Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan sülhet fel egy mindenha...

Hogyan sülhet fel egy mindenható, mindentudó isten a terveivel?

Figyelt kérdés
A Biblia alapján elég sok bakot lőtt már az isten, de egy mindenható teremtő hogyhogy ennyire képtelen úgy teremteni, hogy amit teremt, az a terv szerint működjön?
2019. márc. 23. 14:47
1 2 3 4
 21/31 Anahystor ***** válasza:
Azaz mégsem, az eredeti verzió a helyes. (leányos zavar így reggel) :-)
2019. márc. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Balogh Vajk ***** válasza:
30%
Kinek a tervéről kérdezŐ?
2019. márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

"Miért nem lehet megbékélni a gondolattal, hogy az ember kezdett viszonyulni másként a Teremtőjéhez."

És ki teremtette az embert olyannak, amilyen?

2019. márc. 24. 12:18
 24/31 anonim ***** válasza:
23%
Kemény fejű ember. Nem így teremtette. De csak ragaszkodj ehhez az elmélethez, Isten a büszke, gőgös embereket nem szereti, csak az alázatos, és engedelmes gyermekeit.
2019. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

"Nem így teremtette."


Nem csak egy teremtőben hiszel? Akkor csak ő teremthette ilyenre az embert.

2019. márc. 24. 16:26
 26/31 Balogh Vajk ***** válasza:
47%

"És ki teremtette az embert olyannak, amilyen?"


- Nekem egy hang azt monndta mielőtt megszülettem, hogy "Nem hihetek semmiben!" -Én meg kinevettem és azt kérdeztem: -Semmiben vagy semmiben sem?


Majd tovább nevettem és ezen gondolkodtam: "Vajki lehet az aki nem hihet semmiben?" és így a nagy nevetés közepette meg is születtem.

2019. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ha tényleg mindenható, akkor képes arra is, hogy olyan lényt teremt, aki nem feltétlenül az Ő akaratának megfelelően cselekszik. Tehát ha mondjuk szereti a meglepetéseket, mindentudó képességét visszafogva a mindenhatóságát használhatja arra, hogy meglepetést okoz saját magának.
2019. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
68%

A fő ellentmondást az okozza, hogy Isten az időtlenségben, örökkévalóságban lakik. Tehát onnan nézve nincsenek történések, változások, cselekmények. Független attól, hogy a 6 napos teremtés tényleg 6 napig tartott, vagy nála 1 nap 1000 esztendő, az ő nézőpontjából minden mindig is létezett, és mindig létezni fog. Jézus eljövetele a Biblia szerint az idők kezdete óta el volt tervezve. Nem arról van szó, hogy az Ószövetség nem sikerült, ezért volt szükség egy Újszövetségre.

Tegyük fel, hogy Isten tervében benne szerepel az egyén és az egész emberiség lelki fejlődése is. Adódik a kérdés, hogy egyáltalán az emberiségnek miért van szüksége lelki fejlődésre? Persze a bűnbeesés miatt. Csak az a baj, hogy keresztény szempontból a világon nem látunk jelentős lelki fejlődést. Igaz hogy egy ideje nem volt nagy háború, és az emberi jogok sokat fejlődtek, de a bűnözés globális mértékben nem csökken. Az emberek ugyanúgy keresztbe tesznek egymásnak a nyilvánosság háta mögött, ha érdekeik úgy kívánják. Nem sok jele van annak, hogy az emberiség valami mindenen átható megtisztuláson menne keresztül. Lehet persze hogy a hithű emberekben a hit lángja egyre erősebben ég, ezt soha nem fogjuk tudni kimutatni.

Érdekes, hogy pont az ateisták azok, akik hisznek az emberiség szebb jövőjében, így értelmet adva az egymás váltó generációk meg-megújuló küzdelmének. A keresztények a Biblia ígéretéből adódóan egyre romló világképet vizionálnak, így bizonyos mértékben magyarázat nélkül hagyják és Isten akaratára bízzák a földi küzdelmeket és szenvedéseket.

2019. márc. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Anahystor ***** válasza:

"Ha tényleg mindenható, akkor képes arra is, hogy olyan lényt teremt, aki nem feltétlenül az Ő akaratának megfelelően cselekszik."


Ebben az az ellentmondás, hogy akkor az akaratának való ellenmondás is éppen az ő akarata szerint történik.

2019. ápr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Én csak annyit jegyeznék meg, hogy mindentudó és mindenható egyszerre nem lehet. Vagy ez vagy az. Ha tudod, mint jelent a két szó már le is tudod vezetni azt, hogy miért hülyeség, ha valamire ezt a kettőt írod.
2019. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!