Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 30 napos felmondással a...

30 napos felmondással a következő hónapot egészében fizetnie kell?

Figyelt kérdés
Albérlőmmel tavaly októberben kötöttünk határozatlan időre, de minimum egy évre szerződést, 30 napos felmondással. Az egy év nem telt le de hónap közepén felmondott. A jövőhónapot még fizetnie kell egészében, vagy csak részarányosan?

2019. júl. 13. 10:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Október végéig kell fizetnie. Mivel minimum 1 évre kötöttétek a szerződést.
2019. júl. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
28%
Hiába határozott szerződés ha benne van a rendes felmondási jog. Tehát nem kell október végéig fizetnie, viszont a teljes augusztust ki kell, tehát augusztus végéig.
2019. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, köszönöm a választ. Ilyen esetben mire tudok hivatkozni?
2019. júl. 13. 11:08
 4/35 anonim ***** válasza:
84%

#3

Én részarányosan fizettetném vele az augusztust, viszont határozott idejű szerződés idő előtti felmondása esetén(szerződésszegés!) nem jár vissza a kaució és ezt nyilván a bérlőd is tudja. Ha nem tudja, akkor nézzen utána!

2019. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%

4-es vagyok

A szerződésed nem határozatlan idejű, ha a minimum idő (1 év)ki van benne kötve.

2019. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
86%
Én is úgy értelmezem, hogy a minimum az egy év, utána nem kell új papírt írni, maradhat tovább ha megfelel neki. Viszont ha később menne, akkor jön az 1 hónapos felmondás.
2019. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
77%

#6

Ez így a teljesen egyértelmű!... amennyiben a szerződésben is benne szerepel leírva az 1 év, nem pedig csak szóban mondta a bérlő, hogy én legalább egy évig maradok Bözsi néni!

2019. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
27%

Sötétség van a fejekben sajnos!


Egy szerződés lehet határozott - bizonyos időtartamra kikötve - de ha szerepel benne a 30 napos felmondási lehetőség, akkor fél év után felmondhat bármely fél!


Egy szerződés lehet szintén határozott, de a szerződésben szerepelni szokott bizonyos szankció, ha a bérlők a szerződésben szereplő időpontban felmondanak. Általában 2 hónap kaució visszatartása. Ez a szerződés rendes felmondással NEM mondható fel. Ha lejár a szerződés időtartama akkor van vége.


S van határozatlan idejű szerződés, ami bármikor felmondható 30 napos rendes felmondással mindkét részről.


Kérdező, tiéd az első eset, tehát felmondhat október előtt, s augusztus végig kell fizetnie!

2019. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
27%

Csak, hogy megvilágosodjatok:


[link]

2019. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
33%

"ha szerepel benne a 30 napos felmondási lehetőség, akkor fél év után felmondhat bármely fél!"

Miért pont fél év után?

A link amit adtál, meg nem taglalja a szerződéseket.


Ha ki van kötve a szerződésben, hogy "minimum egy évre" kötik akkor az egy évig határozott idejű majd határozatlan idejűvé válik.

A határozott idejű szerződést is fel lehet mondani 30 napos felmondással csak viselni kell a felmondással és a határozott időből eredő feltételek következményeit.

2019. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!