Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi ábrándítja ki az embereket...

Mi ábrándítja ki az embereket a vallásos gondokodásból?

Figyelt kérdés
2007. febr. 1. 08:38
 1/10 anonim válasza:
100%

AZ EN ESETEMBEN, AMIKOR EVEKIG EGY KATOLIKUS PAP A SZERELMED, ES AMIKOR O HALAD MAGASABRA A RANGLETRAN/MOSTMAR ESPERESPLEBANOS,KANONOK.

EN PEDIG BETEG LETTEM/RAKOS/

MOST AMIKOR LELKISEGITSEGRE LENNE SZUKSEGEM,AZT MONDJA HOGY NE ZAKLASSAM OT.

2007. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


37 éves vagyok, vallásos családban nőttem fel - misék, egyházi gimnázium, stb, ISMEREM belülről a keresztény hitet (hiteket). A változást a Szerelem, ill. szerelmem okos, értelmes, imádnivaló ATEISTA élete hozta el. Tudjátok az ember lehet ÖNMAGÁTÓL JÓ (nem kényszerből v. félelemből), lehet önmagától megbízható, becsületes, szerény - ezek EMBERI értékek.

Nem isteni - emberi. Valamennyiünkben ott van a lehetőség a jóra és a fejlődésre, csak nem vesszük észre. Lehetsz magadtól nagy és tiszteletre méltó. Ismétlem MAGADTÓL!

Ehhez nem kell feltételeznünk vki. létét, aki nem is bizonyítható.


Ajánlom a köv. oldalt elolvasni: [link]


Szóval miért? AZÉRT, mert sokkal, de sokkal egyszerűbb és bizonyíthatóbb az a világ, ami ugyan jó, de isten nélküli.


zzuzda

2007. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem konkrétan az, hogyha valaki megmondja konkrétan, hogy mi az, amiben nekem hinnem kell.

Nekem meg van a saját hitem, megvan az, amiben, és ahogyan hiszek. Nekem nincs szükségem a dogmákra.

2007. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
A barátomat az ábrándította ki, mikor az anyja kitagadta illetve zsarolta őt mert nem egy vallásból származó lányt választott magának, és szóba sem állnak.
2008. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
A hit.
2008. febr. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Engem meg az, hogy Isten egyeseknek mindent megad, másokat pedig folyton szopat. És utóbbitól ugyanúgy elvárja a belévetett hitet és a bizalmat, mint az előbbiektől, akiknek fel se fog tűnni, hogy meghaltak, mert már ez az életük is maga a mennyország.

Meg a parancsai... az első az, hogy imádjuk őt, ne mondjuk ki feleslegesen a nevét, és járjunk templomba. Ahelyett, hogy olyanokat írna előre, hogy "ne ölj" meg "ne lopj" meg "ne kínozz állatokat". Emellett elvárja, hogy jobban szeressem és jobban bízzak benne, mint a saját anyámban.

2008. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Vallásos életet éltem,de egy idő után kiábránditott az,hogy olyan dolgokban kell hinnem,melyeket a tudomány ma már megcáfol.Sokkal szabadabbnak érzem magam vallás nélkül.
2008. jún. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán az, amikor az egyház tanítása (vagy ahogy azt neked egyes papok, hitoktatók, szülők, nagyszülők értelmezik) illetve a hétköznapok során szerzett tapasztalataid nem egyeznek meg. Például egy számodra fontos ember magát vallásosnak mondja, de folyton ítélkezik, kritizál téged, vagy túl magasak az elvárásai veled szemben. Meghatározó szerepet tölt be az életedben (szülő, tanár, pap), de nem fogad el téged olyannak, amilyen vagy, hanem mindenképpen meg akar változtatni a vallás nevében. Nem érzed, hogy igazán szeret. Így az általa sugallt istenkép sem vonzó. Istent így követelőzőnek, szemrehányónak képzeljük el, és bűntudat gyötör, holott igyekszem becsületes, jó ember lenni. Én legalábbis ilyesmit éltem át.
2009. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kiderül az,igazság a vallásról.
2009. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Amikor meghal az életemben a legfontosabb ember a világon és egy pap aztmondja nekem hogy ne istent hibáztassam különben kárhozatra jutok és megbűnhődök érte.
2009. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!