Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a rossz, a gonoszság Isten...

Ha a rossz, a gonoszság Isten hiánya, akkor mi a helyzet azzal a rengeteg emberrel akik nem hisznek Istenben, mégsem gonoszak?

Figyelt kérdés
2018. szept. 18. 12:45
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
14%

Most akkor kiírod ma még negyvenszer?:)) Még mindig szellemi eredetű gonoszság, és nem testi eredetű, ahogy másodszor írtam. És látom telibe találtam, amikor azt írtam, hogy úgysem fogod emiatt megérteni


Bakker, rendesen odavagy, ha ennyire felzaklat a keresztény teológia egyik alappillére.


Harmadszor is sok áldást! Találkozunk a negyedik kérdésednél.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2018. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:

Nem én írtam a korábbi kérdést, csak elképesztett a kérdésben említett gondolatmenet ostobasága. Offolni viszont nem akartam, így inkább kiírtam egy új kérdést.

Esetleg válaszolni is tudsz rá, vagy csak azért vagy ilyen arrogáns, mert érzékenyen érint hogy írtál valamit hasból, és amikor rákérdeztek, rájöttél hogy nincs ami valójában alátámasztaná azt?

2018. szept. 18. 13:05
 3/53 anonim válasza:
35%
ilyen szarokban hinni a legnagyobb ostobaság és még undorító is
2018. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
44%
Nem gonoszak.Csak csalódottak, elkeseredettek és megtévesztettek,és ezzel kompenzálnak.Szomorú, de nem elítélendő.
2018. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, hagyd! Barátunk egy tipikus kretard, elég hírhedt az oldalon arról hogy nem gondolkozik, hanem egy mesevilágban él, ahol nem úgy működik sem a fizika, sem a biológia, sem a szociológia, sem a logika, ahogy a valóságban. Ebben a kis mesevilágban a saját maga által kitalált "tényekkel" magyarázza a saját elképzeléseit, és agresszíven támad mindenkit aki rá mer mutatni a való világ és a mesevilága közti különbségekre.

Hogy a valós tények ellentmondanak az állításainak, úgysem fogja érdekelni, ergo felesleges vele vitatkozni!

2018. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
89%
Olvass egy kis minimális szakirodalmat, egy páran már ajánlottunk néhányat...
2018. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Ha létezik erről szakirodalom, és te olvastad, akkor gondolom le tudod vezetni pár mondatban hogy mi adna értelmet egy ilyen elképzelésnek. Szóval kérlek!
2018. szept. 18. 14:04
 8/53 anonim ***** válasza:
8%

5!

Te is egy tipikus kretard lehetsz amikor azt gondolod, hogy egy keresztény az Istenről nem a Biblia alapján fog írni és beszélni. Nem a tudományok kategóriában vagyunk, itt a vallás és valláskritika oldalon a mesevilágunk alapján szólunk hozzá a kérdésekhez. A tudományok kategóriában még nem találkoztam olyan provokatív kérdésekkel és sértegetős válaszokkal a hívők részéről , amilyeneket itt a nem hívők írnak a keresztényeknek. Sőt, arra sem emlékszem, hogy olvastam-e valaha keresztény hozzászólást bármelyik kérdéshez. A keresztények nem járnak át kötekedni a világi kategóriákba. Te miért teszed? Te miért ócsárolod azokat akik nem értenek egyet a materialista, evolúcionista filozófiával?

2018. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
12%

A másik kérdésben, ami hasonló ehhez, válaszoltam erre.


Akik nem hisznek Isten létezésében, nem emberi szemszögből rosszak, vagy gonoszak, hanem Isten szemszögéből.

Ezért nem az Isten hiánya a gonoszság, vagy a rosszaság, hanem az, hogy azok a törvények amit az életadó felállított, nem rendeled alá magad, nem az szerint élsz.


Ha édesanyád, hoz egy "törvényt", amit be kell tarts, mert az neked jó, és nem teszed meg, nem a szülőd hiányát jelenti. Hanem azt, hogy figyelmen kívül hagytad a szavait, és ezzel, magát mint személyt is semmisnek tekintesz.

2018. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el, hogy ez azokra is vonatkozik, akik hiszik, hogy Isten létezik, és immel ámmal igyekeznek helyesen élni, a saját elgondolásuk alapján, de teljesen nem törekszenek rá. S ha hiszed ha nem, Jézus erre fel is hívta a figyelmet:

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«. . .


Jézust elismerni, mint megváltót, egy dolog....

2018. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!