Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért erőltetik ránk a vallást...

Miért erőltetik ránk a vallást az iskolában?

Figyelt kérdés

A gimit ahová járok átvette az egyház. Azóta hetente egyszer kötelező templomba menni misére meg hittant is tanulunk. Elvesztegetett időnek tartom a templomban és hittanórán töltött időt, unalmas és értelmetlen. Nem hiszek Istenben, amit én tisztelek az a vallásszabadság.


Tehát saját akaratából nyugodtan foglalkozhasson mindenki azzal amivel szeretne. Én sem erőltetem senkire az ateizmusomat, ők se kényszerítsenek templomba járásra. Vannak istenhívő barátaim is, sosem volt vita köztünk ez miatt, nem is lesz.


Az egyház miért nem tudja elfogadni a vallásszabadságot?



2019. jún. 1. 12:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
79%
Ezt kérdezd meg nyugodtan ott is és lehet nem is kell többet járni :D
2019. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%

"Nem kötelező abba az iskolába járni."

Most gondolj bele, hogy már benne vagy egy közösségben van még 1-2 éved, de átveszi az egyház az iskoládat és olyan dolgokat erőltetnek rád, amit te nem akarsz. A második válaszolónak pedig üzenném, hogy nem jártam vallásos iskolába, sem templomba, mégsem vagyok meleg. Jó modorra pedig nem csak az egyház tud tanítani. Sajnos nem tudom miért erőltetik, én sem értem, de hidd el, ez nem fog változni. Ha esetleg egy évnél több van még hátra és ez neked nem jön be, azt javaslom, hogy válts.

2019. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos ma Magyarországon NINCSEN teljes vallásszabadság.

Örülj neki, hogy legalább nem kötelező vallásosnak lenned - de sajnos hittanra járnod kötelező, megbukhatsz belőle.

Ha ki akarnak tolni veled, simán megbuktatnak.

Ha van lehetőséged, keress másik iskolát.

2019. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
86%

De egészen biztos vagy abban, hogy kötelező templomba járni? Ha eredetileg nem volt a suli egyházi iskola, akkor feltételezhették, hogy vannak ott ateista diákok, akiknek problémát okozhat a templomba járás.


Javaslom, kérdezd meg a tanárokat ezzel. Ha egyébként el is mondod, hogy ateista vagy, az még talán többet segíthet.


#2


Súlyos tévedés az, hogy a keresztény vallás meg tudja változtatni az embert. Már Szent Pál is arról beszélt, hogy számos olyan ember lesz, akik felveszik magukra a vallásosság látszatát, de egyébként semmiben sem lesznek különbek másoktól.


Tévedés, hogy aki keresztény, az jobb ember. A melegek meg nem értem, hogy jönnek ide...

2019. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
33%

Örülj neki!


Ez jó edzés az életre és a munka világára!

A melóban ugyanis ettől sokkal okádékabb dolgok lesznek rád kényszerítve.

2019. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

# 2


Már bocs de én oda jártam 2 éve mikor egyszer csak közölték hogy mostantól katolikus lesz az iskola. Minket meg sem kérdeztek hogy szeretnénk e.

2019. jún. 1. 13:21
 7/38 anonim ***** válasza:
42%

"A kérdező kommentje:


# 2


Már bocs de én oda jártam 2 éve mikor egyszer csak közölték hogy mostantól katolikus lesz az iskola. Minket meg sem kérdeztek hogy szeretnénk e."


Minek kérdeztek volna? Ha azt mondjátok, hogy nem kell, nem akarjátok, akkor ki vette volna át? SENKI!

2019. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
37%

1. Más a vallásszabadság és más az ateizmus.

2. Majd pont téged fognak megkérdezni, hogy ki lehet az iskola fenntartója.

3. Ennek ellenére nem helyeslem a kötelező misére járást.

4. Ha nem tetszik, keress másik sulit, 2 év még hosszú idő.

2019. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

# 8 # 9


Ráadásul tudom ám hogy a kereszténység nevében több embert gyilkoltak meg mint Hitler és Sztálin együttvéve. Na ezeknek a szellemi örökösei vezetik az iskolát!


Miért kéne örülnöm neki?

2019. jún. 1. 13:40
 10/38 anonim ***** válasza:
21%

Miért örülj neki?

Azért, mert máglyát még egyelőre nem használhatnak ellened.

Ezzel kéne foglalkozni, hogy ezt a jövőben se tehessék majd meg.

2019. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!