Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek Erdélyi...

Mi a véleményetek Erdélyi Ágostonról?

Figyelt kérdés
[link]

#kár #ateizmus #Új ateizmus
ápr. 26. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedveltem a videóit amíg aktív volt.
ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert csúnyán beszélt?
ápr. 26. 09:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, mert en bloc egy szimpatikus figura volt számomra, tetszettek a gondolatait, a témája, meg az előadásmódja általánosságban, és attól hogy "csúnyán beszélt" alapvetően a tömegemberhez képest egy kimondottan intelligens figura.


Miért, ez a kérdés most egy Erdélyi Ágoston rant akar lenni?

ápr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy a gyíkok közül ki ismeri a tartalmait :D
ápr. 26. 10:25
 5/5 2*Sü ***** válasza:

Jó pár videóját meghallgattam. Kisebb-nagyobb tárgyi tévedésektől eltekintve eléggé jól tájékozott a témában. Szerintem elég sok releváns, fontos, végiggondolni, kitárgyalni érdemes, jogos kritikát fogalmaz meg, csak…


… csak éppen roppant kontraproduktív módon. Mert ki a címzettje az ilyen videóknak? Az ateisták? Őket nem kell meggyőzni arról, hogy a vallásokban fellelhetők – én igyekszem udvariasan fogalmazni – nem feltétlenül racionális aspektusok. Inkább a hívőknek, esetleg az agnosztikusoknak, vívódóknak kellene lenniük a célcsoportnak. Csakhogy Ágostonnak van egy erős, visszafogni nem kívánt indulata, érzelmi töltete. Van egy nem titkolt, sőt kíméletlenül és szándékosan kifejezésre juttatott lenézése, megvetése a hívőkkel szemben. Ezt érzelemnek elfogadom, de tudatosan készített tartalomnak nem jó.


Nagyon nehezen fog téged bárki meggyőzni bármiről is, ha eleve úgy fogalmazza meg az érveit, hogy „ide figyelj, de idióta kretén, ha nem látnád a helyzet az, hogy…”. (A megfogalmazás sarkított ugyan, de az összhatás mégis ez.) Itt már a másik annyira ellenszenvessé fog válni benned, hogy értelmezés, elgondolkodás nélkül fogod ignorálni, visszautasítani azt, ami a pont-pont-pont után jönne. A támadó álláspont miatt jó eséllyel zsigerileg fogod elutasítani, bármit is mond a másik.


Értem én, hogy nem akar udvarias lenni, finomkodni, hanem erősen, felkavaróan akar fogalmazni, hogy az egyfajta pofonként hasson. És lehet, hogy néhány emberre ez tényleg erősebben hat, mintha higgadt, objektív stílusban beszélne ugyanarról a témáról. De szerintem a legtöbb embernél pont fordított hatást kelt, azt is el fogja utasítani, amit amúgy tárgyilagosabb, barátibb megfogalmazásban tálalva talán még végig is gondolna.


Nyilván ez engem, ateistaként kevésbé zavar, de – az álláspontomtól elvonatkoztatva – ettől még nem tartom célravezetőnek ezt így, ebben a formában, ezzel a viszonyulással, ezzel a stílussal.

ápr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!