Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Muszlimok, tényleg bűn ha nem...

Muszlimok, tényleg bűn ha nem muszlimokkal barátkoztok, illetve ha igen be tartjátok ezt?

Figyelt kérdés
Korán 9:23 azt mondja hogy ne barátkozzatok azokkal akik nem hisznek és ha valaki mégis ezt teszi akkor valójában egy a hitetlenek közül. Jól értelmezem? Be tartjátok ezt?

2019. ápr. 25. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Te keresztény vagy kérdezö?


Ha meg vagy keresztelve, te betartod a ne hazudj, ne paráználkodj, szombat szabad nap...????


Nekem van egy nagyon kedves muszlim család jó ismerösöm.Ès képzeld, hogy a muszlim és muszlim között is van külömbség. Ott pl a nö nem hord fejkendöt, és nem tartja be a Korán 9:23 ...


Gondolom kérdezö még nagyon fitala vagy. Jegyezd meg, hogy minden vallásnak vannak laza hívei és nagyon erösen hívök. De még az erösen hívök sem mind fanatikusak...

2019. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Eleve sokaknak azt kellene megérteni, miközben összevissza hitetlenezik magukat, hogy ki hitetlen az iszlám szerint. Nem a keresztények, de nem is a zsidók. Még a házasság is lehetséges a két vallás között, innentől kezdve a kérdés értelmetlen.
2019. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

# 2 Gondolom te nem muszlim vagy. Itt egy másik ilyen vers.

Korán [5:51]

,,Ó ti, kik hisztek, ne vegyétek a zsidókat és a keresztényeket barátnak; ők egymás barátai. Bárki közületek aki barátnak veszi őket egy közülük. Isten nem mutat utat a gonosztevőknek."


Az angol fordítás:

Arberry: "O believers, take not Jews and Christians as friends; they are friends of each other. Whoso of you makes them his friends is one of them. God guides not the people of the evildoers."


Nekem ebből az jön le, hogy konkrétan az jön, le hogy a keresztények és a zsidók hitetlenek és nem szabad velük barátkozniuk.

2019. ápr. 25. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Az vagyok, de már megszoktam, hogy ilyenekre nem kellene válaszolnom :')). Mindig az a vége, hogy hazugnak neveznek, nem muszlimnak, vagy épp át akarok verni mindenkit és valami random idézet alapján jobban ismerik a dolgokat nálam. Legyen úgy :D. Az egyik jelenlegi Korán értelmezés nagyjából 2100 oldal környékén van, pont ezért felesleges kiragadni dolgokat, és 4 sor alapján következtetésre jutni. A Bibliával is ugyanezt meg lehet csinálni, úgyhogy az ember azt hiszi, hogy valami erőszakos borzalmat idéznek neki. Mint írtam, még a házasság is elfogadott, nemhogy a barátkozás egymással. Ha valódi következtetésekre akarsz jutni, akkor előbb javaslom annak a 2 ezer oldalnak az elolvasását.
2019. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Rachel Warner ***** válasza:
73%
Ne szívjátok már így fel magatokat,Jesszus! Keresztényekről,ateistákról mennyi de mennyi értelmetlennek tűnő vagy épp vádaskodó,provokáló kérdés van,mégsem fújódnak fel ennyire. Kicsit túlreagáltátok,a fő kérdés pl nekem egyáltalán nem tűnt támadónak. Katolikusoktól hányszor meg van kérdezve pl,hogy tartják-e a böjtöt,vagy hogy egyáltalán minek az. Mégis a normálisabbja tud normális vérmérséklettel válaszolni,nem megy fel benne a pumpa.
2019. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Rosszul értelmezed, mert csak egy (fél)mondat alapján akarsz általánosítani :)


A részlet arra a történelmi helyzetre vonatkozik, amikor a muszlimok Medinába költöztek Mekkából a nem hívő rokonaik, barátaik ellenkezése ellenére. Általánosságban inkább úgy értendő, hogy a döntéseink során ne a rokoni, baráti kapcsolat legyen fontosabb, hanem a hitbéli szempontok.

2019. ápr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!