Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Istennek tényleg akkora a...

Ha Istennek tényleg akkora a hatalma, akkor hogy van gyomra végignézni az összes gyermekmolesztálást anélkül, hogy tenne is ellene valamit?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 5. 13:18
1 2 3 4 5
 31/42 Rachel Warner ***** válasza:
93%
Dióhéjban ti azt állítjátok,hogy isten azzal akarja bizonyítani a jóságát,hogy nem segít senkinek.
2019. ápr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
A válasz egyszerű: Isten vagy nem létezik-ebben az esetben nem érdemes őt vádolni- vagy egy szadista féreg aki élvezi mások szenvedését-ebben az esetben kár segítséget várni tőle. Vagyis a vallás így. is úgy is fölösleges, hazug dolog mikor egy ennyi szenvedéssel teli világban a jóság istenéről hazudozik...
2019. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
4%

Hát, ahogy gondolod....

Mindenki választ fog kapni mindenre a kellő időben.

2019. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Így gondolom. Éppen elég mocskot éltem meg már kisgyereknek hogy ne higgyek a mesebeli nagy testvéretekben. Persze a gyengéknek kell a kapaszkodó, az álomvilág hogy mentegessék magukat a tétlenségük miatt, kapaszkodjanak a hazugságba hogy csak tűrni kell, és majd valaki más jól elrendez mindet...
2019. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 guti73 válasza:
91%
Nőljél fel!! Nincs Isten, nincs Mikulás, Nincs Jézuska, nincs Húsvéti nyuszi!! Azért van ennyi retardált, mert nincs kontroll, és szelekció.
2019. ápr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Szerintem Isten ilyen esetben ugyanúgy bűnös, hisz tétlenül nézi végig a dolgot.


Tegyük fel történik egy báncselekmény, legyen az emberölés, én ott vagyok látok mindent, de nem akadályozom meg. Engem ezért ugyanúgy meghúkodtattnak a bíróságon, és kapok is érte nem kevés évet.


Szóval ilyen esetben Isten a "tettestárs" (nem tudom minek nevezik azt aki tétlenül végignézi a dolgot anélkül, hogy megakadályozná), szóval ugyanúgy bűnös.

De akkor hogy lehet tökéletes? :)

2019. ápr. 7. 12:14
 37/42 anonim ***** válasza:
0%

#36

Ez csak kimondottan az olyasmikre vonatkozik, mint a gyilkosság, és más hasonló, rendkívül súlyos dolgokra, vagy kiterjed minden másra is?

Például reggel innád a kávédat, de Isten kiütné a kezedből, mondván nem egészséges. Pénteken mennél barátaiddal kocsmába, de Isten nem engedne ki az ajtón, mondván azon napon ünnepelsz, amikor Fia meghalt a kereszten? Vagy éppen lefeküdnél a barátnőddel, akivel még nem vagytok házasok, de Isten meggátolná ezt, hiszen miért paráználkodsz? Vagy feleségeddel még nem akartok gyereket, de Isten tetszése ellen való a fogamzásgátló, ezért minden módszert hatástalanná tenne. Ha már a gyilkosságot hoztad fel, minden abortusznál is lépjen fel Isten személyesen és olyan elhatározottsággal, ahogy az más esetben elvárod?

Esetleg csak abba kéne beavatkoznia, ami neked személyes tetszésed ellen való, minden másban meg hagyjon téged békén?

2019. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
tudod nagyon unatkozik már és csak ez az egy game fut el a gépén xd
2019. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Az embertől nem is várható el hogy megakadályozzon ereje felett való dolgokat, maximum annyi elvárható hogy a hatóságot riassza.


Viszont isten bármikor eltüntethetné a rosszat, de valamiért mégsem teszi. Vagy őrült, vagy gonosz, vagy valami olyan oka van amit ő helyesnek lát, de pl én nem.

Vannak olyan emberek, és vallások, akik erre elkezdenek bunkózni hogy "ki vagy te hogy az istent megiteld" meg hasonlók, nos én azt mondom az ilyen erőket meg kell törni, nem rendelem alá magamat.

Tehát, amit gondolok azt fogom mondani, és nem azt amit valaki a "fortélyos félelem igazgat" elv alapján rám akar kényszeríteni. A vallások jelentős része ilyen módon működik.

Tehát az istennek egy olyan világot kellett volna teremtenie amiben nincs diszharmónia és szenvedés. Ha pl kefélni akarok és nincs kivel, az is egy diszharmónia. Ha ronda vagyok és nem kaphatok meg egy olyan partnert amilyet szeretnék, az is egy diszharmónia. Meg az is, ha egy szar melót kell csinálnom kevés pénzért. Most ezek példák.

Most tehát az ember azzal szembesül, hogy mielőtt jót vagy gonoszt választhatott volna, bele lett lökve a gonosszal valo harcba. Milyen módon járna az istennek ezért hála? Semmilyen módon. Azok az emberek "védik" akik nem mernek gondolkodni és félnek tőle (ti. Istentől).

De mondok valamit. Annakidején az ókori izraelben Gedeon idejében, Baalt kezdték imádni a zsidók. Azonban Gedeon az úr útmutatása szerint, kivágta Baal képét. akkor oda mentek hozzá reklamálni azok akik ezt imádták. Erre mondja nekik Gedeon apja: ha Baal isten,pereljen ő magáért! Ha valaki perel érte, ölettessék meg reggelig. Ezt mondta ő.

Na most maga az elv áll az istenre vonatkozóan is.

2019. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Azt is elég egykedvűen nézi, ahogy pedofil papok nyüstölik a ministránsokat....

Akkor vajon mi a kamu? A kaporszakállú hatalma? Vagy a kaporszakállú létezése?

2019. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!