Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Biblia szerint Jézus második...

Biblia szerint Jézus második eljövetelének feltétele a zsidó állam létezése?

Figyelt kérdés
Amennyire utánaolvastam az amerikai evangélisták így gondolják. És ez még semmi. Ezek a keresztények azért támogatják Izrael államát, mert ettől várják az utolsó idők eljövetelének felgyorsítását. Közel-keleti apokalipszist akarnak, ezzel arra kényszerítve Jézust hogy újra eljöjjön. Van ennek bármilyen Bibliai alapja? Akkor jön el Jézus ha létezik egy zsidó állam és kirobban az apokalipszis?

2019. máj. 17. 10:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Nem, ennek semmi köze hozzá. Teljesen mindegy, hogy létezik-e zsidó állam vagy sem, teljesen mindegy, hogy építenek-e új templomot vagy sem, Isten döntéseit ezek nem határozzák meg."


Igen, ez a logikus válasz, de a gyakorlat nem ezt mutatja. Az amerikai evangélista keresztények mindenben támogatják Izraelt, aminek a hátterében az a vallási meggyőződés áll hogy felgyorsítsák Jézus eljövetelét akár egy apokalipszis méretű háborúval.

2019. máj. 17. 12:03
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

#11

Attól, hogy néhány szekta rendkívül propagálja ezt a nézetet és közvetlenül az USA kormányánál lobbizik, még nem válik igazzá. Inkább szomorú, hogy ilyenek miatt szülnek békétlenséget közel keleten, és fokozzák az amúgy is súlyoz jelenlegi helyzetet. Ezzel valóban Isten munkáját segítik, vagy valaki másét inkább?

2019. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 imakommandós ***** válasza:
37%

Még mindig ezen a "felgyorsítsák" eszmén lovagolsz.

Ember nem gyorsit fel semmit hanem majd Isten ha úgy látja, hogy betelik a gonoszság akkor... Nem az ember a mértéke mindennek, hanem Isten az alfa és az omega.

A keresztény világ nagy része egy fals tanitásban hisz, hogy Izrael helyére az egyház lépett. Ennek élő cáfolata lett Izrael államának léte. :d

A Róma levélnek 3 egész fejezete Izraellel foglalkozik.


Az újszövetségben az Izrael vagy izraelita kifejezés 74 alkalommal szerepel és ebből 70 alkalommal nem alkalmazható az egyházra. Sok helyen olyan értelemben szerepel, hogy megkülönbözteti Izraelt az egyháztól. A 70 helyből 9 ószövetségi idézet van ahol pontosan ugyanolyan értelemben szerepel Izrael mint az eredeti ószövetségi helyen. A többi négy helyen másként is lehet értelmezni az Izrael kifejezést, de csak lehet. "Kategórikusan ki lehet jelenteni, hogy az Izrael kifejezés egyszer sem szerepel az újszövetségben az egyház címeként." Dereck Prince

2019. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Tisztázni kellen a fogalmakat mert a zsidó a hėber az izraelita sem a semita nem egyet jelent . Júda egy város egy törzset jelentett , Palesztina sosem volt eredetileg a zsidók őseinek lakhelye . Keresztény meg a júdeai vallás ellentétes . Bizonyos gazdasági politikai körök a középkorban tették szervezték ezeket össze mikor a kalmárok bankár nemesėgek beépültek a påpasågba. Ószövetség letűnt nem aktuális sem keresztényi , aki ebben hisz az meg van vezetve . A babilon sem a mostani keleti térséget jelenti hanem jelképes utalás a világi hanyatlåsra meg a romlásra . Eleve lehetetlen egy megírt fentről szervezett ítéletet folyamatot a halandóknak befolyásolnim, mert mundennek ideje van vetésnek aratásnak ..... A cionista világi törekvések és a modern szövetségesek kiválasztottként tetszelgés hatalmuk általi visszaélések a lakosságok megfélelmítés a cėl . Sok szélhámosság van titkolózás álszenteskedėsek stb pl kik azt mondják ők zsidók és nem azok hanem a Såtán zsinagógája Jelenések .
2019. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Nem jól tudod, 35%-os. Az adventista teológiában semmiféle jelentősége nincs sem a zsidó államnak, sem magának a zsidó népnek."

ezen nem vitázom, nyilván nem vagy képben az adventista teológiában. Én adventista felnőtt tanító voltam, míg ki nem léptem, eleget tanítottam tévesen ezt a 3. templomos dolgot is az adventista teológia alapján.


"Az ő egyháztörténelmi szemléletük szerint Isten a megbízást minden egyháztörténelmi korszakban más keresztény közösség(ek)nek adta. Lásd a Jel 2-3. fejezetben szereplő levelek historikus értelmezését - amelyhez azért hozzáteszem, hogy nem adventista találmány."

Tudom, de nincs összefüggés a két dolog közt. Úgy tartják, hogy ma a Laodiczea állapotában vagyunk


"Nem, ennek semmi köze hozzá. Teljesen mindegy, hogy létezik-e zsidó állam vagy sem, teljesen mindegy, hogy építenek-e új templomot vagy sem, Isten döntéseit ezek nem határozzák meg. Elég abszurd lenne, ha Istennek efféle engedély kéne, hogy megtegyen bármit."

A kérdés konkrétumának tekintetében igazad van, de altáltalánosságban nincs. Léteznek feltételes próféciák, és szövetségi törvények, amelyekhez Isten tartja magát. Nyilván ezek nem állnak Isten felett, de ha Isten kimond egy törvényt, akkor aszerint cselekszik, amíg az érvényben van.

Ha Isten azt mondaná, hogy Krisztus 2. adventje a 3. templom felépítése után következik be, akkor az úgy is lesz. Így próbáld értelmezni a kérdést

2019. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"Léteznek feltételes próféciák, és szövetségi törvények, amelyekhez Isten tartja magát. Nyilván ezek nem állnak Isten felett, de ha Isten kimond egy törvényt, akkor aszerint cselekszik, amíg az érvényben van."


Például milyen próféciák?

2019. máj. 17. 16:47
 17/22 anonim ***** válasza:

Kérdező!

#11

Szerintem a mostani világban az általad felvetettek más logikai szálon állnak össze:

A közezelkeleti helyzet, (események) gazdasági körök érdekeinek felelnek meg. Az USA-ban bejáratott rendszere van a lobbyzásnak. A kormányzás, és szemmel láthatóan a külpolitika is a gazdasági lobbyzóknak megfelelően alakul.

Az általad említett vallási i

2019. máj. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

35%-osnak:


"ezen nem vitázom, nyilván nem vagy képben az adventista teológiában. Én adventista felnőtt tanító voltam, míg ki nem léptem, eleget tanítottam tévesen ezt a 3. templomos dolgot is az adventista teológia alapján."


>De, képben vagyok. Nincs az adventista teológiában semmiféle "harmadik templomról" szóló tanítás. Sem Reisinger János, sem Vankó Zsuzsa (KERAK) sem Szigeti Jenő, sem Tokics Imre (HNA) nem tanítanak róla. Javaslom, hogy menj fel az igemorzsák honlapra, amely Háló Sándor tulajdonában áll, aki könyvet is írt a bibliai próféciákról, azt elolvashatod ott. Az adventista teológia szerint a salamoni és a második templom előkép volt, és a fókusz most a mennyei szentélyen van, ahol Krisztus ment be 1844-ben. De ezt bizonyára tudod. A harmadik templomról szóló tanítást a pünkösdisták vallják, akik úgy vélik, Izraelnek még lesz szerepe a végidőben, aminek egyik jele, hogy megépül a harmadik templom. Az adventista teológia szerint azonban Izrael kiválasztottsága Dán 9. alapján i.sz. 34 tavaszán lejárt.


"Tudom, de nincs összefüggés a két dolog közt. Úgy tartják, hogy ma a Laodiczea állapotában vagyunk"


>Van összefüggés, mert levelek egyháztörténelmi szemlélete alapból szükségtelenné tesz mindent, ami Izraellel kapcsolatos.


Nem tudom, hogy te milyen adventista gyülekezetben tanítottál, de biztosan nem a HNA-ban vagy a KERAK-ban. Vagy ha igen, akkor az egy pünkösdistákkal gyülekezet lehetett, amely nem vallja az eredeti adventista tanításokat.

2019. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
*pünkösdistákkal szimpatizáló
2019. máj. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A Kérdező kérdésére válaszolva:


A Biblia szerint nem feltétele, mert a zsidók kiválasztottsága lejárt.


Ezt az adventisták helyesen ismerték fel egyébként.

2019. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!