Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten fél az emberi betegségek...

Isten fél az emberi betegségektől?

Figyelt kérdés
17„Mondd meg Áronnak: Ha valaki utódaid közül bármelyik nemzedékben valamilyen betegségben szenved, ne közeledjék, hogy felajánlja Istennek az áldozati eledelt.18Senki se közeledjék oda, akinek testi hibája van, tehát sem vak, sem béna, sem formátlan vagy nyomorék ember, 19sem olyan, akinek a lába vagy a keze eltört,20sem púpos, sem görbe lábú, sem szembajos, sem kiütéses, sem kelevényes ember, sem pedig eunuch. 21Áronnak egyetlen papi ivadéka sem ajánlhatja fel az Úr eledelét, ha betegségben szenved. Ha beteg, ne közeledjék, hogy felajánlja Isten áldozati eledelét. 22Ehet Istennek az ételéből, a nagyon szent és a szent dolgokból, 23de ne jöjjön a függöny közelébe és ne közeledjék az oltárhoz. Beteg, ezért nem teheti közönségessé szent dolgaimat, mivel én, az Úr szenteltem meg őket.”

2019. jún. 30. 19:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Isten fél az emberi betegségektől?"

Nem, teljesen más miatt rendelkezett így.


"melynek az az egyedüli ütőkártyája, hogy nem számonkérhető, akárcsak a halál utáni mennyország"

Hidd el, senkit nem érdekel, hogy te nem hiszed el ezeket. És azt is hidd el, hogy nekünk nem rossz, ha te elkárhozol, de neked igen. Nyugodtan szidalmazzátok Istent, gondoljátok azt, hogy ezek remek kifogások. De mit nyertek vele? Örök halált? Ez aztán a nagy eredmény! Milliószor elmondtuk, leírtuk, hogy az ószövetségnek mi a lényege, miért ennyire "kegyetlen és véres". Ti felelősségetek, ha ezeket ignoráljátok. Ostoba beszéd helyett inkább nézzetek utána, és próbáld megérteni, hogy miért voltak ezek úgy az ószövetségben, ahogy. Azt ne várd, hogy minden napos trollkérdésekre folyamatos, kielégítő kifejtős választ kaptok. Olvassatok vissza, keressetek rá a neten, stb...


[link]

Tessék: V. fejezet


"El tudná magyarázni (nem privátban), miért kell Istennek tartania a saját teremtésétől? Ártunk neki? Talán le is tudjuk győzni?"

Az idézett versekből nem következik logikailag kizárólag az, hogy tart az embertől. Úgyhogy a következtetés helytelen. Amúgy nem is kell nagyon tág szövegkörnyezetet hozzáolvasni ahhoz, hogy rátaláljunk, hogy ezek az emberek meghaltak volna, ha az oltárhoz közelednek.


De az utolsó sor sem Isten félelmét igazolja: "Beteg, ezért nem teheti közönségessé szent dolgaimat, mivel én, az Úr szenteltem meg őket"


Ráadásul az elején látszik, hogy Áronnak írja, tehát a papságnak szól, ami nyilván nem véletlen.

2019. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Szerintem akit kedvel Isten, annak van egészsége és azt szeretné látni, hogy működik. Ugyanúgy társkeresésnél én sem vágyok olyan csajra, aki a fentebb megjelölt sz*rságokban szenved... Fúj púpos...
2019. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

11#


Nem értem flusztráltságod, de mindegy.


"Többször leírtuk" Kik? Kiknek a nevében beszélsz? Szerinted az ószövetség Istene egy másik Isten? Nem, ugyanaz és Allah is ugyanaz. Ha félreérttem amit írtál, az csak azért lehet, mert félreérthető voltál.

Pontosan ez indok alapján érted félre te is a Bibliát!


Tudsz akár egyetlen bizonyítékot mutatni a Bibliában arra, hogy ez az Isten aki embereket szólít meg, nem csak egy teremtett lény? Mózes megkérdezte, hogy ki ő és mit válaszolt? Bárki mondhatja, még a Sátán is magáról, hogy ő az Isten. Mózes hogyan győződött meg róla, hogy a jóságos Istennel beszélt?


Valóban Áronnak szólt az idézet, vagyis a papságnak. Attól még a betegség az betegség, a bűn az bűn, hiába akarod kifordítani a szöveget a környezetéből. Talán mestere vagy ennek, de ez itt egyértelmű.

2019. júl. 1. 17:44
 14/24 anonim ***** válasza:

12-es


"Szerintem akit kedvel Isten, annak van egészsége és azt szeretné látni, hogy működik."


Nem sok mindenkit szerethet. Max aki full egészségesen balesetben hal meg.

Te komolyan magadhoz hasonlítod Istent? Csajozási szokásodhoz, az áldozat bemutatását? Beteg vagy barátom, nagyon beteg!!!

2019. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező!


Abszurd a feltevésed, hogy Mózes nem Istennel beszélt. Isten nem hazudik. Miért hazudna, nincs rá szüksége. Ha pedig a Sátán állította volna magáról, akkor Isten megbűntette volna, és tudatta volna róla az emberiséget. Úgyhogy szégyeld el magad, hogy emberek érzéseit úgy eltiprod, mint egy liliomtipró. Gondolkoznod kéne, mielőtt ilyen gyalázatosságokat beszélsz.

2019. júl. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Bibliaolvasó és Istenben hívő emberek (zsidók, keresztények) egyetértenek abban, hogy Mózes Istennel beszélt. Aki ebben kételkedik, az nem hisz a Bibliában, vés Istenben sem. A 10 csapás, amit Mózes Istene bemutatott az egyiptomi istenekkel szemben, bizonyítja hogy Mózes Istene a Teremtő Isten. Amikor a pusztában vándoroltak, sok nép félt Mózes népétől, mert híre ment, hogy hogyan szabadította meg őket Isten Egyiptomból, ami akkor a kor legfejlettebb nemzete (mint ma Amerikai Egyesült Államok) volt. Nem volt kérdés, hogy Isten ezzel a sátorlakó néppel van.
2019. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Másrészt azért sem fél Isten semmilyen betegségtől, mert Ő minden betegséget meg tud gyógyítani, egy szempillantás alatt. A púpos hátát ki tudja egyenesíteni, a bénát járóvá tudja tenni, a vakot látóvá.
2019. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%

"egyetértenek abban, hogy Mózes Istennel beszélt"


Egyetértek abban, hogy Mózes azt hitte, hogy "istennel" beszélt.


"A 10 csapás, amit Mózes Istene bemutatott az egyiptomi istenekkel szemben, bizonyítja hogy Mózes Istene a Teremtő Isten."


JHVH eszközökelt használt, a 10 csapás is előidézhető volt eszközökkel és tudománnyal (már akkoriban is léteztek a természeti törvények, csak az ember még nem fedezte fel őket), de még ha értelmezve elolvasod a vízfakasztós történetet, ott sem az volt, hogy azon nyomban vizet fakasztott a sziklából, hanem másnap kellett elmenniük egy adott helyre (bőven volt ideje megrendezni a helyszínt, pl kutat fúrni technológiával, stb), a tenger kettéválasztása is egy adott időponthoz és helyhez kötött volt, nem pedig akkor, amikor a parthoz értek. Még a mana is megromlott amit ez az "isten" "teremtett".


Teljesen egyértelmű a cselekedete és a reakciói alapján, hogy JHVH korántsem volt annyira "mindenható", ahogy ő szerette volna. Az akkori emberhez képest mindenhatónek tűnhetett, de valljuk be, akkoriban még a villámlást is Isten haragjának tekintették...

2019. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mózes Istene lenne a teremtő? Hosszasan hadakoznia, zsarolnia kellett, egy fáraót (egy embert) csak azért, hogy népét 40 év gyaloglással és szorongatással kánaánba vigye gyilkolni? A teremtőnek csak gondolnia kellene és létrejöhet egy újabb világ, kitörölheti a fáraót még az emlékezetekből is, az idő fölött áll. Jahve nem ilyen. Húst és bort akar, aranyat. Vérszomjas és bosszúálló, bár kétségtelenül nagyon intelligens. A bankrendszer, a kamat, a jogiság szakértője. Féltékeny a többi Istenre, csak tőle szabad félni.
2019. júl. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#14/19 Miért? Jézusnak is ilyeneket mondtak, akkor mint most nekem te és meg akarták kövezni, mert máshogy gondolkodott. Ki tudja, hogy nem úgy van, ahogy én gondolom. Nem vagyok Isten, de az embert az Isten a saját képére teremtette és a gondolkodását is.
2019. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!