Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem zavar nagyon...

Csak engem zavar nagyon amikor egy teremtéshívő úgy próbál érvelni a teremtés melett hogy "a semmiből magától nem lesz valami"?

Figyelt kérdés
Engem eléggé irritál, azt mondják hofy a világot valaminek teremtenie kelett mert magától nem létezhet, viszont az isten ami teremtette az létezhet magától. Egyszerűen ez egy paradoxon. Vagy semmi nem lehet magától és akkor az isteneteket is valaminek teremtenie kelett (és azt is valaminek, és annak a teremtőjét is valaminek...) vagy ahogy szerintük a mindent teremtő entitás lehwt "csak úgy ott magától" mindenféle teremtés nélkül, úgy a világ is csak úgy lehet mindenféle teremtés nélkül.
2019. febr. 24. 20:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Zavar, bárhogy próbál érvelni. Pont ugyanennyire logikus az összes többi érvük is.
2019. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Há' most nem fogja azt mondani, hogy nincs igaza, mert akkor az eddigiek köré felépített életét dobhatná a kukába. Inkább védekezik az agya, lekapcsolja a logikát és előveszi a bemagolt szöveget.
2019. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%
Engem is zavar. Azt szoktam kérdezni, hogy ha isten teremtette a világot, akkor Istent ki teremtette? És ezt a teremtőt ki? Stb, stb.
2019. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
Tehát akkor minden a semmiből lett? 😀 Ez aztán a logika! 😀😀😀😀😀
2019. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%

Azért zavar mert igaz, és nem tudsz érvelni ellene. Isten is azért zavar mert Isten ellen nincs semmilyen érv bárhogy töröd magad. Mivel Isten mindig is volt ezért nem teremtette semmi, tehát Istenre nem igaz az, hogy a semmiből lett egy létező.

Ha nem tetszik a magyarázat engedd el, és ne foglalkozz Istennel mert még a végén belehülyülsz

2019. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Márpedig a semmiből nem lesz valami. Igazából ez egy erős érv a teremtés mellett. Anyagból lehet energia, ahogy energiából anyag (ősrobbanás pl), de hogy a semmiből legyen energia vagy anyag, az kicsit abszurd.
2019. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Lerágott csont. Te vagy a négyezerhatszázadik provokátor, aki vitát generál ebből. Még gyerek vagy, úgyhogy van még pár évtizeded megérteni a világot!
2019. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

5#

Itt jó sokan elmondták már, hogy ennyi erővel akkor az anyagra is mondhatjuk, hogy öröktől fogva van, és annak a léte meg bizonyított is.

Nem is az a baj, hogy a hívek szerint Isten mindig is volt, hanem hogy mással kapcsolatban ezt már rögtön elvetik. Ha annyit mondanának, hogy nem tudom mi volt, vagy az anyag, vagy az Isten, de én az Istenben hiszek, de a másikat sem vetem el, az korrekt és érthető.

2019. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

#5: "Azért zavar mert igaz, és nem tudsz érvelni ellene."

#6: "Igazából ez egy erős érv a teremtés mellett."


Ez nem érv semmi mellett, hanem egy ordas nagy logikai baki.

[link]


Úgy általában az összes teremtés melletti logikai érvre igaz, hogy logikailag alapjaiban hibásak.

2019. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
19%
És ha úgy mondom, hogy az evolúció vagy az anyag fejlődése önmagában nem ad választ arra, hogy akkor honnan keletkezett léttöblet..? (A léttöblet alatt nem mennyiséget, hanem a filozófiai értelembe vett minőségi változást értjük.) Így már kevésbé zavar...? :))
2019. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!