Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kókler vallások, egyházak,...

Kókler vallások, egyházak, miért van rá igény?

Figyelt kérdés

Szervusztok. A kérdésemet úgy írtam ki, hogy jó pár választ én is ismerek, de érdekelne a tágabb közönség véleménye is. Hobbi valláskutatóként tevékenykedek a szabadidőmben, és így némi rálátásom van a vallások kialakulására, a különböző hitek eredetére.


Így látom azt, hogy a több tízezer újonnan alakult mindenféle agykontroll, asztrológiára épülő, neopogány, new ages mozgalmak nem mások, mint a jelenleg uralkodó nagyobb vallások, és a már letűnt korok vallásainak felhígítása, kiegészítése, átdolgozása, újra gondolása.


Nos, ha valamit átdolgozunk, felhígítunk, egy egészből kiragadunk és kiegészítünk, akkor az már az eredetitől eltérő silány másolat lehet, még akkor is, ha az aktuális egyház, gyülekezet, szekta vezető azt tanítja, hogy pontosan ez a különbözőség a hitelességük alapja.


Tudom, hogy egy részt pszichés, lelki okai vannak a nagy érdeklődésre. Az emberek látván a saját kudarccal teli életüket, egy külső forrástól várják a segítséget, és mivel lelkileg meggyötörtek, könnyen manipulálhatóak, és megvezethetőek.


A másik oldal szintén az előzőhöz vezethető vissza, a könnyű megoldás ajánlata. A legtöbb nagy vallás áldozatokat követel, és itt azt értem, hogy áldozatot kell az embernek hoznia a hitéért, le kell mondania a káros szenvedélyeiről, tiszta, és alázatos életet kell élnie. Ezek az újkori mozgalmak, meg könnyű pénzszerzési lehetőséget, és lelki, spirituális felemelkedést ígér, na persze csak akkor, ha van pénzed a különböző előadásokat, tanfolyamokat megfizetni. Mert hát, a "beavatásért" fizetni kell.


Tudván ezeket még sem értem. Ahhoz, hogy valaki mégis belemenjen ezekbe a szektákban, felhígított neopogány gyülekezetekbe butának kell lenni. Amit ígérnek nem több, mint bármely ezoterikus könyvesboltba megkapható könyv tartalma. Talán az lehet a hátterében, ami a humeopátiának.


Pár éve láttam erről egy filmet, ahol épp arról kérdezték, a humeopátia "orvosokat" hogyan lehet hatásos valami, amire semmi tudományos bizonyíték nincs. A kezelő meg azt mondta a törődés lehet, "amíg egy kórházban az embert lekezelően elküldik 5 perc után, addig mi fél órát beszélgetünk fele, és őszintén érdeklődünk a páciens felé,"


A törődés, annak az illúziója, hogy foglalkoznak az emberrel a kulcsa, ezeknek a kóklereknek?


2019. júl. 18. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A 4. pontban leírtakkal értek egyet. Az embereknek kell amibe kapaszkodhatnak. Ezek a szélhámosok tökélyre fejlesztik a beszippantási technikáikat.
2019. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Az agykontroll miért vallás?

.

Minden vallás kókler, annak szemében, ami más, mint az övé.

Ha tényleg vallásos valaki, akkor csak azt tekinti egyedül igaznak, amit ő vall.

Ennek tükrében mi a kérdés?

2019. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Erre Isten a szavában válaszol.

(2Timóteusz 4:2–5) . . .. 3 Mert lesz időszak, amikor az egészséges tanítást nem fogják elviselni, hanem a saját kívánságaikkal összhangban gyűjtenek össze maguknak tanítókat, hogy csiklandoztassák a fülüket; 4 és az igazságtól elfordítják fülüket, a valótlan történetekhez ellenben odafordulnak. 5 Te azonban maradj meggondolt mindenben, szenvedd el a rosszat, végezd az evangéliumhirdető munkáját, teljesen lásd el szolgálatodat.


Ami ki emelhető ebből:

"egészséges tanítást nem fogják elviselni,...saját kívánságaikkal összhangban gyűjtenek össze maguknak tanítókat,"

Isten a szavában előre figyelmeztet tájékoztat mindenkit erre. Ezért mindenkinek személyes felelőssége az írások alapján megtalálni azt az egészséges, egységes imádatot, amit lefektetett a Bibliában.

Nyilván, aki szeret paráználkodni, vagy hazudni, lopni, stb, az olyat "vallást" keres, ahol ebben elnézőek, ill. megmagyarázzák hogy megbocsátást nyer így is úgy is mert Jézus meghalt az emberekért.

Azonban ez Isten törvényeinek és Jézus halálának megcsúfolása, semmibe vétele. Komolytalanságot csinálnak, ebből a komoly dologból, pedig határozottan írva van, hogy akik gyakorolják naponta ezeket, halált érdemelnek, ha nem hagynak fel ezzel az élettel.

2019. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor Jézus halott, vagy örök életű? Ki csinál viccet ebből? Hát a vallás! Döntsétek már el, hogy mit áldozott fel az a szerencsétlen. Az életét, amit valójában nem áldozott fel, mert tudta, hogy halhatatlan? Vicc a csávó!
2019. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy miért van még igény olyan kókler vallásokra, mint a keresztény, iszlám, zsidó...
2019. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Ha ez valami provokálás akart lenni, jó mellé lőttél öcsisajt, mert az általad felsorolt vallásokat ugyanúgy ignorálom. Baromi gáz, amikor valaki elmés, psziché játékot akar játszani, csak a játék állását érti félre, talán legközelebb sikerül neked.
2019. júl. 21. 13:27
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha ez valami provokálás akart lenni, jó mellé lőttél öcsisajt, mert az általad felsorolt vallásokat ugyanúgy ignorálom."


Dehogyis, nagyon helyesen teszed!

2019. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!