Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes Budapesten lakni?...

Érdemes Budapesten lakni? Mennyivel különb, mint a többi vidéki város? Vélemények Bp-ről, Szegedről, Pécsről?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam, hogy elköltözök Bp-re egy albérletbe, de nem tudom azt, hogy helyes döntést teszek-e. Egyetemre szerettem volna járni Bp-re. Most Baranya megyében élek, gondolkodtam ha nem sikerül bekerülnöm a Bp-i egyetemre, akkor vagy Pécsre, vagy Szegedre megyek továbbtanulni. Jövőre fogok végezni a középiskolában. Vélemények a városról és az ottani albérletekről?

2019. aug. 9. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pesten kemény életed lenne sajnos, ha bérelni kell egy lakást, és nincs nettó 250k-s bevételed. Szobát bérelni is ott indul, hogy 60k+ rezsi hányada.
2019. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyival különb, hogy itt van A ... múzeum, A ... színház, A ... kutatóintézet, A ... tévé. Szóval ha mindenáron ezek valamelyikében akarsz úgy dolgozni, hogy napi szinten bejárhass, akkor érdemes neked ide költözni. Meg még vannak, akik imádják a multikultit és minden külföldire rárepülnek, na, nekik is jó.

Más ok nem nagyon van. Más város hangulatát és lehetőségeit is lehet szeretni, és azok is egyediek sokmindenben.

Meg pénzfüggő. Ha nagyon sok a pénzed, és arra vagy kiváncsi, hogyan éreznéd magad itt vagy ott a világban, hát akkor is érdemes neked. De ha havi 100-15000 Ft-os a büdzséd, akkor csak pár hónapra fog összejönni. Gyere akkor Airbnb-vel, vagy egy közeli kisvárosban albérlettel pár hétre, hónapra, ha csak körülnéznél, és akkor meglátod.

2019. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
* 100-150 000
2019. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Akkor érdemes Budapesten lakni ha ott dolgozol vagy oda jársz egyetemre és a megfelelő anyagi bevétel is megvan.

Nagyon túlzsúfolt már a város, szennyezett, büdös, zajos, koszos. Közlekedés katasztrófális. Ha az utóbbi 10-15 évet tekintjük, ahhoz képest is nagyon megromlott. A Budai oldal még viszonylag elfogadható, de a Pesti rész rossz.


Ha egyetemre mégy vagy munkába, érdemes a közelben keresni lakhatást, mert kerületek között is óriási dugó tud lenni a csúcsidőben... Érdemes esetleg aglomerációban is gondolkozni.

2019. aug. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten tanultam, dolgoztam 2 evet. Elotte Debrecenben 3-at. Es oszinten visszasirtam Debrecent. Pest nagy, koszos, budos es zsufolt, a belvaros legalabbis. En ugy gondolom a nagyobb videki varosok is elhetoek. Persze ez fugg attol hogy hol/ mit szeretnel tanulni, dolgozni.
2019. aug. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Ha kizárólag a tanulás érdekel akkor maradj Pécsett vagy Szegeden mert jóval olcsóbbak az albérletárak.


De ha egyetem közben már a karrieredre is szeretnél gondolni, Pécsről menekülj, Szegedre be se tedd a lábad. Szeged viszonylag szép, rendezett (volt egykoron), kiszolgálja az egyetemisták igényeit (bár a csendrendelet abszurd) de a munkalehetőségek száma nagyon kevés, nagyon nehéz olyan szakokban, szakmákban elhelyezkedni Szegeden ami máshol durván emberhiányos, pl van mérnök ismerősöm aki Kecskemétre költözött, vagy az óvoda-gyógypedagógus, és gazdasági végzettségűek akik mind Pestre kellett menjenek hogy szakmájukban elhelyezkedjenek, és ők mind echte helybeli szegediek voltak. Albérletet fogsz találni, egyre nehezebb kiadni őket, mert egyre többen költöznek el, így az árak sem nőnek akkora mértékben mint az országban. Szeged szerintem nagyon megosztott város, főleg politikailag, sikeresnek nem hívnám, szerintem sok ott a kiégett, rosszkedvű, búvalb*sz*tt személy, legalábbis ahol most élek ott jóval több a boldogabb személy. Akikkel találkoztam egyetemistákkal anno Szegeden, pár hónapig imádták a várost, majd idővel rájöttek a valóságra.


Szóval ha a karrieredre akarsz gondolni akkor Bp., nincs mese. A legtöbb valamire való egyetemen már a hallgatókat vadásszák egyes szakmákban, nagyon sok lehetősége van a fiataloknak elhelyezkedni, és lehet még egyetemen kifogod a főnyereményt.

2019. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Bp. ki van lőve, nem tetszik, elég volt 3 nap alatt megismerni a várost: piszkos, sok a turista, drága színvonal, elhanyagolt környezet és még sorolhatnám..


Szegeden ugyancsak egy napot töltöttem idén, de nagyon tetszett az egyetem is és a környezet is (igaz, néhol elhanyagolt volt, de Pesthez képest sokkal tisztább)


Pécsen pedig minden hónapban járok, csak ott nem biztos, hogy fog indulni az a képzés, ahova szeretnék menni..


Valószínűleg Szeged lesz a nyerő.

2019. aug. 11. 21:06
 8/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Én Szegeden vagyok egyetemista, másodéves leszek. Nekem nagyon tetszik a város, élhető, biztonságos, a tömegközlekedés szerintem kiváló, és az egyetemi képzéssel is abszolút elégedett vagyok.

Albérletben lakom a párommal augusztus eleje óta, a lakás teljesen felújított, gépesített és modern bútorokkal ellátott, a város kb minden szegletébe indul busz és a villamos is 10 percre. 90 ezer forint a lakás, 60 nm2, két szoba. Budapesten esély nem lenne rá, max egy szocreál kis vityillóra.

Előtte a barátnőmmel voltam albérletben, ketten béreltünk egy pici apartmant, ami fejenként 30 ezer forint volt rezsivel együtt, a WiFi-t is beleértve, itt is új bútorokkal, teljes gépesítés.

A számok magukért beszélnek, és ideális választás ha diák vagy.

A jövőmet én sem itt képzelem el, bármennyire is szeretem a várost. Munkám az lenne (nagy valószínűséggel), de igaza van az előbbi válaszolóval, Szeged nagyon régóta megállt a fejlődésben.

2019. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Mindenkinek más-más lesz a válasza erre a kérdésre, én éltem már Gyulán, Szegeden, Budapesten és Debrecenben, mindet imádom, kivéve Debrecent, attól herótom van. De egy másik válaszoló meg pont azt emelte ki.
2019. aug. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Én 22 évnyi budapesti szemmel azt mondom hogy sehol máshol nem tudnék idehaza meglenni. Itt nőttem fel, nagyon hozzászoktam a nagyvárosi élethez. Vidéken megőrülnék.

Ha meglátogatom a nagyszülőket, ismerősöket akik mind megyeszékhelyeken laknak, 3-4 nap után már elegem van a Budapesthez képesti csendből, kevés emberből. Nekem szükségem van arra, hogy ha olyan a kedvem akkor felüljek a metróra és sétáljak egyet bent a belvárosban, ingergazdag környezetben legyek, halljak külföldi beszédet is. De a másik végpont, ha csendet szeretnék akkor csak otthon a lakótelepen sétálok, esetleg kiülök a Feneketlen-tóhoz, vagy ha van időm akkor kimegyek a Városligetbe, illetve maradhatok otthon is.

Néha jó csak felülni valamire és bejárni a várost, esetleg beülni valahova egy kávéra. Aztán persze akinek olyan az érdeklődése annak ott a bulinegyed.

Gyakorlatilag minden megtalálható a fővárosban.


Mi a hátrány? Koszos, büdös, sok a hajléktalan, kilátástalan ember akiken nem tudnak(akarnak??) segíteni, a forgalom nagyon kellemetlen tud lenni, kocsival már-már felesleges közlekedni, van hogy 1 órát is kell utaznod ha el akarsz jutni valahova, a munkahely is lehet hogy messze van. Ha lezárások, átépítések, baleset miatt változik a tömegközlekedés akkor lehet hogy +30 perc mire hazaérsz. Az árak az egekben vannak vidékhez képest, lakhatásról ne is beszéljünk. Vannak nagyon putri környékek ahova jobb ha nem is megy az ember mert elmegy az életkedve. A külső kerületekből minden nap bejárni alsó hangon 1, de lehet másfél óra is. És ezt oda-vissza, minden nap.


Szóval itt sincs kolbászból a kerítés. Egy élmény itt élni, de csak akkor érdemes felköltözni ha van jól fizető állásod (olyan havi nettó 250e körül egyedül el lehet éldegélni kényelmesen albérletben, de még akkor mindig nem a belvárosban laksz! Bent inkább 300e és felette lehet meglenni), élsz a főváros adta lehetőségekkel, bírod a zsúfoltságot. Másképp nincs sok értelme szerintem.

Egyetemistaként lehet kollégiumban is lakni. Az elég pénztárcakímélő az albérlethez képest. Persze ha pár haverral együtt vesztek ki egy lakást akkor nagyobb a privát szféra, de minimum 3x annyi mint egy koli.

Ha itt szeretnél élni, akkor jelentkezz ide egyetemre. A 3-4 év alatt bőven lesz időd eldönteni, hogy valóban tetszik-e vagy annyira mégsem.

2019. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!