Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha egyedül, mint tulajdonos...

Ha egyedül, mint tulajdonos beviszem a Kormányablakba a bérlőm által aláírt tartózkodási hely megszüntetési nyomtatványt de nincs nálam a lakcímkártyája, ígyis elfogadják?

Figyelt kérdés
Szóval a kérdésem hogy egyedül el tudom-e intézni, ha tegyük fel előre aláíratok vele egy ilyen nyomtatványt, és ne adj' Isten nem akarna magától kijelentkezni.
2016. aug. 31. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Lakcímrendezést mindig kezdeményezhetsz, nem kell hozzá a bérlő semmilyen szinten. A valóságban nem ott lakót egyszerűen bejelented, az ügy elintézve.
2016. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:

előző: ugyen nem bejelentésre, hanem kényszer-kijelentésre gondolsz.


Alapból a lakó kötelessége be- és kijelentkezni. Ez az előre aláírt, dátum nélküli kijelentő elég necces. Lehet, hogy működik, de semmiképpen sem jogszerű. A lakónak kell kijelentkezni, akkor, amikor elköltözik.


A kényszerkijelentés azért elég macerás, tanuként meghallgatják a szomszédokat, hogy tényleg elköltözött-e... Amúgy mi bajod lehet, ha elfelejt kijelentkezni? Én ezzel nem foglalkozom, le se kérdezem, hogy kijelentkezett-e.

2016. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen a kényszer kijelentésre gondoltam, nem rég intéztem ilyesmit. Okozhat bonyodalmat, ha olyan van bejelentkezve, aki nem ott lakik. Bárkinek lehet olyan ügye, amiért mi is intézkedtünk, ami oda vezet, hogy végrehajtást eszközölnek, aztán magyarázhatod, hogy az illető nem ott lakik, nincs ott semmi ingósága. Jobb a nyugalom.
2016. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!