Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolják azt a vallásos...

Miért gondolják azt a vallásosok, hogy jót tesznek azzal, ha betérítenek valakit a felekezetükbe?

Figyelt kérdés

Én élem a magam életét. Szeretem a finom ételeket, imádom a szexet a jó nőkkel, szeretem a szép helyeket, nagyokat bulizni az éjszakában, dolgozni, tanulni, stb... Abszolút nem hiányzik nekem, hogy VALLÁSI VEZETŐK Istenre hivatkozva megmondják nekem, hogy miként éljek, mi jó és mi nem jó, tehát hogy meghatározzák, hogy gondolkodjak... Hogy folyamatosan bűntudatot keltsenek bennem. Nem hinném, hogy Isten előtt az a valaki lenne igaz, aki alárendeli magát a vallási vezetők uralmának, akikről egy rakás moslék dolog derül amúgy ki, hogy gyerekeket molesztálnak, adót csalnak meg ilyenek.


Ha meg az életmódom miatt a pokolba kerülök, hát nagy ívben teszek rá. Alapvetően abszolút nem vagyok rossz ember, de távol áll tőlem a tökéletesség, nem is akarok az lenni. Más dolgokban szeretnék fejlődni, amiknek semmi köze a valláshoz. Szóval nekem így jó, nem kell vallás! Volt vallásos korszakom, és elég volt. Nem kérek többet belőle. Fiatal vagyok, élni szeretnék, nyugodtan.


Ezt azoknak nevében mondtam el, akik hasonlóan gondolkodnak. Nem kell vallás! Anélkül is lehet hinni Istenben, szükségtelen a vallási vezetők marhaságait hallgatni.


2019. jún. 12. 12:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#12


Elképzelhető, hogy igazad van. Ez a 35%-os lehet, hogy tényleg csak egy trollkodó ateista. Mindenesetre ha tényleg igaz amit mondd, hogy ő hívőnek tartja magát, akkor ez egy beteg ember. Természetesen nem is válaszolok neki, és nem is húzom magam fel rajta, nem ér annyit.


Neked viszont köszönöm a választ.

2019. jún. 12. 14:24
 12/17 anonim ***** válasza:

#13

Elég ciki ha szerinted csak kétféle viselkedés létezik számodra, mint lehetőség. Nyájaskodni es benyalni mindenkinek, vagy arrogáns és egoista módon, hazugságok terjesztésével vitákat generálni és belekötni mindenkibe...

2019. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Abszolút nem hiányzik nekem, hogy VALLÁSI VEZETŐK Istenre hivatkozva megmondják nekem, hogy miként éljek, mi jó és mi nem jó, tehát hogy meghatározzák, hogy gondolkodjak... "


Igy csak állami vezetők mondják meg sok ezer törvényben miként élj, mi jó és mi nem jó , tehát hogy meghatározzák, hogy gondolkodj. Ez nem zavar?


Azért kerülhetsz pokolra ha Isten törvényeit szeged meg. Hogy vallási vezetők mondandója mennyiben tartalmazza Isten üzenetét és mennyi a saját elképzelés, érdek az már más kérdés.

2019. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem zavar, ha a pokolra kerülök, már elmondtam. Számos keresztény is jönni fog oda, és nekik nagyobb szívás lesz, mint nekem, mert egész életükben az örödögök ellen prédikáltak, szóval ők lesznek a kínzás elsődleges célpontja.


Az állami vezetők pedig nem keltenek bennem fölösleges bűntudatot, nem követelnek perfekcionizmus, és nem szólnak bele a szexuális életembe sem, hogy lefekszem-e a a barátnőmmel vagy sem.

2019. jún. 12. 15:11
 15/17 anonim ***** válasza:

Neked az az elsődleges hogy ne szóljanak bele kivel fekszel le? Jó hát mindenkinek más az értékrendje. Egyébként beleszólnak mert meghatározzák hogy kiskorúval nem fekhetsz le, meg az illető akarata ellenére sem, és nem tehetted meg mindenhol. Igy kapásból ezek jutnak eszembe.


Ha tényleg pokolra jutsz nem biztos hogy ott is azt fogod mondani, hogy nem érdekel téged. Az pedig mese hogy az ördögök fognak kínozni a pokolban.

2019. jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Te kérdező, itt a hozzászólásaid alapján olyan "agresszív kismalac" vagy.

Egyet mond a Biblia: "Nem minden használ, ami jó"

A jót nem mi magunk döntjük el. Különben is a düh, ami a hozzászólásaidban benne van szintén kártékony.

2019. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Látom, 35%-os mindent megteszel annak érdekében, hogy még jobban ellenségeskedjenek veled szemben. Hihetetlen, hogy nem veszed észre magad, hogy az egész vallás/valláskritika rovatban már nagyobb az ellenállás veled szemben mint a Jehova tanúival (sorozatos nullázások, negatív megnyilvánulások veled kapcsolatban, mindenki butának néz).


A helyedben én meghúznám magam inkább, mert az lesz a vége, hogy megy majd egy kis összegyűjtött csokor a negatív megnyilvánulásaidból a moderátornak, aztán megnézheted magad. Volt itt az elmúlt években egy pár hozzád hasonló alak (Révai Ildikó, Vankó, stb...) de már hírük-hamvuk nincs. Nyilván nem véletlenül.

2019. jún. 12. 18:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!