Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az alapja annak, hogy...

Mi az alapja annak, hogy Isten rossz alkotásait ennyire igyekeznek eltussolni egyes vallásosak?

Figyelt kérdés

Ha egy teremtő van ugye, akkor világos hogy minden csak azért létezhet, mert ő megteremtette. Ha jó, ha rossz valami, az csak ettől az egy teremtőtől eredhet.

Mégis, ha jó valami akkor egyesek annyira áldják az Urat, de ha rossz valami, akkor meg sumákolnak, mintha az már nem ugyanennek az Úrnak lenne köszönhető.



2019. jan. 15. 01:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
Mondj valamit, amit au Úr teremtett, és rossz! Mondj kb. ötöt. Figyelek.
2019. jan. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

"Mondj kb. ötöt."

Az összes kórokozó, a felesleges vagy csökevényes szervek, az élőlények rossz természete, egymás pusztítása, a bűn.

Szívesen.

2019. jan. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
#1 C-érték paradoxon, lófélék kromoszómaszám különbségei, emlősök antioxidáns szintje, ember rendszeres fogváltásának hiánya, fajok exponenciális egyednövekedése ideális körülmények esetén egy véges erőforrásokkal rendelkező világban stb. Tessék, örüljél.
2019. jan. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
4%

A felsorolt dolgok, nem Jehova teremtésének köszönhető.


Ezek az ember tetteinek a következménye, amit Istenre hárít át. Ez jól megfigyelhető, Ádám és Éva reakciójából, amikor rossz döntést hoztak:

(1Mózes 3:12) . . .„Az asszony, akit mellém adtál, ő adott nekem a fa gyümölcséből, ezért ettem.”

Amikor Éva a felesége lett, ódákat zengett róla, az öröm, és a boldogság forrása volt számára. S ez így is volt nagyon sokáig. Amikor pedig a felesége szavára hallgatva, elkövette a butaságát, és engedett neki, ahelyett, hogy az Istentől kapott tanácsra, vezetésre figyelt volna, Istent és a feleségét is egyaránt felelősnek, hibásnak tartotta.

Éva hasonló módon járt el:

(1Mózes 3:13) . . .„A kígyó vezetett félre engem, ezért ettem.”

Éva egy védtelen állatott okolt, holott Ő is ismerte az utmútatást, amit a Férje adott neki. S ha tisztelte volna a Férjét és a Teremtőjét, akkor kikérte volna a véleményét a férjétől, és nem önként és egyéni döntéssel élt volna, kizárva a férjét egy döntésből.


A rossz dolgokat ezért az első lázadónak, és a hozzá csatlakozó első ember párnak köszönhetjük, valamint a saját rossz döntéseinknek, mert nem figyelünk az Isteni utmutatásra, pedig nekünk is ott van a használati útmutatás a kezünkben.

Ugyan azt a hibát követik el az emberek, amit Ádámék.

Le van írva mit kell tenni, mi a helyes, és aakor jönnek emberek, akik azt mondják, hogy nekik az Isten se mondja meg, mit tegyenek.

S a saját elgondolásuk alapján élnek, és a következményeikért meg mindenki felelős, és hibás, csak Ők, akik a dötéseket hozták, nem.

2019. jan. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

egyes vagyok


Kedves kettes és hármas! Köszi a válaszaitokat. Konkrétan a kérdező panaszaira vagyok kíváncsi. Majd jelzem, miért.


Nos?

2019. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
7%

"Mi az alapja annak, hogy Isten rossz alkotásait ennyire igyekeznek eltussolni egyes vallásosak?"

Tipikus materialista hibás kérdés. Istennek nincsenek rossz alkotásai. A kérdés okafogyott.

De ha őszintén elmondod, hogy a legtöbb ateista miért retteg a keresztény Istentől, akkor kifejtem én is:) Ugye, h ez milyen ellentmondásos?


"Ha jó, ha rossz valami, az csak ettől az egy teremtőtől eredhet."

Vagy nem. De ezt is már milliárdszor elmagyaráztuk. Mondjuk ha egy ateista (testi ember) megértené a lelki szellemi dolgokat, akkor a Biblia hazudna. De ebben sem hazudott.

a következetes ateista még Isten előtt állva ítéletkor is arról fog vitatkozni Istennel, hogy nem létezik. Képtelen lesz a zavart elméjét racionalitásba hozni.


"Ha jó, ha rossz valami, az csak ettől az egy teremtőtől eredhet."

Még egy: a fény hiánya a sötétség. A jó hiánya a rossz. Így lett paradoxon az állításodból. De úgysem fogod érteni :(


A megoldás: a gondolkozás megváltoztatása. Sokunknak sikerült. Hajrá! Nem olyan rossz az az örök élet, bűn nélküli világban ;)


Sok sikert!

2019. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Na lássuk, Isten rossz alkotásai például:

- hibásan működő DNS másolás, ami súlyos genetikai rendellenességekhez vezethet

- szexuális úton terjedő betegségek

- értelmetlen szexuális vonzalmak, mint pedofília, nekrofília, stb

- logikátlan, sokszor egyenesen hátrányos megoldások az emberi testben, mint pl egy nem felegyenesedett életmódra tervezett gerincoszlop, a lég- és tápcsatorna közös nyílása, nőknél a hüvely és a végbélnyílás fertőzésveszélyes helyzete, stb

- személyiségbeli problémák, semmire sem jó negatív hajlamok és érzelmek (gyűlölet, kapzsiság, nárcizmus, stb)

2019. jan. 15. 13:13
 8/19 A kérdező kommentje:

"Istennek nincsenek rossz alkotásai. A kérdés okafogyott."

Másoktól is, tőlem is kaptál több példát is.


"Vagy nem. De ezt is már milliárdszor elmagyaráztuk"

Akkor kérlek mutasd meg hogyan lehet kimagyarázni egy ilyen komoly paradoxont, miszerint egy teremtő teremtett mindent, de mégsem ő teremtett mindent!


" A jó hiánya a rossz. Így lett paradoxon az állításodból"

A jó ellentéte a rossz, a jó hiánya a közömbösség.

2019. jan. 15. 13:19
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

"Istennek nincsenek rossz alkotásai."

Elsőre rengeteg példát találtunk.


"a legtöbb ateista miért retteg a keresztény Istentől"

Tessék?

A hívők egy része retteg!

Aki nem hisz benne, az miért is rettegne?


"ha egy ateista (testi ember) megértené a lelki szellemi dolgokat"

Sokkal jobban érti, mint te. Amit te írsz, az tele van hibával.


"akkor a Biblia hazudna"

Vagy tévedne.


"következetes ateista még Isten előtt állva ítéletkor is arról fog vitatkozni Istennel, hogy nem létezik. Képtelen lesz a zavart elméjét racionalitásba hozni."

Ezt csak szeretnéd.


"A jó hiánya a rossz."

A jó hiánya a közömbösség.


"A megoldás: a gondolkozás megváltoztatása."

Normálisról zavartra, amilyen a tiéd?

Köszönöm, ebből nem kérünk!


"Sokunknak sikerült."

Tudjuk. Elég baj. Így is sok értelmetlen ember van, fölösleges ezt még fokozni.

2019. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

egyes és ötös vagyok


Köszönöm a válaszodat, kedves Kérdező.

2019. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!