Olvastad Stirnert?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi a véleményed róla?

#ego #filozófia #posztmodern #filozófus #egoizmus #nihilizmus #Max Stirner #einzige #haatalom akarása #wille zur macht
2019. júl. 18. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát hogy elnézve a rohadt gazdag, kizárólag csak az élvezeteknek élő emberek életét, a gyakorlat erősen cáfolja a nézeteit.
2019. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ilyen irányból nekem még eszembe sem jutott megközelíteni. Ez új! :)

A római császárok a birodalom uraiként éltek, XIV. Lajos francia király azt mondta, hogy "az állam én vagyok", egy szegény kis berlini tanár pedig önzésben túltett mindannyiukon, amikor önmaga és a mindenség közé egyenlőséget tett. "A mindenség én vagyok!"

2019. júl. 19. 12:09
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Mondani mindent lehet. :)

Nekem meg a rómaiak jutottak eszembe, akik oldalt fekve ettek hogy több férjen beléjük, aztán kihányták és megint ettek. Eddig jut az ember azzal, ha "bármit" megtehet.

Különben meg Az ember tragédiája -ban körbejárják rendesen ezt a mi értelme van az életünknek dolgot, semmi biztató. :)

Szerintem úgy van ez, hogy létezik olyan aki megtalálja az élet(e) értelmét, de az olyan ember egész biztos nem akar majd tanulmányt írni róla.

2019. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!