Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért szegült ellen az...

Jézus miért szegült ellen az Atyának, ha egyszer ök végül is ugyanazok?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy ha Jézus Krisztus és az Atya ugyanazok, akkor miért tettek egymásnak keresztbe?
2019. jan. 15. 02:41
1 2 3
 11/22 Angelo84 ***** válasza:

Szimplán, csak logikát követve, mindenféle vallási nézettől függetlenül:


1. feltevés: Krisztus és az Atya ugyanazok.

2. feltevés: Isten adja az életet és veszi is el.


Lázárnak Isten életet adott, aztán elvette (Atya), és megint adott neki életet (Krisztus). Ebben semmiféle ellentmondás nincsen, az első feltevésből kiindulva, vagyis nem tett senki sem keresztbe a másiknak.


Persze javítson ki valaki, ha rossz a gondolatmenetem.

2019. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az életet Isten adja, az tény, kedves előttem szóló.

De jelenleg, mindenki meghal még, aminek a bekövetkeztét, idejét, nem Isten határozza meg.

Van aki baleset következtében, van aki végelgyengülésben, stb.

Jézus pedig nem egyenlő az életadó Atyjával.

2019. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Lázár esete legalább annyira érdekes, mint a vakon született meggyógyítása, vagy a béna, nyomorék meggyógyítása.


Mi volt ezekben az estekben a lényeg. Nem az, hogy Isten bűntette őket, hanem, hogy Isten, azaz Jézus a Testben megjelent Krisztus, azaz Isten Fia meggyógyította, feltámasztotta, stb. azaz csodadolgot tett, hogy az emberek higgyenek benne, hogy Ő a Messiás, Ő a megváltó!


Itt egyáltalán nincs szó ellentmondásról, vagy önmeghasonlásról.

Sajnos az eredendő bűnbeesés következménye a betegség, öregedés és halál. Jézus pedig csodatételeivel igazolta, hogy Isteni hatalommal rendelkezik, hiszen Ő a megígért messiás, a testben megjelent Krisztus, azaz Isten Fia!

2019. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"Lázárnak Isten életet adott, aztán elvette (Atya), és megint adott neki életet (Krisztus). "


Na épp ez az! Feltételeztük, hogy Jézus és az Atya végső soron ugyanaz, akkor ezek szerint csak meggondolta magát? És szegény Lázárral nem is törődtek közben! Az embereknek elég egyszer meghalniuk, az is épp elég fájó, az egész családnak, meg mindenkinek aki csak ismerte, de szegény Lázárnak kétszer kellett meghalnia! Meg aztán Lázár anyja, meg testvérei is hogy érezhettek aztán egész életükön keresztül, várva, hogy egyszer már feltámasztották őt, hátha mégegyszer fel fogják...

2019. jan. 16. 15:25
 15/22 Ozmium42 ***** válasza:
Szombat megtartása: az Ószövetségben kivégzik a fát gyűjtögető embert. Isten ezt várja el. Jézus gyógyít szombaton, amit ugyanezen törvény alapján nem lehet. De neki OK, mert ”a szombat van az emberért”. Kivéve, ha fát gyűjtöget.
2019. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Angelo84 ***** válasza:

#14 Kérdező.


Bocsáss meg, én mindössze logikai úton néztem az egészet, és abból az jött ki, hogy senki nem tette keresztbe a másiknak. Amit írsz most, az másról szól, és ne haragudj, de nem szándékozom és nem is szándékoztam belefolyni vallási jellegű vitába, amit előzőleg jeleztem is. Megértésed köszönöm. Bízom benne találsz választ a kérdésedre.

2019. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A "Szombatra" van egy másik topic.
2019. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Jób.2,10.Ő pedig monda néki: Úgy szólsz, mint szól egy a bolondok közül. Ha már a jót elvettük Istentől, a rosszat nem vennők-é el? Mindezekben sem vétkezék Jób az ő ajkaival.
2019. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Sohasem szegült szembe az Atyának valamit nagyon benéztél Kérdező vagy hiányosak az ismereteid.
2019. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
A Biblia szövegében, vagyis az Új Testamentumban nehéz lenne kimutatni, hogy Jézus szembe szegült volna az Atyával. Ezt idézetekkel kellene bizonyítania a kérdezővel. Azonban teológiai értelemben igenis van különbség és szembeszegülés az Atyával, ezt a kérdező jól érzi. Először is az Atya nem fizikai lény, de Jézus az volt, akár teremtette az Atya, akár nem. Tehát Jézus mint ember más volt mint az Atya, aki nem volt ember és nem volt hús-vérből való. Ezt így mondják: az Atya nem volt meghatározott lény, ő volt az Abszolútum, Jézus meghatározott volt, akinek része volt a végesség élményében. Jézus szembeszegülése tehát teológiai tény, amit a sorok között kell fellelni, és szövegszerűen kicsit nehéz előkeresni. Az hogy 'végül', a kérdező részéről megbocsátható, de helytelen lazaság, de hát azért kérdezett mert nyilván ő is érzi, hogy itt valami nem egyezik. Az Atya, a Fiú és Szentlélek között megkülönböztetett (úgy mondják dialektikus) egység a bibliai gondolkodás csodája, és nagyon sok lényegében materialista filozófust ihletett meg, akik számára a hármasság nagyon fontos lett. A logikában úgy mondják: az Atya a tézis, a Fiú a tagadás, a Szentlékek a szintézis. Állítás, tagadás, összefonódás. Akit érdekel nézze meg ezt a fogalmi triászt egy filozófiai szótárban vagy a Wikipédián. Jó kérdés, köszönöm, hogy válaszolhattam.
2019. febr. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!