljárás indult. Minden hatodik eset feltételezhetően nemi erőszak volt.

A összeállításban három német egyetem működött közre, 27 német egyházmegye 38 ezer dokumentumát használták fel.


A jelentés készítői szerint a bántalmazottak valós száma vélhetően magasabb a dokumentumban szereplőnél, mivel nem volt hozzáférésük a teljes egyházi archívumhoz.


Bizonyos esetekben világos jel utalt arra, hogy egyes dokumentumokat manipuláltak


– idézte a vizsgálat készítőit a Die Zeit. Hozzátették: legalább két egyházmegyében iratokat semmisítettek meg.


A vizsgálatot a katolikus egyház rendelte el, és a szeptember 25-i német püspöki konferencián hozták volna nyilvánosságra.


Stephan Ackermann, a nyugat-németországi Trier püspöke, a püspöki konferencia szóvivője közölte: „Tudatában vagyunk a jelentésben demonstrált szexuális bántalmazások mértékének, megdöbbentünk és szégyelljük magunkat”. Közölte:


a jelentés célja fényt vetni az egyház sötét oldalára...

"


Aki szerint a 3600 áldozat az nem sok, annak szeretném jelezni, hogy ez hetente kicsivel több, mint 1 új kisfiú áldozatot jelent Németországban a világháború óta folyamatosan.

2018. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ebből most miként derül ki, hogy a húsvét vagy a karácsony a nagyobb ünnep? Vagy sokat ittál és már a kérdést se tudod elolvasni? ma 19:04-kor hozzászóló
2018. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Husvetkor feltamadt, nem meghalt...
2021. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!