Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet szeretnék tartózkod...

Albérletet szeretnék tartózkodási helyként rárakatni a lakcímkártyára. Milyen papírokat vigyek a kormányablakba?

Figyelt kérdés
Most költözök vidékről Pestre albérletbe iskola miatt, és szeretném megcsináltatni a lakcímkártyámon az albérletet ideiglenes lakcímnek. Kell a bérleti szerződés ennek elkészítéséhez? Pénzbe kerül ez? (Most szeptemberbe járna le egyébként az előző, középiskolai kolis tartózkodási helyem a kártyán).

2019. júl. 29. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
A kormányablakban kérsz egy bejelentő lapot, azt kell aláíratni a tulajdonossal - ha többen vannak az összes tulajjal, vagy ha van a haszonélvezővel - és kitöltve szintén a kormányablakban kell leadni. Viheted a szerződést, de csak az nem elég!
2019. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként ingyenes, és ha rendesen van kitöltve 5 perc alatt kész is van.
2019. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
A szerződés elég, az bizonyítja, hogy ott laksz. Két tanú legyen rajta. A bejelentő lapra nem kell a tulajdonos aláírása.
2019. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem akarsz kétszer menni kérdező, aláíratod a bejelentő lapot!


Elvileg elég a szerződés- amúgy sok helyen a neten is úgy szerepel csak aláírt bejelentő lappal elfogadható - gyakorlatban viszont NEM fogadják el CSAK a szerződést.

Lehet itt puffogni egyeseknek, ha egyszer a kormányhivatalokban hazaküldene kgyakorlatban, ha nincs aláírt bejelentő!

2019. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

"Ha nem akarsz kétszer menni kérdező, aláíratod a bejelentő lapot!"


Tehát kétszer megy, egyszer elhozza a lapot, másodjára meg visszamegy az aláírt papírral :)


Törvény szerint nem kell a tulajdonos aláírása, a szerzdés elég. Amikor bérlakásban laktam, nekem sem kellett a tulajdonos aláírása, ezért mondtam ezt biztosra. Márcsak azért is, mert a lakcím személyes adat, hozzád tartozik, nem a lakáshoz, a bejelentéssel semmi jogod nem lesz a lakáshoz, vannak rémtörténetek, de semmi nem igaz belőlük.

2019. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Elég a szerződés. A tulaj aláírása nem kell külön.
2019. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem lenne rossz, ha nem kellene a tulajdonos aláírása, hiszen ő nem Magyarországon él, csak a szerződés megkötésére utazott haza, azóta eltelt néhány nap, és most jutottam el a lakcímkártya kérdéséig. Az szerintetek további problémákat okozhat, hogy a szerződés angolul van?
2019. júl. 30. 14:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nekem meg kellett a szerződés mellé az aéáírt lap, ezért mondom én is tutira. A múlt héten történt, s magyarázhatsz te ott a kormányhivatalba amit akarsz, az van amit ők mondanak.
2019. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező A legjobb ha beballagsz egy kormányablakba, és megkérdezed!
2019. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Majatom ***** válasza:
100%
Bemész a kormányablakba a szerződéssel, és vagy megcsinálják arra, vagy adnak egy bejelentőt, hogy írasd alá a tulajjal. Tehát nem veszítessz semmit, mert legalább egyszer mindenképpen be kell menned.
2019. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!