Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a jehova tanúi elé kiállnék...

Ha a jehova tanúi elé kiállnék mikor mennek a templomukba?

Figyelt kérdés
Akkor ha én ott ugyanúgy elkezdenék beszélni az ateizmusról és hogy hülyeségben hisznek azt ők úgy tolerálnák mint az emberek akikhez ők mennek oda?
2019. jan. 5. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
orvos lásson - mentális zavaraid vannak
2019. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Jehova Tanúinak nincs templomuk.

Igen, ugyan úgy tolerálnák, legfeljebb, nem fogadják el, de szívesen beszélgetünk a témáról.

2019. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom, de múltkor majdnem megvertem egy embert, aki csúnya dolgokat kiabált Jehovai tanúinak. De aztán nem kellett. Sok embert öltem már meg gondolatban.
2019. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Alex Fly ***** válasza:
68%
Valószínűleg le se sz..nák a hülyéskedésedet. Maximum sajnálkoznának azon, hogy valakinek csak erre telik...
2019. jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SIDLER22 ***** válasza:
0%
Jehova tanúinak (meg úgyamúgy a legtöbb vallásnak is) meg van "adva", hogy terjesszék a saját jóhírüket amit ők annak hisznek. Az ateistáknál ilyen nincsen. Nincs kiadva a tudomány nevében, hogy mindenkit vissza kell rázni a valóságba ezért a hívő prédikál az ateista meg hallgat csendben, de ha a hívő elé állít a saját hitével akkor az ateista is beszélni fog és általában az a vége, hogy a hívő elátkozza és gyorsan elmenekül. Az ateista meg csak néz, hogy mért léteznek ilyen emberek :D Tehát mindenki számára és számukra is az a teljesen normális, hogy ők viszik a "jóhírt" mi pedig szombat délelőtt az ágyból kiugorva megmondjuk nekik hogy húzzanak a rákba a házunk elől. Ha te bemennél egy királyságterembe és elkezdenéd beszélni az evolúció működését, lassan de tisztességesen kirugdosnának (értem ezalatt, hoyg kihívják a rendőröket) majd tartanának egy előadást, hogy ez a világ milyen gonosz és hogy sátán tervelte ki az egészet majd folytatnák a megszokott életüket.
2019. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha odamész, meg leszel győzve! Az biztos!
2019. jan. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Kedves kérdező!

Valaki megzavart a temlomodba meneteledkor? Miért kérdezed ezt?


Jehova tanúi a világ minden pontján ugyan olyan programok alapján tartják a programjaikat, ami nem fér bele nem meghívott előadó előadása.


A mondandódat legfeljebb a kapuban állva mondhatod el, és ahogyan ez már elhangzott, udvariasan ( ki igen ki nem) meghallgatnak. Nem fognak feltétlenül egyet érteni veled, de nem az ellenkezés, hanem a közös pontok megkeresése elsősorban a fontos.

Sok téves elképzelés hagyta el a papság száját, amivel félrevezették az embereket. Ennél már csak az volt a nagyobb bűnük, hogy embereket öltek, ha nem akartak keresztények lenni. Ja! A Bibliaégetés sem volt semmi!


Úgyhogy Jehova tanúi nem azt teszik ami helytelen. A keresztény szó jelentése krisztuskövető. E szerint élnek, és teszik a kapott parancsot: Menjetek tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket.....Máté 28:18-19


É

2019. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Ami lemaradt és nagyon fontos!

Közöttünk is vannak olyanok valószínű, akik nem teljesen a Biblia szerint élnek. Őket megpróbálják útbaigazítani, de a végső rosta Isten és Jézus dolga.

Mi nem várunk el egymástól tökéletességet. Ha hibáztunk, elnézést kérek helyettük is.

/Bár ateista vagy szerintem, és nem jársz templomba :-)/

2019. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A jehovatanúi szeretik a narancsot, adjál nekik. Nekem mindig bejött, amikor kopogtattak ajtót nyitottam adtam nekik pár gerezd narancsot és továbbálltak, nem tudom miért, de működik.
2019. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9/9 esnek "amikor kopogtattak ajtót nyitottam adtam nekik pár gerezd narancsot és továbbálltak.."


nagyon jó tanács! te tisztességgel eltudod küldeni őket.


csak akkor lehet esetlegesen a nagy baj belőle ?!

ha :


pl. nem te nyitsz ajtót hanem pl a gyerekeid vagy feleséged vagy más hozzátartozód és ők semmit sem tudnak róluk amit te már tudsz,

és te nem vagy jelen a ház kapujában.


és a kedves emberek OTT HAGYNAK A GYEREKEIDNEK több olvasnivaló REKLÁM ANYAGOT amiket áttanulmányoznak DE TE SOHA mert nem szólnak neked róla

mert akkor nem tartják lényegesnek!


és tudtod kívül önállóan elkezdenek kapcsolatokat építeni a jehovákkal.


ezzel már mindjárt megvalósult a jehovák terve TÖKÉLETESEN!


BEFÉRKŐZTEK A CSALÁDODBA ,

ha a feleségeddel akartad vagy sem.


így folyik kb. az ártatlan barátságos jót akaró ingyen van, nepper kábítószer profi terjesztők első lépése is.


nincs ellenük védelem!


ezért is rendkívűl veszélyes a jehova szekta !


a keresztény tisztességes családokat valami hasonló ÁRTATLANNAK TŰNŐ első lépéssel vágják tönkre !


nem szabad engedni azt sajnos hogy eddig eljussanak mert már itt baj van!


ezt soha de soha sem szabad elfelejteni ha családról van szó.


"Jehova Tanúi olyan szervezet, amely családokat választ szét, gyűlöletet kelt, és emberi életeket fenyeget. " - bíróság !


és a törvénynek SAJNOS tökéletesen igaza van mert ezt mutatja a világon a jelenlegi helyzet.

2019. jan. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!