Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten teremtette meg bűnös...

Ha isten teremtette meg bűnös hajlammal az embert, akkor miért csak az emberé a felelősség?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 17:18
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:

Azért vicces, ahogy itt a sok szenteskedő lepontozza egymást.


Több gyűlölet van a "vallás" szekcióban mint a politikában xD.

2018. dec. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező: "A nyelv egy tanult dolog, a hajlam nem"

Az is "tanult dolog, hogy a "hozott anyagból" mit formálok életutam során. A szellemi utamon. Az ember test-lélek-szellem. Felnőve mennyire leszek uralt saját késztetéseimen. Mennyire a szellemi erő lesz, amely vezérel? -amely szellemi erő az istenivel kapcsolatban van, az intuíció, ihlet révén. Hogy tudom kanalizálni a romlandó test vágyait? hogy tudom megfordítani, transzcendálni a romolhatatlan szellemi felé?

Szabad-lelkű, értelmes embert kell nevelni.


"Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!"

2018. dec. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Mansour ***** válasza:
0%

# 13:

Óriási ez a vers (vagy mi)! Na nem formai szépség vagy nyelvi kifejezőerő tekintetében, de az alapgondolat az nagyon ott van!

2018. dec. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:

Régebben úgy értelmeztem az egészet, hogy az ember nem volt bűnős míg nem evett az Tudás Fájáról, majd csak azután.

Tehát ha úgy lenne az egész, ahogy én gondoltam akkor az autógyártó céghez tudnám hasonlítani. Pl.: legyártanak egy autót te azt megveszed, ha esetleg utána balesetet követsz el, mondjuk elütsz valakit akkor nem a gyártó a hibás, hanem az ember aki elkövette.

2018. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

"Tehát ha úgy lenne az egész, ahogy én gondoltam akkor az autógyártó céghez tudnám hasonlítani. Pl.: legyártanak egy autót te azt megveszed, ha esetleg utána balesetet követsz el, mondjuk elütsz valakit akkor nem a gyártó a hibás, hanem az ember aki elkövette."


Viszont az analógia akkor lenne helyes, ha a gyártó olyan kardántengelyt épített be, ami hajlamos saját magától eltörni, és ez okozta a balesetet.

2018. dec. 20. 13:05
 26/41 anonim ***** válasza:
23%

Roppant egyszerű: felelősség ott létezik, ahol az illetőt felelősségre lehet vonni.

Az istent hogyan vonod felelősségre?

Az angyalok megpróbálták... lett is olyan háború belőle, hogy ettől zengett a menny.

Azóta fegyverszünet van, és készülnek a végső háborúra.


Az ember csak a legutolsó kis féreg ebben a játszmában.

2018. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Anahystor ***** válasza:
45%

"Roppant egyszerű: felelősség ott létezik, ahol az illetőt felelősségre lehet vonni."


Nem értek veled egyet.

Például Sztálin, vagy más diktátorok felelőssége a meggyilkolt emberekért attól még megállapítható és létezik, hogy nem lehet őket (mondjuk mivel meghaltak) felelősségre vonni.

Egy halálos gázolást okozó sofőr felelőssége még létezik, függetlenül attól, hogy esetleg olyan országba menekült ami nem adja ki.


"Az istent hogyan vonod felelősségre?"


Sehogy, mivel nem létezik.

DE a hívők által adott leírás alapján -ha létezne!!!!- akkor bizony felelős lenne a tetteiért, függetlenül a hatalmától.

Lehet, hogy felelősségre nem lehetne vonni, de ez nem tenné meg nem történtté az igazságtalanságokat, amiket megcselekedett.


"

Az angyalok megpróbálták... lett is olyan háború belőle, hogy ettől zengett a menny.

Azóta fegyverszünet van, és készülnek a végső háborúra.

"


Szereted a fantasy irodalmat????


"Az ember csak a legutolsó kis féreg ebben a játszmában." Annak érzed magad?!

2018. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
50%

1.) Isten nem bűnös hajlammal, hanem szabad akarattal teremtette az embert. Miért? Mert Isten nem despota, nem kényszeríti rá hatalmi szóval az emberre az akaratát. Lehetőséget ad a mérlegelésre és a döntésre. Figyelmeztette az embert, hogy ha szakít a „jó és a gonosz tudásának fájáról” akkor meg fog halni. Megjegyzés: ez a fa etikai üzenetű: azt jelenti, hogyha az ember arról a fáról eszik, attól kezdve ő akarja megmondani, hogy mi a jó és mi a rossz. Ez veszélyes. Lásd például az atomenergia felhasználását: bomba, atomerőmű, orvosi műszer. Az ember saját feje után, Isten nélkül (istentelenül) elbizonytalanodik, és egyre több helytelen, sőt kifejezetten bűnös döntést hoz, és úgy is cselekszik.

2.) Isten az embert nem csak szabad akarattal, hanem bűntelennek is teremtette. A teremtő munkája végén ki is jelenti: „És látta Isten, hogy minden amit teremtett, igen jó.” (1 Mózes 1, 31). Vagyis az ember is jó. Isten nem ejt hibát. Hogy mennyire így van, lásd a Biblia legelején ezt: „És mondta Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra.” (1 Mózes 1, 26a) Ezt lelki értelemben és szó szerint kell érteni: az ember arra lett teremtve, hogy Isten isteni tulajdonságait hordozva az ő dicsőségére éljen és munkálkodjon ezen a világon. Az embernek tehát a teremtéskor nem volt bűnös hajlama, mert Istennek se volt.

3.) A bűnre való hajlam az Isten elleni lázadás (szakítás a tiltott fáról) után következett be. Ettől kezdve az ember szabad akarata deformálódott: a kizárólag jó helyett simán és gátlástalanul tudja a rosszat is választani döntéshelyzetben.

4.) Isten milyen megoldást kínál az embernek ahhoz, hogy vissza kerülhessen Isten közelébe, és meggyógyulhasson az elromlott szabad akarata? Megváltót küldött hozzánk Jézus Krisztus isteni személyében, akinek épp e napokban, karácsonykor ünnepeljük a földre születését. Ha megtérünk hozzá, akkor észre fogjuk venni a saját életünkön is, hogy egyre ritkábban akarjuk a rosszat, az ártalmasat tenni, és egyre inkább a jót, az Istennek tetszőt akarjuk cselekedni. Vagyis újra Isten eredeti elképzelése szerint az Ő képmásaivá kezdünk válni!

2018. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

"Az embernek tehát a teremtéskor nem volt bűnös hajlama, mert Istennek se volt.


3.) A bűnre való hajlam az Isten elleni lázadás (szakítás a tiltott fáról) után következett be."


Saját magadnak mondasz ellent,hiszen az Isten elleni lázadás eleve bűnösséget jelent.

2018. dec. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
18%

Kakasmanónak:

Az ellentmondás látszólagos. Újra idéznem kell a Bibliát, ugyanis a kígyó, vagyis a Sátán vezette félre az embert. "A kígyó ravaszabb volt minden élőlénynél, amit az Isten teremtett, és ezt mondta az asszonynak: Csakugyan azt mondta Isten, hogy kertnek egyetlen fájáról se egyetek?. És válaszolta az asszony: a kert fáinak gyümölcséből ehetünk, de annak a fának gyümölcséből, mely a kert közepén van, azt mondta Isten, hogy hozzá se érjetek, hogy meg ne haljatok."

Vagyis Évának eszébe se jutott, hogy megszegje Isten parancsát, hanem az Isten után a legintelligensebb (sajnos!)lény, a Sátán becsapta. És miért tudta becsapni az embert? Mert szabad akarata volt. Ahogy korábban írtam, Isten nem automatákat teremtett, hanem döntésre képes lényeket. Istentől megáldott, boldog Karácsonyt kívánok mindnyájatoknak!

2018. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!