Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olvastad már a Szent Bibliát...

Olvastad már a Szent Bibliát vagy belefogtál? Mi volt az okod rá?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Igen, olvastam, sőt olvasom naponta, Van rá személyes okom is (fontos számomra Isten akarata) és van rá munkahelyi is - református lelkész vagyok :) Ha elfogadsz egy tanácsot: ha most kezded olvasni, ne Szent Biblia feliratú Károlyi fordítást olvasd, hanem ha van lehetőség, keress egy új fordításút (ennek az a felirata, hogy Biblia). Sokan mondják, hogy ez nem olyan jó, meg nem olyan hiteles, mint a Károli, de ez butaság, minden fordításnak meg van a maga előnye és a maga hátránya. Ezt is az eredeti héber és görög alapján fordították, és a mai ember számára könnyebben érthető, minta Károli fordítás. Egyébként javaslom, hogy az evangéliumokkal kezd, különösen Máté vagy még inkább Lukács evangéliuma a legkönnyebb olvasmány. Ha esetleg bármiben tudok segíteni, írj bizalommal.

Jó élményeket kívánok a Biblia olvasásához!

2011. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam.

Nem vagyok hívő, de úgy vélem, az alapműveltséghez hozzá tartozik a Biblia ismerete. Így mint irodalmi művet olvastam el.

2011. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

Az okom az volt,hogy megismerjem Jézus Krisztust,aki az életét adta a bűneim miatt,és örökélettel ajándékozott meg a feltámadása álltal.

A Bibliában Ő szól hozzánk,és mi emberek imában válaszolunk,beszélünk hozzá.

2011. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A Károlit olvasom, mert ez van itthon. Vannak kérdéseim, de én inkább mitológiai szemszögből közelítem meg a dolgot. Sok vitát és veszekedést látok ezen az oldalon, és meg akarom érteni mindkét fél érveit.

Korábban jártam evangélikus (diák)istentiszteletre, de az nekem nem volt több, mint kötelező ránk erőltetés. Csak részletekre emlékszem. Azokat viszont meg akarom érteni. Vannak tévhitek, azokat el akarom oszlatni.

2011. júl. 20. 12:53
 5/12 pelgrim ***** válasza:
68%

Igen olvastam és most is olvasom, nem hivatásból és nem minden nap, csak alkalmanként. Igaza van az első válaszolónak. A keresztény Biblia olvasását az újszövetség könyveivel kell kezdeni, és ha lehet olyan fordítását amely a leginkább megközelíti az emberek mai gondolkodását. Én azért kezdtem olvasni a Bibliát mert megakartam érteni tartalmát, tanítását. Az evangéliumokat nagyjából már ismertem, azért az ószövetséggel kezdtem de hamarosan abbahagytam mert olyan dolgok tárultak elém amiről beláttam hogy csak kevés vagy egyáltalán semmi köze Isten dolgaihoz, mint például hogyan mosakodjanak az emberek, vagy milyen étel kóser, és még nem beszélve némely gyűlölettől duzzadó szövegekről. E dolgok azonban nem riasztottak el a kutatástól, a vallástól.


Most tudom hogy a szent írások (nem csak a biblia) és a vallások (nem csak a keresztény) feladata híveik tudatát tökéletesíteni, felemelni.

2011. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, már beleolvastam. Ki akartam olvasni teljesen, de mivel már az elején elvesztettem a fonatat (nem értettem, honnan lett Ádám és Éva utódainak felesége a semmiből), abbahagytam. Egyébként sem vettem véresen komolyan az írást, szóval alapműveltség szerzésének, ill. unaloműzés céljából kezdtem bele.
2011. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"nem értettem, honnan lett Ádám és Éva utódainak felesége a semmiből"


Én pont ezért olvasom. Hátha benne van, csak elsiklottam felette.

2011. júl. 20. 20:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem nincs türelmem végigolvasni az egész könyvet, csak mert 'hátha kiderül', ezért respect neked. Én nem tudnám megcsinálni.xD
2011. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Barlangitroll válasza:
67%
Igen de amikor kiderült hogy az egész világ egy nagy beltenyészet abba hagytam (de most komolyan hogy lettünk ennyien? Noé meg hágta az összes lányát és mindenki mindenkivel?)
2011. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tehetem, szívesen forgatom, de sajnos ritkán van rá lehetőségem. Persze, könnyű lenne másra (ateista apa, koliban állandó társaság) fogni, de leginkább azért, mert lusta vagyok :S De, ha egyszer rászánom magam, hogy levegyem a polcról, nagyon élvezem.
2011. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!