Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki, akkor Istennek...

Ha valaki, akkor Istennek pontosan tudnia kellene milyen szenvedni látni a legközelebbállòt hozzád, mégis képes végignézni, hogy szenvedsz te is? Szónélkül?! Ez lenne a szeretet?!

Figyelt kérdés
Ha csak a nélkülözéseket nézzük,ami automatikusan a betegség melegàgy..hol van Isten?!Valakinek màr szólalt meg valaha?Ez volna a szeretez?Ez??!

2015. febr. 3. 13:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%
Ha csak ez az élet lenne és ezzel kellene beérnünk és nem lenne választási lehetőségünk, akkor jogos lenne a haragod. És igen, sokunknak szólalt már meg.
2015. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
36%

Isten a szeretet.Ha szegénység vagy betegség vagy ha a halál árnyékának völgyében járok akkor is azt mondom.

Az Úr az én pásztorom nem szűkölködöm.

Örök életet ígért nem azt, hogy burokban fogunk élni és nem lesznek megpróbáltatások.


10.

Ő pedig monda néki: Úgy szólsz, mint szól egy a bolondok közül. Ha már a jót elvettük Istentől, a rosszat nem vennők-é el? Mindezekben sem vétkezék Jób az ő ajkaival.


1. Dávid zsoltára. Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

2. Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

3. Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

4. Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.

5. Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.

6. Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.

2015. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%

-Hol voltál Isten, amikor elküldtek a munkahelyemről? Hol voltál Isten, amikor feltörték az autómat? Hol voltál Isten, amikor a bank lenyúlta a házamat? hol voltál Isten, amikor az utcára kerültem?

- És te fiam, hol voltál amikor hívtalak téged? Hol voltál, amikor a szárnyam alá akartalak venni, hogy megvédjelek? Hol voltál, amikor tanítani akartalak? Nekem te nem tehetsz szemrehányást, mert én léptem először, amire te elfelejtettél válaszolni. Léptem másodszor, harmadszor és sokadszor is, de semmiféle reakciót nem sikerült kihoznom belőled. De még most is azt mondom, gyere énhozzám és befogadlak, megvédelek és felemellek téged!

2015. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%

szia


Sokan tették és teszik fel ezt a kérést, mert nem tudják vagy nem akarják megérteni miért vannak ezek, már csak azért is mert emberi szemszögből nézik az eseményeket


Ha egy kicsit megpróbálnád a Teremő nézőpontjából nézni ezeket, akkor talán rájönnél, hogy ezt jogilag nem lehetett ennél jobb döntéssel helyre hozni amit Ádámék elrontottak


Vegyük Pál apostolt, vagy bármely tanitványát Jézusnak. Sőt magát Jézust is...


Megengedte hogy ezek a hűségesek "szenvedjenek" az adott kor emberi döntéseinek következményei miatt, nem tartotta burokban őket.

Mert úgy könnyű kitartani ha semmi probléma nincs.


Sátán pedig pont ezt állitotta, amire választ kell adniuk azoknak akik szeretik a Teremtőjüket és a megváltójukat.


az ördög állitása szerint az emberek önző érdekekből vannak Isten mellett, nem szeretetből hálából az életért.

Ha az embereknek rossz akkor Istent szemtől szembe megátkozzák, vagy kérdőre vonják, ahogy most Te is teszed.

Isten ezért megengedte Sátánnak hogy bizonyitsa valóban minden embert el tud-e forditani Tőle?


ezért vannak a nehézségek...

2015. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Pfff ócska szövegek..lejàrt tantràk..én pont itt vagyok és itt is voltam mindig..nem kerültem ..keresztény vagyok beszélek hozzà..ismerem az igét is egyébb kérdés?!

Kösz a semmit fogd meg jól..mint az Istenetek ...szànalmas

2015. febr. 3. 14:18
 6/28 A kérdező kommentje:
De én màr nem akarom az oldalàt nézni..màsse teszek..csak mindig ô...ô mikor nézi az emberek a föld a lét oldalàt??
2015. febr. 3. 14:20
 7/28 A kérdező kommentje:
Engem màr nem érdekel,pont annyira mint amennyire mi ôt...
2015. febr. 3. 14:21
 8/28 A kérdező kommentje:
Oldalakat ìrni a semmibe..vonuljatok vissza!!
2015. febr. 3. 14:22
 9/28 anonim ***** válasza:
52%
Próbálj meg valami mást barátom, átérzem a helyzeted, nem csak keresztényként lehetsz jó ember. Fejleszd magad, próbálj olyat, ami belül keresi a válaszokat, nem kívül. Vannak ilyen rendszerek is. Magadat váltsd meg.
2015. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
37%

20.

A mely pedig a köves helyre esett, ez az, a ki hallja az ígét, és mindjárt örömmel fogadja;

21.

De nincs gyökere benne, hanem csak ideig való; mihelyt pedig nyomorgatás vagy üldözés támad az íge miatt, azonnal megbotránkozik.

2015. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!