Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződés nélkül...

Bérleti szerződés nélkül kitehetem a bérlőt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szóbeli megállapodás után beköltözött a bérlő, majd nem fizette a rezsit, már a zárat is lecseréltette, be se tudok menni a lakásomba a számlákért. Felszólítottam telefonon 1 hete (hangfelvétel is készült róla) hogy költözzön ki. Jövőhét hétvégén jár le a 2 hét, amit mondtam neki hogy ennyi ideje van kiköltözni. Azzal jött nekem hogy ő életvitelszerűen lakik ott, és nem tehetem ki. Mit tudok tenni? Jogilag milyen szabályok vonatkoznak erre a szituációra?
2019. aug. 12. 00:08
1 2
 1/12 qkker1 ***** válasza:
72%
Ezért kell szerződés, és közjegyzői okirat!
2019. aug. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs írás róla, akkor mondhatod, hogy pár napra odaengedted és most már nem akarod! Rendőrség, oszt hajrá!
2019. aug. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Mivel a bérlőt bérleti szerződés nem védi, bármikotr kiteheted. Ha tudsz, menj be az áramszolgáltatóhoz, és kérd a szolgáltatás szüneteltetését. Pénzbe fog kerülni az áram visszakapcsoltatása, de gyors és a legolcsóbb megoldás.
2019. aug. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Jogilag? Hát, ingoványos területre tévedtél, de elég rendesen. Ha jogszerűen akarsz eljárni, akkor évekig is elhúzódhat, vagyis valamilyen szinten muszáj lesz "trükköznöd". Vagy betörőnek állítod be (nem ártana, ha a zárfeltörés is látszana), és ráhívod a rendőrséget, vagy kedves nagytestű barátaiddal meglátogatod a kedves szívességi lakáshasználódat, és egy FA-testápoló társaságában beszélgettek vele egy kicsit. Egyik sem jogszerű, így nem is lehet senkit erre biztatni, én sem teszem, de hallottam már ilyenre eseteket.
2019. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Amennyiben semmi papír nincs az nagyon jó. Telefon a rendőrségnek,hogy illegális lakásfoglalók tartózkodnak az ingatlanodban.
2019. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha nincs semmilyen írásbeli szerződés, akkor nem védi semmi, bármikor kiteheted! Ha nem akar elmenni, hívd ki a rendőrséget, és mondhatod, hogy "jogtalan lakásfoglaló", majd a rendőrök távozásra bírják. Lakcímkártyával vagy tulajdoni papírokkal tudod bizonyítani, hogy tiéd az ingatlan! És mivel lecseréltette a zárat, ügyelj rá, hogy távozáskor minden új kulcsot átadjon!
2019. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Itt többen ajánlották a rendőrséget. Nekem az a saját tapasztalatom, hogy ha egyből a rendőrségre mégy, nem segítenek. A jogot nem ismerik , és hajlamosak a bentlakónak igazat adnk. Kilakoltatási eljárást kéne indítanod a bíróságon. Ha kezedben van a kilakoltatási végzés, (ami ki tudja, mennyi idő), azzal már mehetsz a rendőrségre, és kilakoltatják neked. Ez a hivatalos jogi út. Ennél gyorsabb és olcsóbb az áram lekapcsoltatása. A visszakapcsoltatásának ára van, de még mindig olcsóbb, mint hagyni, hogy a nemfizető bérlőd tovább használja,és majd te fizesd az ő rezsijét is. Mert a szolgáltató rád veri. Áram nélkül az ilyen ingyenélők hamar eltakarodnak. Sajnos, ez saját tapasztalat. Majd írd meg, mi lett, szurkolok, hogy minél hammarabb ki tud rakni. 3-as válaszoló voltam.
2019. aug. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

"A jogot nem ismerik , és hajlamosak a bentlakónak igazat adnk."


Nem arról van szó, hogy nem ismerik a jogot, hanem hogy a rendőrségnek nem feladata egy polgári jogi vitában állást foglalni. Ennyi erővel bárkire ráhívhatom a rendőrséget, hogy most akkor tessék őket kirakni. Majd a rendőrség elkezdi vizsgálni a különböző iratokat, és ott helyben döntést hoz? És ha 5 percen belül nem mutatok be egy bérleti szerződést, akkor sajnos így jártam? Ez nem így megy, a rendőrség semmit nem tesz ilyen esetekben, mivel ők a bűncselekmények és a szabálysértések megelőzésére és felderítésére vannak, nem Józsi és Béla közti vita eldöntésére.

2019. aug. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam, hogy bejelentem lakcímkártyával a gyerekemet, majd odamegyünk "nagydarab emberekkel", akik segítenek pakolni. Mit tud tenni ez ellen a tett ellen?
2019. aug. 13. 18:43
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Kb. semmit! :D
2019. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!