Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen egy kis falun, kertes...

Milyen egy kis falun, kertes házban lakni? 21/f

Figyelt kérdés

Veszprémi vagyok, 15 voltam amikor ide költöztünk faluról.


Most megörököltük azt a falusi házat, anyámék el akarták adni, de mondtam nekik hogy én visszaköltöznék oda.

A ház elég jól rendben van tartva, új ablakok vannak, bent is újra van festve minden, majd idővel egy tetőcsere kéne.


Én azért elég gyakran jártam/járok oda, ott élnek a barátaim. Nem nagy falu, kb 600 lakosa lehet.


Azt nagyjából tudom milyen falun élni, arra lennék kíváncsi, hogy ott milyen a mindennapi rutin? Mit kell csinálni a ház körül.... magyarán tapasztalatok érdekelnek.

A kertet beültetném fűvel, nyáron lehetne majd ott medence meg ilyenek.

Munkám is lenne 1 utcával lejjebb, ott mehetnék kocsmárosnak az egyetlen kocsmába ami a faluban van.

Szerintetek "megérné" odaköltöznöm? Nehéz lenne fenntartani egy falusi házat?



2018. okt. 13. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha 15 éven keresztül falun éltél, akkor kell lennie tapasztalatodnak a falusi életről, de ha neked nem, akkor a szüleidnek, ők biztos jobban tudják.

Én speciel 20 éve falun lakom, mi ugyanúgy élünk mint Pesten, nem tartunk haszonállatot, baromfit, nincs konyhakertünk, csak egy pár 25 éves gyümölcsfa, amikkel már nincs nagy feladat. Tavasztól késő őszig nyírjuk a füvet, télen ha van hó eltakarítjuk, aztán szevasz.

Azt mondanám, hogy próbáld ki a dolgokat, hogy neked ez hogy válik be, mert eladni később is lehet, ha esetleg valamiért mégsem jön be a falusi élet.

Veszíteni nem veszítesz semmit, próba szerencse!

2018. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Hogy mi a napi rutin az tőled függ. Nyáron a füvet hetente biztosan kell nyírnod, esetleg öntöznöd. A medencét is rendszeresen kell karbantartani.Ha szeretnél egy szép környezetet magad körül gondoznod kell a virágokat akár egynyári, akár évelős. Ugyanúgy az örökzöldeket. Fákat néha muszáj permetezni, majd ősszel a faleveleket gereblyézni. Muszáj gyomtalanítani.Nekem vannak kutyáim. Róluk gondoskodom, de télen naponta etetem a madarakat is.

Én belevágnék. Sok sikert!

2018. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is belevágnék, főleg, hogy munkád is lenne a közelben! Amúgy én is hasonlót tervezek, mert 30 év panelban és 3 év egy osztatlan közös tulajdonú ház patkánylyuk méretű lakásában, megspékelve idegesítő, idióta szomszédokkal, nekem elég volt! Van egy különálló családi házunk szép nagy udvarral, kerttel egy kisvárosban, ami két nagyobb város között van! Igaz, a házra még egy kicsit költeni kell, de az nem gond! Én a helyedben költöznék!
2018. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az is lesz, belevágok.

Fűtés az van (radiátorok és a pincében egy gázkazán) szóval már akár télre is kiköltözhetek. Mivel télen kint nagyon nem lehet semmit kezdeni ezért addig bent rendezgetném a dolgokat, tavasztól pedig kezdeném kint (a kertbe körös körül tujafák, fű meg minden, kicsit rendberakni az udvart...)

2018. okt. 13. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz családot ne gondolkodj, menj oda, de

azért azt is gondold át, hogy mit tervezel 5-10-15 év múlva. Van-e ovi, iskola, normális bolt, milyen a buszközlekedés a városba, vannak-e más munkalehetőségek elérhető távolságra. Nekünk most kerülnek a gyerekek lassan középiskolába eddig elvoltunk falun, de egyre nehezebb a felsorolt lehetőségek hiányosságai miatt. Lassan el kell fogadnunk, hogy feladjuk és megyünk egy városi lakásba, ami nem gond. Kiszámoltam azonosan alacsony városi jövedelem mellett is családdal havi 80000 Ft+ a falusi élet négyünknek a városihoz képest és ebbe a munkába járás költségeit nem is számoltam bele.

2018. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Később persze akarok családot, van itt a faluban is óvoda, iskola de én is a szomszéd faluban lévő iskolába jártam, az színvonalasabb. És a legközelebbi város is elérhető busszal és vonattal is fél órán belül (ott van pár középiskola és egy főiskola is). Buszok és vonatok is járnak kb minden órában, az általános sulinak pedig van iskolabusz, ami ebből a faluból is viszi a gyerekeket.
2018. okt. 13. 18:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez egyéni. Nem mindegy, mekkora a kert és mi van benne. Falu és falu között van különbség hangulatban, utak minőségében, közbiztonságban... Nem mindegy, hogy milyen közel van egy jelentősebb város, milyen a közlekedés...etc.


Én max. havi egyszer nyírok füvet (kivéve egyes részeken, ahol nő, mint az őrült, ez a telken kívüli rész) és sosem permetezek semmit, úgyhogy még ezek sem fixpontok.

De a kert fenntartásánál eléggé mindegy, hogy megyeszékhely vagy falu vagy telek a semmi közepén. A fű az fű, a fa az fa.

2018. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

A legnagyobb bűnt követi el önmaga ellen, aki vidéki létére is a tescos szarokat eszi. Ezért kertes házba csak akkor költözz, ha nem derogál a kerti munka, vagy a tyúxaros udvar. Én 40 évesen költöztem vidékre, addig városi gyerek voltam. Nem bántam meg, ezt akartam mindig is! Saját erdőt, saját tavat, állatokat, kertet. A feleségem is városi lány volt, de ő is úgy van vele, hogy amíg a kezét emelni tudja, nem akar városban lakni.

Ahogy mondani szoktam; városban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Én pedig nem csak lakni jöttem erre a világra. Élni akarom az életet!

2018. okt. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Én az 1-es válaszoló vagyok kedves Miguel és jelentem:

Mi nem eszünk Tescos "szarokat", dacára, annak, ahogy le is írtam, nem foglalkozunk háztájival, mert

- máshoz értünk és azt utazással együtt napi 10 órában a munkahelyen gyakoroljuk

- minden helyen (vagy a közelben) van heti 1-2-szer piac, ahol a munkahelyen megkeresett pénzből, hozzáértők által megtermelt dolgokat megvesszük.

- mivel nálunk senki nem öl meg semmilyen állatot, ezért a hús eleve kiesik, de ennek ellenére háznál nevelt baromfit, disznót, marhát fogyasztunk, amikor arra van kedvünk.

Ellenben gyönyörű kertünk van kiülővel, sütögetővel és egy akkora medencével, amire szükségünk van. Itt rendszeresen vendégül látjuk a barátainkat, rokonainkat, pihenünk, olvasunk, kikapcsolódunk a roppant kevés szabadidőnkben.

Nekünk így teljes az élet, nem mindenki született parasztnak - és ezt most a szó legnemesebb értelmében mondom, nem kell kiforgatni és megsértődni - annak ellenére, hogy falun találta meg a számára megfelelő, megnyugtató közeget.

2018. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Falun laksz már?
dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!