Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehetnek a XXI. században...

Hogy lehetnek a XXI. században még olyan emberek akik azt hiszik hogy lapos meg pár ezer éves a Föld?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni hogyan lehetséges hogy valaki ennyire évszázadokat visszamaradjon a rendelkezésre álló információkat illetően...
2019. ápr. 28. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az internet létezése előtt nem is volt semmi. Hiszen arról nincs kézenfogható bizobyíték. A fotókat és tárgyakat bárki csinálhatta.

A Föld meg szerintem kirakós formályú, mint minden más bolygó és égitest. Ha össze illesztjük Megláthatjuk Isten arcképét és 30 évig bulizni fogunk Aprajafalvában.

2019. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lilla64 ***** válasza:
Ez most komoly? Tényleg vannak ilyenek?
2019. ápr. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Biblia sem azt nem állítja, hogy a föld lapos, hanem több helyen is a föld kerekségéről beszél. Ézsaiás 40:22 Azt sem állítja, hogy a föld csak pár ezer éves. A Biblia a teremtés beszámolóban amikor a hat napról beszél, akkor hat korszakról beszél, aminek a hosszúsága valószínűleg hat ezer év, az egy napot ezer évnek számítás alapján. 2Péter 3:8. De ez az időszak csak azt foglalja magába, miként alakult ki az élet a már meglévő kész bolygónkon.
2019. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

Hogy lehetnek a XXI. században még olyan emberek akik azt hiszik hogy lapos a Föld és hogy a világ a semmiből alakult ki, az élővilág pedig evolúcióval?


Nem tudom elképzelni hogyan lehetséges hogy valaki ennyire évszázadokat visszamaradjon a rendelkezésre álló információkat illetően...

2019. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

@3


2 Péter 3,8 Ez az egy azonban ne legyen elrejtve előttetek, szeretteim, [Zsolt. 90,4.] hogy egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendő, és ezer esztendő mint egy nap.


1 úri nap=1000 földi esztendő; 1000 úri esztendő=1 földi nap. Matematikai ellentmondás.

Zsoltárok

90,4 Mert ezer esztendő annyi előtted, mint a [2 Pét. 2,8.] tegnapi nap, a mely elmúlt, és mint egy őrjárási idő éjjel.

1000 év=1 nap=4 óra ???

Semmit nem jelent, csak Isten időtlenségét. Lsd. szövegkörnyezet


Tehát nem 1000 év egy nap. Egy nap az egy nap, pláne, hogy a "este-reggel" kifejezéssel fejezte ki

2019. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!