Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlámot meg a kereszténysé...

Az iszlámot meg a kereszténységet miért versenyeztetik egymással, hogy melyik a civilizáltabb, amikor mindkettőt ezerféle módon lehet értelmezni és követni?

Figyelt kérdés

A kereszténység alá beletartozik a mosolygós szatmári falusi pap, a svéd egyház, ahol leszbikus papnők is lehetnek, a középkori inkvizítorok, meg a szálemi boszorkányvadászok is, ahogy az iszlám alá is beletartoznak a középkori arab tudósok, a törökök, akik esernyő alá bújva söröznek, a szaudi kormány, meg az ISIS is.


Mindkét vallásból kb. bármilyen társadalmat ki lehet hozni, sőt nekem ateistaként az iszlám jobban tetszik, szerintem kevésbé dogmatikus és haladóbb szelleműbb a kereszténységnél, a teológiája is életszerűbb. Manapság főleg a szélsőséges oldala látszik, de pl. ha visszakerülnék 1000-be, szívesebben élnék egy arab muszlim országban, mint Európában.



2019. márc. 14. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Se az apácák, se a püspökök nem szoktak gépkarabéllyal a tömegbe kaszálni, vagy kamionnal tarolni a sétálóutcában.

A gyermekek testére sem erősítenek robbanóanyagot, de másképpen is összehasonlíthatod a két vallást.

Ha visszamennél ezer évvel előbbre, akkor a muszlim világon nem sokat látnál különbséget, már ugye a modern eszközöktől eltekintve, amiket a keresztény világból kapnak, de a mi világunk azért szerintem minden tekintetben sokat változott.

Nekem ateistaként ez a világ jobban tetszik, például mert itt nem botoznak meg, ha nem járok istentiszteletre.

2019. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyilván azért kerül az iszlám és keresztény kultúra- vallás egyre gyakrabban összehasonlításra, mert Európában egyre nagyobb számú az iszlám kisebbség. Nem könnyű egyiket sem elfogulatlanul vizsgálni. A történelemből sokat lehet persze tanulni, de az fontosabb, hogy jelenleg hogyan működnek, most mennyire jellemző rájuk az elfogadás és a szélsőségesség.
2019. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az iszlám most jár ott, ahol a kereszténység 250 évvel ezelőtt. Inkvizíció, eretneküldözés. Kell neki ennyi idő, és az is enyhül majd.
2019. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

#3

Azért azzal nem ártana tisztában lenned, hogy eretneküldözés alatt a saját felekezetükbe tartozó eretnek nézeteket valló egyházi személyeket üldözték és nem teljesen más vallás tagjait robbangatták karácsonyi szentmise alatt.

2019. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Időpont ma 16:05

Nettó marhaság. Az ateistákat is pontosan ugyan ezen szisztéma alatt üldözték.

2019. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nettó marhaság, akkor biztos tudsz pár példát mondani, akit ateizmusa miatt ítélt el az inkvizíció.
2019. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%
Az istentagadókat még Luther is megégette, nem hogy az inkvizíció...
2019. márc. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy Luther kit égetett meg, azt nem tudom és nem is érdekel. Itt volt egy állítás, ami szerintem nettó hazugság és rágalom, erre vártam volna bármi alátámasztást. Nem kaptam, ezt veszem úgy, hogy a hozzászóló beismerte, hogy csak kínjában hazudozik össze vissza és nem tudja állításait alátámasztani.
2019. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!