Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iskolában miért erőltetik...

Az iskolában miért erőltetik rá az emberre a vallást?

Figyelt kérdés

Például már elegem van abból, hogy karácsonykor templomba kell menni, meg kis előadást adni (énekelni) meg ilyenek.

Nekem már elegem van abból, hogy szinte minden tantárgyba jelen van a vallás és elvárják tőled, hogy valahová tartozzál. Túlnyomó részben a kereszténységet. Az egy isten hitet stb..

Kitalálhatok én mindent, de mivel középiskolába járok nem fogják azt mondani a tanárok, hogy hát akkor kis lányom ne vegyél részt az ünnepségen.

Papíron keresztény vagyok, hiszek Istenben egy darabig. De nekem már elegem van ebből amit művelnek.


2009. dec. 3. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy egyházi iskolába jársz?


Amikor én voltam gimnazista (jó régen volt), akkor nem volt szabad az emberekre ilyen módon ráerőltetni semelyik vallást sem. A törvények azóta nem változtak ebben a kérdésben.


Jogod van abban hinni, amiben akarsz. Nem teheti kötelezővé egy iskola, hogy részt vegyél klerikális eseményeken.


Hacsak nem direkt egyházi suliba jársz. ha igen, akkor ezt tudnod kellett előre...

2009. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyházi iskolába jársz, akkor természetes, hogy mindenbe beleveszik a vallást. De ezt te választottad, ha nem tetszik át lehet menni államiba.

Ha államiba jársz, akkor nincs vallás.

2009. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem vallási suliba járok.


Igen persze, alap ismeret a biblia, de egyszerűen művészettörténelemből, zenetörténelemből, irodalomból, történelemből, nyelvtanból, angolból, kommunikációból elő jön.

Oké, benne van az érettségibe. Ez még bele fér, de hogy ilyen olyan ünnepségeket csinálnak számomra már megterhelő.

Hiszek Istenben, hiszek egyes történésekben amik a Bibliában vannak, de vannak olyan dolgok amiket könyvekből olvastam és azt ugyan úgy elhiszem, nem tudom magam bármilyen valláshoz is kötni, nem bírok egy Istenben hinni. Számomra az évek az emberek túlságosan eldeformálták a vallást. Már teljesen másról szól mint mondjuk 2000 évvel ezelőtt. Az uralkodók a pápák a saját céljukra formálták a világnézetet. Nem hiszek a pápáknak, a legtöbb önző, hazug, álnok volt és csak a saját javára mozgatta a bábukat.

2009. dec. 3. 18:05
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyik iskolában sem köteleznek semmiféle vallásgyakorlásra!!!!


KIVÉVE, ha eleve felekezeti iskolába jársz : ott beiratkozás előtt tudhattad, hogy kell majd templomba járni, imádkozni, lesz kötelező hittan, stb.


De a többi iskolában sehol nem erőltetik senkire a vallást! Ez hazugság!

2009. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Szia!

Nos, ha vallást erőltetnek rád a suliban akkor bizonyára vallási iskolába jársz.Két módon fordulhatott ez elő:1.Te magad választottad 2.A szüleid erőltettek rá, hogy ilyen iskolába járj akaratod ellenére (ez a mai világban igen gyakori, a szülők nem hagyják hogy a gyerek érett fejjel döntsön arról, hogy hisz-e istenben vagy sem, hanem beadják egy egyháézi iskolába, gondolva, hogy a gyerek majd hinni fog istenben) Ha államiba jársz akkor ez törvényellenes tevékenység, a legjobb lenne, ha szólnál a szüleidnek, hogy váltsanak pár szót az illetékessel, de ha a szüleid hisznek istenben nem hiszem hogy támogatnak majd... De el kell viselned... addig amig nem buzdítanak arra hogy higgy istenben engedd el a füled mellett ...

2009. dec. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Ateistaként egyházi iskolába járok. Kötelező templomba járás és hitoktatás van.

Szerintem abszolút kibírható, szépen eljátszom a jókisfiút, belül meg röhögök a sok naiv emberen.

Szerintem kissé túlspilázod ezt a dolgot. :)

2009. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Tehát neked akkor most az a problémád, hogy a mocsok Mozart, direkt a te idegesítésedre misét is írt, egy csomó festő pietat festett, a történészek a könyveikbe beleírtak mindenféle egyházi vonatkozású következtetést. Hogy karácsonykor pont Jézus születésére emlékezünk.

Megoldható a világ ezek nélkül is, semmi gond, lakatlan sziget, pálmafával.

2009. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor sztem csak nem tudsz róla, h vallási iskolába jársz.Én átlagos középiskolába jártam, és soha nem találkoztam semmi vallási dologgal az órákon.Vagy nem lehet, h egy kicsit belemagyarázod ebbe-abba a vallási hátteret?
2009. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Azért, mert fiatalkorban a legfogékonyabb az ember a különböző ideológiákra. Biztosítani kell az utánpótlást. Azért a vallás irányítói nem hülyék, csak éppen nem a jó oldalon állnak. Hogy melyik a jó oldal? Lehet, hogy azt a másik vallás képviselői követik? Lehet, hogy ők nem is egy istenben hisznek? Bonyolult a világ.
2009. dec. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Ez inkább hagyomány dolga, mint a március tizenötödike.
2009. dec. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!